Загружается, подождите...

Динорик-дарниця (Dinorik-darnitsa)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки, вкритіоболонкою, білого кольору, із двоопуклою поверхнею, рискою;

склад: 1 таблетка містить: атенололу -0,1 г, хлорталідону - 0,025 г.допоміжні речовини: крохмалькартопляний, аеросил, тальк, магнію карбонат основний, магнію стеарат, натріюлаурилсульфат, оксипропілметилцелюлоза, поліетиленгліколь 1500.

Форма випуску. Таблетки, вкритіоболонкою.

Фармакотерапевтична група. Комбінованіантигіпертензивні засоби. Блокатори бетаадренорецепторів у комбінації здіуретиками. Код АТС: С07С В03.

Фармакологічні властивості. Комбінованийантигіпотензивний препарат, який містить атенолол та хлорталідон. Атенолол -кардіоселективний бета1-адреноблокатор. Не має внутрішньоїсимпатоміметичної активності та мембраностабілізуючої дії і виявляєантигіпертензивний, антиангінальний та антиаритмічний ефекти. Блокує переважнобета-адренорецептори серця і зменшує стимулюючий вплив на серце симпатичноїнервової системи та циркулюючих у крові катехоламінів. Зменшує автоматизмсинусового вузла, зменшує ЧСС, уповільнює AV провідність, знижує скоротливістьміокарда, знижує потребу міокарда в кисні. Хлорталідон - діуретик тривалої дії.Блокує реабсорбцію іонів натрію, хлору та відповідно води у дистальнихканальцях нефрону. Збільшує виведення з організму іонів калію, магнію. Затримуєвиведення іонів кальцію та сечової кислоти. Знижує артеріальний тиск за рахунокзменшення об’єму циркулюючої крові, зниження серцевого викиду, а такожзменшення загального периферичного опору судин за умови тривалого застосування.Антигіпертензивний ефект триває протягом 24 год. після прийому препарату.Стабілізація терапевтичного ефекту - після 2 тижнів лікування препаратом.Фармакокінетика. Фармакокінетичноївзаємодії препарат немає, тому кожна діюча речовина метоболізується своїмшляхом. Атенолол після перорального прийому абсорбується з шлунково-кишковоготракту не повністю (приблизно 50% прийнятої дози). Максимальна концентраціядосягається через 2-4 год. Зв’язування з білками плазми незначне (6-16%).Проникає через плацентарний бар’єр і виділяється з грудним молоком. Не проникаєчерез гемато-енцефалічний бар’єр. Не метаболізується у печінці. Виводиться зорганізму переважно нирками (85-90%) у незмінному вигляді. Періоднапіввиведення - 7-9 год. При порушенні функції нирок цей показник зростає.Хлорталідон після прийому всередину всмоктується досить швидко, біодоступністьстановить майже 60%. Зв’язування з білками плазми та еритроцитами до 90%.Проникає через плацентарний бар’єр і виділяється з грудним молоком. Виводитьсяу незміненому стані переважно нирками. Період напіввиведення тривалий (близько50 год).

Показання для застосування. Артеріальна гіпертензія.

Спосіб застосування та дози. Режим дозування наведенийу перерахуванні на атенолол. Початкова доза становить 50 мг/добу (1/2таблетки)1 раз на день. При відсутності клінічного ефекту можна збільшити дозу до 100 мг/добу(1 таблетка) 1 раз на добу. Пацієнтам похилого віку та хворим з порушенням функціїнирок дозу знижують і визначають залежно від ступеня зниження клубочковоїфільтрації та показників кліренсу креатиніну (при кліренсі креатиніну 35 мл/хвпрепарат призначають по 1/2 таблетки на добу ).

Побічна дія. Брадикардія, прогресуваннясерцевої недостатності, порушення AV провідності, синдром “відміни”,бронхоспазм, порушення мікроциркуляції у кінцівках, гіпоглікемія (у хворих нацукровий діабет), гіпокаліємія, гіпохлоремічний алкалоз, гіперурикемія, нудота,запор, диспепсія, головний біль, запаморочення, депресія, посиленняпотовиділення, загальна слабкість, зменшення секреції сльозної рідини. Припідвищеній чутливості до компонентів препарату можливі алергічні реакції(еритема, свербіж).

Протипоказання. Синусова брадикардія, AVблокада II, III ступенів, кардіогенний шок, хронічна серцева недостатністьІІБ-ІІІ стадії, гостра серцева недостатність, артеріальна гіпотензія,метаболічний ацидоз, обструктивні захворювання верхніх дихальних шляхів,виражена ниркова та печінкова недостатність, подагра, вагітність, періодлактації, підвищена чутливість до компонентів препарату та сульфоніламідів.Препарат не призначають дітям.

Передозування. При перевищенні рекомендованихдоз можливе посилення описаних вище побічних явищ. У такому разі промиваютьшлунок, приймають активоване вугілля, здійснюють підтримуючу та симптоматичнутерапію: атропін (при неефективності - ізопротеренол), глюкагон, вазопресори(добутамін або норадреналін), селективні бета-адреноміметики. Контролюютьартеріальний тиск, підтримують нормальний водно-електролітний баланс.

Особливості застосування. Застосовують з обережністюу пацієнтів з AV блокадою І ступеня, емфіземою легенів, порушенням водно-електролітногобалансу, цукровим діабетом та гіпоглікемією, порушеннями функцій нирок тапечінки. Препарат не призначають для лікування нападів стенокардії. Сліддотримуватись обережності при призначенні препарату хворим, таким, що приймаютьпрепарати наперстянки, та пацієнтам з захворюваннями стравоходу. Принеобхідності призначення препарату пацієнтам з бронхообструктивним синдромомможливе одночасне застосування бета2-адреноміметиків. Передпроведенням хірургічних операцій необхідно повідомити анестезіолога про прийомпрепарату і відмінити його за 48 годин до введення наркозу. Відміняють препаратпоступово.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Препарати дигіталісу при одночасному застосуванні з Динориком-Дарниця можутьуповільнити ЧСС, АV провідність. Одночасне застосування з гіпотензивнимизасобами, етанолом, трициклічними антидепресантами, барбітуратами, діуретиками,фенотіазинами, а також периферичними вазодилататорами може призвести до різкогота надмірного падіння артеріального тиску. Засоби для наркозу підсилюютькардіодепресивну активність. Нестероїдні протизапальні засоби, естрогени,симпатоміметики знижують гіпотензивний ефект препарату. При одночасномузастосуванні з інсуліном та пероральними гіпоглікемічними засобами дія останніхможе посилюватися. Динорик-Дарниця не рекомендовано поєднувати з верапамілом.

Умови та термін зберігання. У сухому та захищеному відсвітла та недоступному для дітей. місці, при температурі від 150С до250С. Термін зберігання – 2 року.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z