Загружается, подождите...

Долгіт крем (Dolgit cream)


міжнародна та хімічна назви: ibuprofen, d, 1 –2 (4-ізобутилфеніл)-пропіоновакислота;

основні фізико-хімічні властивості: однорідний крем від білого до кремовогокольору;

склад: 1 г крему містить ібупрофену 50 мг.допоміжні речовини - тригліцериди середньої ланки, гліцерину моностеарат,полі(оксіетилен)-30-стеарат, полі(оксіетилен)-100-стеарат, пропіленгліколь,метил-4-гидроксибензоат натрій, гумі ксантан, вода питна, олія лавандова, оліянеролова.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються місцево при суглобовомута м’язовому болю.Код АТС М02АА13.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Ібупрофен, діюча речовина крему “Долгіт”, єнестероїдним антиревматичним засобом, дериватом пропіонової кислоти, яка маєвиражену протизапальну, аналгетичну і жарознижувальну дію, знижує продукціюпростагландинів. У результаті лікування зменшується набряк, покращується рухливість всуглобах. Ефект настає через 30 хвилин і триває кілька годин. В суглобовихтканинах терапевтичні концентрації тримаються протягом кількох годин, у той часяк в сироватці крові діюча речовина становить лише незначну кількість, якрезультат – системна дія, а також небажані явища практично відсутні. Фармакокінетика. Біологічна трансформація ібупрофену відбувається упечінці, виділяється ібупрофен через нирки. Максимальна концентрація всироватці крові досягається через 2 години і через 6 годин в синовіальнійрідині. Ібупрофен зв’язується на 99 % з плазматичними білками, швидкометаболізується і видаляється з сечею. Час плазматичної елімінації становить1,5 - 2 години.

Показання для застосування. Лікування ревматизму, дегенеративних захворюваньсуглобів з больовим синдромом (артроз), запальних захворювань суглобів іхребта, при набряку і запаленні м'яких тканин біля ушкоджених суглобів(наприклад, при бурситі, тендиніті, тендовагініті, ураженні зв’язок ісуглобової капсули), також при скутості рухів у ділянці плеча, міалгіях,люмбаго, спортивних та інших травмах (контузії, розтягнення).

Спосіб застосування та дози. Видавити з тюбика смужку крему завдовжки 4 – 10см, накласти на шкіру та розтерти 3 - 4 рази на день (за необхідності -частіше).При великих гематомах і набряках лікування можна починати, застосовуючищільні пов’язки. Крем “Долгіт” можна призначати одночасно з лікарськимизасобами на основі ібупрофену, що застосовуються перорально. У більшостівипадків термін лікування Долгітом становить 2-3 тижні.

Побічна дія. Зрідка може спостерігатись почервоніння шкіри. Вокремих випадках, особливо при застосуванні оклюзійної пов'язки, через декількахвилин після нанесення крему може виникнути відчуття пощипування чи печіння намісці застосування препарату. У дуже рідких випадках можут виникатибронхоспастичні явища. Є також ризик фотоалергічної реакції від надмірного впливусонячного опромінення поверхні шкіри після застосування Долгіту.

Протипоказання. Підвищена чутливість до ібупрофену або до іншихкомпонентів крему. Крем “Долгіт” не слід призначати дітям віком до 14 років.Досвіду застосування у вагітних та жінок у період годування груддю немає.

Передозування. При місцевому застосуванні невідомо.

Особливості застосування. Крем не слід наносити на відкриті рани або слизовіоболонки. Не допускається контакт з очима. При виникненні висипу на шкірізастосування крему слід негайно припинити.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Дотепер взаємодія крему “Долгіт” з іншимилікарськими препаратами не спостерігалась.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому місці при температурі 15 - 25◦С. Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z