Загружается, подождите...

Домстал-о (Domstal-o)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули; тіло капсулибілого кольору, з квадратним логотипом; кришечка світло-фіолетового кольору, з написом“DOMSTAL-O”, що містять порошок та пелети білого або майже білого кольору;

склад: 1 капсула містить домперидону 10 мг, омепразолу 10 мг (у виглядікишковорозчинних пелет); допоміжні речовини: целюлоза мікрокристалічна,магнію стеарат, кремнію діоксид колоїдний, натрію крохмальгліколят, натріюлаурилсульфат, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Комбінований засіб. Інгібітор “протонного насоса”для лікування пептичної виразки. Код АТС А02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Комбінований лікарський засіб, діяякого зумовлена компонентами, що входять до його складу.Омепразол належить до противиразкових засобів, якіпригнічують базальну та стимульовану секрецію соляної кислоти в обкладковихклітинах шлунка внаслідок специфічної дії на фермент Н+-К+-АТФ-азу(протонний насос). Антисекреторний ефект після прийому омепразолу розвиваєтьсядуже швидко протягом першої години та зберігається протягом доби. Омепразолзавдяки своїй високій ліпофільності легко проникає в парієтальні клітинишлунка, концентрується в них і справляє цитопротекторну дію. Інгібуючий ефектнаростає у перші 4 дні прийому. Секреторна активність нормалізується через 3 -4 дні після припинення прийому препарату. Омепразол не впливає на моторику шлунково-кишковоготракту.Домперидон блокуєпериферичні дофамінові рецептори, усуває інгібуючий вплив дофаміну на моторнуфункцію шлунково-кишкового тракту і підвищує евакуаторну і рухову активністьшлунка. Чинить протиблювотну дію, заспокоює гикавку і усуває нудоту. Поганопроникає через гематоенцефалічний бар’єр, практично не впливає на дофаміновірецептори головного мозку. Фармакокінетика.Не вивчалася.

Показання для застосування. Препарат застосовують привиразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки, в разі наявностіHelicobacter pylori в схемах ерадикаційної терапії, при уповільненій евакуаціївмісту шлунка і гастропарезі, рефлюкс-езофагіті, диспепсії.

Спосіб застосування та дози. Капсули приймаютьвнутрішньо цілими, не розламуючи і не розжовуючи. Рекомендована доза залежитьвід перебігу захворювання та встановлюються лікарем індивідуально. Середнярекомендована доза для дорослих – по 1 капсулі 2 - 3 рази на добу, за 10 - 15хвилин до їди, запиваючи склянкою води. За необхідності, у разі загостреннястану, доза може бути збільшена лікарем до 2 капсул 2 рази на добу, вкомбінації з антибактеріальними засобами. Курс лікування – 4 - 8 тижнів. У схемах ерадикаційної терапії по 2 капсули – 2 рази надобу в комбінації з антибактеріальними засобами.

Побічна дія. Більшість хворих добре переносять препарат. Притривалому застосуванні можуть виникнути шкірні реакції (шкірний висип, свербіж,кропив’янка, мультиформна еритема); сухість у роті, діарея, запор, кишковаколіка, головний біль, фотосенсибілізація, алопеція, набряк Квінке,запаморочення, парастезії, сонливість, безсоння, нечіткість зору, змінасмакових відчуттів, збудження, депресія, лейкопенія, тромбоцитопенія,панцитопенія, агранулоцитоз, біль у м’язах, суглобах; бронхоспазм,інтерстиціальний нефрит; дуже рідко - галакторея, гінекомастія. Домперидон може зумовити екстрапірамідні реакції, особливоу пацієнтів молодшого та похилого віку.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;кровотечі шлунково-кишкового тракту, механічна кишкова непрохідність,перфорація шлунка або кишечнику, пролактинома; вагітність і лактація; діти до12 років.

Передозування. Симптоми: сонливість, дезорієнтація.Лікування: застосування активованого вугілля, симптоматична терапія.

Особливості застосування. Перед початком та після завершеннятерапії омепразолом необхідно зробити ендоскопічне дослідження для виключеннявипадків недіагностованого злоякісного процесу, оскільки лікування омепразоломможе замаскувати симптоми та відстрочити правильну діагностику. Під час лікування препаратом потрібно дотримуватисьособливої обережності при керуванні автомобільним транспортом або роботі змеханізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антацидні препарати уповільнюють і знижуютьабсорбцію Домсталу-О, тому їх слід застосовувати не раніше, ніж через 2 годинипісля його прийому. Оскільки метаболізм омепразолу здійснюється в печінці через системуцитохрому Р450, слід з обережністю призначати його разом з діазепамом,фенітоїном, варфарином, пропранололом, преднізолоном, теофіліном (при цьомуомепразол може зменшувати їх елімінацію, що потребує зниження доз цихпрепаратів). При сумісному застосуванні омепразолу і кларитроміцину їхконцентрація в плазмі збільшується.Циметидин, натрію гідрокарбонат знижують біодоступність домперидону.Антихолінергічні препарати нейтралізують дію домперидону.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому, захищеномувід світла місці при температурі не вище 25°С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z