Загружается, подождите...

Длянос (Dlianos)


міжнародна та хімічна назви: xylometazoline; 2-[[4-(1,1-диметилетил)-2,6-диметилфеніл]метил]-4,5-дигідро-1Н-імідазол;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина без кольору, практично беззапаху;

склад: 1 мл розчину містить ксилометазоліну гідрохлориду 1 мг;допоміжні речовини: бензалконію хлорид, натрію фосфат, динатрію едетат,натрію дигідрофосфату дигідрат, натрію хлорид, вода очищена.

Форма випуску. Спрей назальний.

Фармакотерапевтична група. Симпатоміметики, прості препарати. Код АТС R01A А07.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Ксилометазолін належить до групи місцевихсудинозвужувальних засобів (деконгестантів) з a-адреноміметичною дією, викликаєзвуження кровоносних судин слизової оболонки носа, усуваючи таким чином набрякі гіперемію слизової оболонки порожнини носа. Полегшує носове дихання приринітах.У терапевтичних концентраціях не подразнює слизову оболонку, неспричинює гіперемію. Дія настає через кілька хвилин і триває протягом кількохгодин.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні практично не абсорбується,концентрації у плазмі настільки малі, що їх неможливо визначити сучаснимианалітичними методами.

Показання для застосування. Гострий риніт, у тому числі при застуднихзахворюваннях і вірусних інфекціях верхніх відділів дихальних шляхів; синусит;євстахіїт; середній отит (при комбінованій терапії – для зменшення набрякуслизової оболонки порожнини носа); звуження судин слизової оболонки носа придіагностичних втручаннях (під наглядом лікаря).

Спосіб застосування та дози. Препарат у формі спрею назального 0,1%призначають дорослим і дітям від 6 років по 1 упорскуванню з розпилювача укожний носовий хід (за необхідності можна повторити); звичайно можуть бутидостатніми 4 упорскування на добу. Розпилювач слід тримати таким чином, щобнасадка була направлена догори, помістити її у носовий хід, швидко і різконатиснути 1 раз на розпилювач і винути насадку, не розтискаючи розпилювач. Підчас упорскування слід вдихнути небагато повітря через ніс, що сприяє оптимальномувведенню препарату. Тривалість курсу лікування залежно від показань становить3-7 днів.

Побічна дія. Можливі місцеві реакції: відчуття печіння,подразнення і сухість слизової оболонки порожнини носа.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;трансфеноїдальна гіпофізектомія та хірургічні втручання з оголюванням мозковоїоболонки в анамнезі, атрофічний риніт, виражений атеросклероз, артеріальнагіпертензія, тахікардія, глаукома, гіпертиреоз. Дитячій вік до 6 років.

Передозування. У поодиноких випадках отруєннядітейвідмічалися такі симптоми: прискорення пульсу і аритмія, підвищенняартеріального тиску і іноді сплутаність свідомості. Системні реакції можливі при передозуванні і зумовленісимпатоміметичною дією: тахікардія, підвищений артеріальний тиск, головнийбіль, нудота.Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. Не слід застосовувати протягом тривалого часу,наприклад при хронічному риніті (більше 5 днів). З обережністю застосовують присильних реакціях на симпатоміметичні лікарські засоби (при симптомах безсоння,запаморочення). Вагітність і лактація.При вагітності та під час лактації не слід перевищувати рекомендованідози.При вагітності препарат можна застосовувати тільки тоді, коли очікуванакористь для матері перевищує потенційний ризик для плода. Вплив на здатність керувати автотранспортом і механізмами.При застосуваннірекомендованих доз препарат не впливає на здатність керувати транспортнимизасобами або обладнанням.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасномузастосуванні зінгібіторами МАО і трициклічними антидепресантами можливо підвищенняартеріального тиску. Інші несумісності не відомі.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 30°С. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z