Загружается, подождите...

Димексид (Dimexidum)


міжнародна та хімічна назви: dimethylsulfoxidе; сульфінілбіс[метан];

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна, прозора рідина зіспецифічним запахом;

склад: концентрат містить не менше 99%диметилсульфоксиду.

Форма випуску. Концентрат для приготування розчину для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються місцево при суглобовому ім’язовому болях. Код АТС М02А Х03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Диметилсульфоксид має особливість проникати через біологічні мембрани,включаючи шкіру, реалізуючи свої специфічні ефекти, до яких належитьпротизапальний, аналгетичний, антисептичний, фібринолітичний. Препарат такожпідсилює проникнення через неушкоджену шкіру лікарських засобів (транспортуючаздатність). Препарат є малотоксичним.Фармакокінетика.При аплікації розчину (90%) димексиду на шкіру він виявляється у крові через 5хв, досягаючи максимальної концентрації через 4 - 6 год із збереженням майженезміненого рівня протягом 1,5 - 3 доби.Диметилсульфоксидвиділяється із сечею і калом як у незміненому вигляді, так і у виглядідиметилсульфону.

Показання для застосування. Лікування забиття, розтягнення зв’язок, запальнихнабряків, гнійних ран (які не очищуються або погано очищуються звичайнимиметодами лікування), опіків, флегмони різної локалізації, гемартрозів,больового синдрому різної етіології (артрит, радикуліт, післяопераційні рани,невралгія трійчастого нерва ), для консервації шкірних гомотрансплантатів, пригноячкових захворюваннях шкіри.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям старше 12 років Димексидпризначають у вигляді водних розчинів, в основному 30 - 50% концентрації,зовнішньо, у вигляді аплікацій та зрошень (промивань). У розчині димексидунеобхідної концентрації змочують марлеві серветки і накладають їх на ураженіділянки 1 раз на добу на 20 - 30 хв. Поверх серветки накладається поліетиленоваплівка та бавовняна чи льняна тканина. Аплікації роблять протягом 10 - 15 діб.Для шкіри обличчя та інших високочутливих ділянок застосовують 10 - 20 - 30%розчин препарату. В шкірно-пластичній хірургії використовують пов’язки іззастосуванням 20 - 30% розчину Димексиду на уражені шкірні ділянки і ауто- тагомотрансплантати безпосередньо після операцій та протягом наступних дібпісляопераційного періоду до стійкого приживлення трансплантату. Як консервуючесередовище для зберігання шкірних гомотрансплантатів застосовують 5% розчинпрепарату. Менш концентрованими розчинами препарату роблять також промиваннягнійно-некротичних і запальних ділянок і порожнин.

Побічна дія. При застосуванні Димексиду можливі перехіднамісцева реакція у вигляді легкого свербежу шкіри, іноді - висипання, порушеннясну, запаморочення, сухість шкіри, еритема, контактний дерматит, нудота,блювання, бронхоспазм.

Протипоказання. Підвищена чутливість до диметилсульфоксиду. Вираженіпорушення функції печінки та/або нирок, стенокардія, коматозні стани, інфарктміокарда, тяжкий ступінь атеросклерозу, різноманітні форми інсульту, глаукома,катаракта. Вагітність і період лактації. Діти до 12 років.

Передозування. При передозуванні можуть виникнути алергічні реакції(кропив’янка, набряк). У таких випадках застосування препарату слід припнити.

Особливості застосування. Перед застосуванням препарату необхідно визначитиіндивідуальну чутливість пацієнта до диметилсульфоксиду, здійснивши відповіднупробу. Для цього Димексид слід нанести на шкіру за допомогою змоченого впрепараті ватного тампона. Виникнення почервоніння, вираженого свербежусвідчить про підвищену чутливість до препарату.Деякі хворі відчувають запах часнику у повітрі.Впливна здатність керувати транспортними засобами і механізмами.Удеяких пацієнтів при застосуванні Димексиду можуть виникнути запаморочення іадинамія, тому під час використання препарату їм краще утриматися від керуваннятранспортними засобами і механізмами, а також виконувати роботи, що вимагаютьконцентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Димексид підсилює дію етанолу (алкогольгальмує виведення препарату) та інсуліну (при довготривалому застосуванніпрепарату здійснюють контроль рівня цукру у крові). Димексид підсилює дію ацетилсаліциловоїкислоти, бутадіону, препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину,антибіотиків (стрептоміцину, мономіцину та ін.), сенсибілізує організм донаркозу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі 15-25[s1] ° С.Термін придатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z