Загружается, подождите...

Дона (Dona)


основні фізико-хімічні властивості: ампула А з коричневого прозорого скла, містить безбарвну або блідо-жовтоватупрозору рідину, без суспендованих часток;ампула В (розчиник) з безкольорового прозорого скла, містить, безбарвнупрозору рідину, без суспендованих часток;

Склад:ампула А: 2 мл розчину (1 ампула) містить: кристалічного глюкозамінусульфату 400, лідокаїну гідрохлориду 10 мг;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій; ампула В: дієтаноламін, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група.Нестероїдні та протизапальні і протиревматичні засоби. Код АТС М01АХ05.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Впливає на обмін в хрящовій тканині. Глюкозамінусульфат являє собою сіль аміномосахариду глюкозаміну з низькою молекулярною масою,ретельно очищену від макромолекулярних компонентів. Препарат заповнюєендогенний дефіцит глюкозаміну, стимулює синтез протеогліканів і гіалуроновоїкислоти синовіальної рідини. Збільшує проникність суглобної капсули, відновлюєферментативні процеси в клітинах синовіальної мембрани і суглобного хряща.Протизапальна дія глюкозаміну сульфату зумовлена блокуванням утвореннясупероксидних радикалів макрофагами і інгібуванням лізосомальних ферментів.Препарат сприяє фіксації сірки в процесі синтезу хондроїтинсірчаної кислоти,полегшує нормальне відкладання кальцію в кістковій тканині. Гальмує розвитокдегенеративних процесів у суглобах, відновлює їх функцію, зменшуючи біль усуглобах. Сульфати також беруть участь у синтезі глікозаміногліканів іметаболізмі тканини хряща. Сульфатні ефіри бічних ланцюгів у складіпротеогліканів мають велике значення для підтримання еластичності і здатностіутримувати воду матриксу хряща. Зменшення клінічних симптомів виявляєтьсязвичайно через 2 тижні від початку лікування зі збереженням клінічногополіпшення протягом 8 тижнів після відміни препарату.Лідокаїну гідрохлорид це місцевоанестезуючий засіб, який застосовуєтьсядля зменшення болю при введенні препарату внутрішньом’язово. Фармакокінетика. Після внутрішньом’язового введення глюкозаміну сульфатшвидко проходить крізь біологічні бар’єри і проникає в тканини, переважносуглобного хряща. Період напіввиведення становить 68 годин.

Показання для застосування.Остеоартроз різної локалізації (у тому числі артроз колінного і тазостегновогосуглобів, міжхребцевий остеохондроз, спондилоартроз); хондромаляція надколінка;лопатково-плечовий періартрит.

Спосіб застосування та дози. ВНУТРІШНЬОМ’ЯЗОВО! Препарат не призначенийдля внутрішньовенного введення. Перед застосуванням змішати розчин В (розчинник) із розчином А (розчинпрепарату) в одному шприці. Приготований розчин препарату вводятьвнутрішньом’язово дорослим по 3 мл (розчин А+В) 3 рази на тиждень протягом 4-6тижнів. Ін’єкції препарату можна поєднувати з пероральним прийомом всерединупрепарату в порошку.

Побічна дія. Препарат переноситься добре, але в окремих випадкахможуть спостерігатися нижченаведені побічні явища.З боку травної системи: гастралгія, метеоризм, діарея, запор.Алергічні реакції: кропив’янка, свербіж.

Протипоказання. Підвищенна чутливість до глюкозаміну сульфату,лідокаїну та інших компонентів препарату. Через наявність лідокаїну в складіпрепарату він протипоказаний хворим з порушенням серцевої провідності тагострою серцевою недостатністю, з епілептиформними судомами в анамнезі, зтяжкими порушеннями функцій печінки та нирок; у періоди вагітності та лактації,а також дітям до 12 років.

Передозування. Випадки передозування не відмічались.

Особливості застосування. Адекватних і суворо контрольованих досліджень щодобезпеки та ефективності препарату Дона у дітей до 12 років, а також в періодивагітності та лактації не проводилось.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат сумісний з нестероїднимипротизапальними засобами та глюкокортикостероїдами. Збільшує абсорбціютетрациклінів, зменшує - напівсинтетичних пеніцилінів, хлорамфеніколу.

Умови та термін зберігання.Зберігати у недоступному для дітей місці при темпиратурі 25±5°С.Термінпридатності - 2 роки. Не застосовувати препарат після закінчення термінупридатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z