Загружается, подождите...

Доцетера (Docetera)


міжнародна назва: Docetaxel;

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від жовтого докоричневувато-жовтого кольору;

склад: 1мл концентрованого розчину містить 40 мг доцетакселу,допоміжні речовини: полісорбат 80;розчинник - розчин етанолу 13%.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для інфузій.

Фармакотерапевтична група. Протипухлинні препарати природногопоходження. Код АТС L01СD02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Доцетаксел сприяє накопиченню тубуліну вмікротубулах і запобігає їхньому розпаду, що призводить до порушення фазимітозу та міжфазових процесів у клітинах пухлин.Фармакокінетика. Після введення препарату у дозі 100 мг/м2максимальна концентрація в плазмі кровістановить 3,7 мкг/мл. 90% препарату зв'язується з білками крові.Приблизно 6% введеної дози виводиться з сечею, 75% - з калом.

Показання длязастосування. Місцевопрогресуючий або метастазуючий рак молочної залози (коли інші препарати неефективні).Місцевопрогресуюча або метастазуюча карцинома легень, метастазуюча карциномаяєчників (коли попередня хіміотерапія препаратами платини не мала бажанихнаслідків).

Спосіб застосування та дози. Рекомендована доза Доцетера становить 100 мг/м2 поверхні тіла, щовводиться шляхом 1-годинної інфузії кожні три тижні, У разі розвитку тяжкоїнейтропенії дозу препарату потрібно знизити до 75 мг/м2. За 24 годдо початку лікування хворим призначають таблетовані глюкокортикоїди, прийомяких продовжують 3 дні. Це запобігає затримці рідини в організмі під часлікування доцетакселом.Доцетера призначений для внутрішньовенногозастосування. Його просочування у прилеглітканини протягом внутрішньовенної інфузії може викликати локальнийнекроз і/чи тромбофлебіт.Перед застосуванням концентрат Доцетера розчиняють розчинником, щододається до упаковки. Для інфузії отриманий розчин розводять у 250 мл 0.5%глюкози. Розчин Доцетера урозчиннику зберігає стабільність протягом 24 год при температурі 2-8°С тапротягом 8 годин при температурі 15-25°С. Готовий інфузійний розчин препарату у 5% розчині глюкози або 0,9% розчинінатрію хлориду зберігає стабільністьпротягом 8 год при температурі 15-25°С та протягом 24 годин при температурі2-8°С.

Побічна дія. Нейтропенія, тромбоцитопенія, анемія, стоматит, нудота,блювання, діарея, парестезії, бронхоспазм,затримка рідини в організмі, набряки, алопеція, астенія, міалгія,підвищення рівня трансаміназ та білірубіну в сироватці крові.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, тяжканейтропенія, анемія, вагітність. Доцетерапротипоказаний пацієнтам з тяжкою формою печінкової недостатності.

Передозування. Специфічного антидоту немає. У разі передозуванняпацієнти повинні бути переведені до відділу інтенсивної терапії. Першимиознаками передозування є мієлосупресія, нейропатія, мукозит.

Особливості застосування. Доцетера є ембріотоксичним препаратом. Концентраціяйого в грудному молоці не встановлена. Безпека й ефективність застосування Доцетера у дітей не були досліджені.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кетоконазол значно уповільнює метаболізмдоцетакселу, тому рекомендується бути обережними при терапії доцетакселом упацієнтів, що одержують кетоконазол.

Умови та терміни зберігання. Зберігати у захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі 2-8°С. Термін зберігання - 18місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z