Загружается, подождите...

Діоксидин (Dioxydinum)


міжнародна та хімічнаназви:Dioxydine; 2,3 – Ді(гідроксиметил)хіноксалін – 1,4 – діоксид;

основні фізико-хімічнівластивості: прозора, зеленкувато-жовта рідина;

склад: 1 мл розчину містить діоксидину в перерахуванніна 100 % речовину – 10 мг;допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антибактеріальні засоби.Код АТС J01X X08.

Фармакологічні властивості.Діоксидин– антибактеріальний препарат широкого спектра дії. Виявляє активність приінфекціях, спричинених вульгарним протеєм, синьогнійною паличкою, паличкоюФрідлендера, кишковою та дизентерійною паличками, сальмонелами, стафілококами,стрептококами, патогенними анаеробами, включаючи збудників газової гангрени.Ефективний відносно штамів бактерій, резистентних до антибіотиків,сульфаніламідів, нітрофуранів та інших препаратів. Не виявляємісцевоподразнюючої дії.

Показання для застосування: Гнійно-запальні процесирізної локалізації: гнійні плеврити, емпіема плеври, абсцес легенів, перитоніт,цистит, рани з глибокими порожнинами, абсцеси м’яких тканин, флегмони,післяопераційні рани сечо- та жовчовидільних шляхів, а також застосовується дляпрофілактики інфекційних ускладнень після катетеризації сечового міхура.

Спосіб застосування та дози. Діоксидинпризначають тільки дорослим! Перед початком курсу лікування проводять пробу напереносимість препарату, для чого вводять в порожнину 10 мл 1% розчину. Привідсутності протягом 3-6 год побічних явищ (запаморочення, ознобу, підвищеннятемператури тіла) починають курсове лікування. Вводять розчин у порожнину черездренажну трубку, катетер або шприц – звичайно 10-50 мл 1 % розчину. Максимальнадобова доза становить 70 мл 1 % розчину. Застосовують 1 або 2 рази на добу (неперевищуючи добової дози 70 мл 1 % розчину). Тривалість лікування залежить відтяжкості захворювання та сприйнятливості терапії. При гарній сприйнятливостікурс може тривати 3 тижні та більше. За необхідності курс лікування повторюютьчерез 1-1,5 міс.Застосовують також місцево,накладаючи на ранову поверхню пов’язки, змочені 1 % розчином.

Побічна дія. Алергічніреакції. При появі побічних реакцій слід зменшити дозу, призначитиантигістамінні препарати, а при необхідності – припинити застосуваннядіоксидину.

Протипоказання. Індивідуальнанесприятливісь препарату, наявність в анамнезі недостатності кори наднирників,вагітність, період годування груддю, дитячий вік.

Передозування. При передозуванні можливапоява алергічних реакцій.

Особливості застосування. Діоксидин застосовуютьтільки під ретельним наглядом лікаря! В умовах експерименту виявленатератогенна та ембріотоксична дії препарату (через що він протипоказаний привагітності); препарат виявляє також мутагенну дію. У зв’язку з цим Діоксидинпризначають тільки при тяжких формах інфекційних захворювань або принеефективністі інших антибактеріальних препаратів. Не допускаєтьсябесконтрольне застосування Діоксидину та лікарських форм, які його містять!

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Не описана.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеном відсвітла та недоступному для дітей місці, при температурі від 18°С до 25 °С.У випадку випадання кристалівдіоксидину в ампулах у процесі зберігання (при температурі нижче 15°С) їх розчиняють, нагріваючи ампулив киплячій водяній бані при струшуванні до повного розчинення кристалів(прозорий розчин). Якщо при охолодженні до (37+ 1)ºС кристали невипадуть знову, препарат придатний для використання.Термін придатності 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z