Загружается, подождите...

Динозин 100 (Dinosin 100)


міжнародна та хімічна назви: didanosine; 2’,3’-дидезоксинозин;

основні фізико-хімічні властивості: білі або майже білі, таблетки;

склад: 1 таблетка для жування містить диданозину 100 мг;допоміжніречовини: магнію гідроксид, кальцію карбонат, целюлоза мікрокристалічна,аспартам, магнію стеарат, trusil – ароматизатор з ароматом ананаса, кремнійколоїдний безводний, кросповідон.Форма випуску. Таблетки дляжування.

Фармакотерапевтична група. Противірусні засоби прямої дії. Нуклеозидні тануклеотидні інгібітори зворотної транскриптази. Код АТС J05A F02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Диданозин - противірусний засіб, синтетичний аналогдезоксіаденозину (пуриновий нуклеозид). Диданозин активний відносно вірусуімунодефіциту людини. У клітині діюча речовина препарату, диданозин,метаболізується до дидезоксиаденозинтрифосфату, який інгібує зворотнутранскриптазу вірусу імунодефіциту людини - ВІЛ. Фармакокінетика. Диданозин швидко і майже повністю всмоктується вшлунково-кишковому тракті. Максимальна концентрація препарату в кровідосягається через 0,5 - 1 год після прийому. Диданозин проникає черезгематоенцефалічний бар’єр. Рівень розподілу препарату становить 0,7 - 1 л/кг.Швидко руйнується в кислому середовищі шлунка, тому до складу всіх лікарськихформ входять компоненти, які підвищують рН середовища. Слід приймати диданозиннатще, тому що прийом їжі майже на 50% знижує максимальну концентрацію його вплазмі крові і зменшує величину AUC. Обсяг рівноважного розподілу - близько 54л. Середня концентрація диданозину в спинномозковій рідині через 1 год післявведення становить 21% концентрації в плазмі крові. При використанні дітьмиабсолютна біодоступність при пероральному застосуванні становить 36% післяприйому першої дози і 47% - при досягненні рівноважного стану. Препаратвизначається в плазмі крові протягом до 3,5 год після введення. Нирковийкліренс становить 50% загального кліренсу (800 мл/хв). Після прийому внутрішньодо 20% дози диданозину виводиться із сечею. Період напіввиведення препаратустановить 1,5 год. Нe акумулюється в організмі.

Показання для застосування. Диданозин призначений для лікування СНІДу у фазівиражених клінічних проявів при неефективності або непереносимості зидовудину.

Спосіб застосування та дози. Таблетки приймають внутрішньо, натщесерце.Дози, що рекомендуються для дорослих на початку лікування залежно відмаси тіла, наведені в таблиці: Маса тіла, кг Дозування > 74 300 мг 2 рази на добу 50 - 74 200 мг 2 рази на добу 35 - 49 100 мг 2 рази на добу Інтервал між прийомами - 12 год.Дітям до 1 року звичайно призначають по 100 мг, дітям старше 1 року -по 200 мг на прийом. Доза для дітей на початку лікування залежить від площі поверхнітіла дитини і становить у середньому 200 мг/м2 на добу. Дози, щорекомендуються для дітей, наведені в таблиці: Поверхня тіла, м² Схема дозування 1,1 - 1,4 100 мг 2 рази на добу 0,8 - 1 75 мг 2 рази на добу 0,5 - 0,7 50 мг 2 рази на добу < 0,4 25 мг 2 рази на добу
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z