Загружается, подождите...

Діоксизоль-дарниця (Dioxisol–darnitsa)


основні фізико-хімічні властивості: прозора, в‘язка рідина, світло-жовтогокольору зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 мл розчину містить діоксидину 0,012 г, лідокаїну гідрохлориду уперерахуванні на безводну речовину 0,06 г ; допоміжні речовини: проксанол, 1,2 пропіленгліколь, вода очищена.

Форма випуску. Розчин.

Фармакотерапевтична група. Препарати, які сприяють загоюванню (рубцюванню) ран.Інші препарати, включаючи комбінації. Код АТС: D03A X50.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Діоксизоль-Дарниця- комбінований лікарський препарат для місцевого застосування. Основна діючаречовина препарату – діоксидин - має виражену антибактеріальну дію відноснограмнегативної і грампозитивної, аеробної та анаеробної, спороутворюючої тааспорогенної мікрофлори (синьогнійної палички, стафілококів, стрептококів,клостридій, бактероїдів, пептококів і ін.) у вигляді монокультур і мікробнихасоціацій, включаючи госпітальні штами бактерій з полірезистентністю до іншихантибактеріальних препаратів. В основі антибактеріальної дії препарату лежитьйого здатність ушкоджувати ДНК бактерій. В результаті такого впливууповільнюється синтез бактеріальних нуклеаз, порушується ультраструктура бактеріальноїклітини, відбувається потовщення клітинної оболонки і порушення структуримембран. Цитостатична дія препарату опосередковується впливом на ділянкигенома, відповідального за синтез екзоферментів, що зумовлюють вірулентність, зчим зв'язана важлива здатність Діоксизоля- Дарниця перешкоджати розвиткурезистентності у мікроорганізмів. Диоксизоль-Дарниця має сильнумісцевоанестезуючу і помірну гіперосмолярну дію, купірує ранове перифокальнезапалення, стимулює процеси репарації й активність фагоцитів у рані.Фармакокінетика. Не вивчалась.Показаннядля застосування. Діоксизоль-Дарниця застосовують для місцевого лікування інфікованих ранм'яких тканин різної локалізації і генезу (ампутаційних кукс кінцівок, ран післяхірургічної обробки гнійних осередків, пролежнів, трофічних виразок, гнійнихпісляопераційних ран і нориць, парапроктиту, абсцесів і флегмонщелепно-лицьової ділянки та ін.), для лікування опіків II-IV ступенів,хронічного і гострого остеомієліту, для підготовки ран до аутодермопластики,для профілактики гнійно-запальних процесів у хірургії і комбустіології привиконанні різних пластичних операцій. Препарат застосовують переважно в першійфазі ранового процесу, а також у другій фазі при гранулюючих ранах із зонаминекрозів і запалення.

Спосіб застосування та дози. Діоксизоль-Дарниця призначають місцево.Перед початком застосування необхідно провести шкірну алергічну пробу напереносимість препарату (на внутрішній поверхні передпліччя, підшкірно). У разіпозитивної реакції Діоксизоль-Дарниця не використовують. За відсутності алергіїпрепарат застосовують безпосередньо після хірургічної обробки ран і опіків, атакож у подальшому процесі їхнього лікування, спочатку очищаючи ранову поверхнювід ексудату і некротичних тканин. Стерильний перев'язувальний матеріал(марлеві серветки або тампони) сильно насичують розчином і наносять наповерхневі опіки або вводять у глибокі рани, після чого накладають стерильнісерветки, які фіксують бинтом або лейкопластиром. Пов'язки змінюють 1 раз на7-14 днів при лікуванні опіків і 1 раз на добу - при лікуванні ран. У нориці,ранові порожнини та кишені розчин вводять по катетеру за допомогою шприца, 1-2рази на добу, з подальшим накладанням стерильної марлевої пов'язки. Кількістьпрепарату, необхідна для одноразового застосування, залежить від розмірів ран.Добова доза Діоксизоля-Дарниця при місцевому застосуванні не повиннаперевищувати 100,0 г, а при введенні в порожнини - 50,0–60,0 г. Тривалістьлікування визначається термінами ліквідації гнійно-серозної ексудації таінфекції в рані, а також динамікою загоювання рани. Курс лікування не повиненперевищувати 15 днів.

Побічна дія. При нанесенні на опікові рани можливо короткочасневідчуття печіння, що зникає самостійно через кілька хвилин і не потребуєвідміни препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Діоксизоль-Дарниця призначають тільки дорослим.Зобережністю призначати в періоди вагітності і годування груддю, хворим зпорушенням функції надниркових залоз, пацієнтам з нирковою недостатністю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати у захищеному від світла, недоступному длядітей місці при температурі від 150С до 250С. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z