Загружается, подождите...

Димексид-лугал (Dimexid-lugal)


міжнародна та хімічна назви: Dimethylsulfoxide,диметилсульфоксид;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідинаабо безбарвні кристали без запаху або зі слабким специфічним запахом.Гігроскопічна;

склад: диметилсульфоксиду - не менше99,0%.

Форма випуску. Рідина для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуютьмісцево при суглобному і м’язовому болю. Код АТС:М02А Х03.

Фармакологічні властивості. Димексид-Лугал добрепроникає через біологічні мембрани, у тому числі через шкіру і виявляєтранспортні властивості, сприяючи проникненню через шкіру і слизові оболонкилікарських засобів. Має протизапальну, аналгетичну, антисептичну тафібринолітичну дію. Препарат здатний відновлювати протимікробну активністьантибіотиків відносно резистентних чи слабко чутливих до них штамів бактерій.Фармакокінетика. При аплікаціїрозчину (90%) диметилсульфоксиду на шкіру він виявляється у крові через 5хвилин, досягаючи максимальної концентрації через 4-6 годин із збереженняммайже незміненого рівня протягом 1,5-3 діб.Диметилсульфоксид виділяється ізсечею та калом як у незміненому вигляді, так і у вигляді диметилсульфону.

Показання для застосування. Димексид-Лугал призначаютьпри лікуванні запальних захворювань опорно-рухового апарату (ревматоїднийартрит, хвороба Бехтерєва, деформуючий остеоартроз, артропатії, розтягненнязв’язок), при ударах, травматичних інфільтратах, запальних набряках, гнійних ранах,абсцесах, гострих та хронічних остеомієлітах, при лікуванні вузлової еритеми,стрептодермії.Димексид-Лугал можна застосовуватиу поєднанні з нестероїдними протизапальними засобами у комплексній терапіїдеформуючого остеартрозу та ревматоїдного артриту, у комбінації зантимікробними засобами місцевого типу дії (лінімент синтоміцину) - длялікування склеродермії, акне, бешихи, фурункульозу, фолікулітів та іншихшкірних захворювань, у поєднанні з гепарином - при тромбофлебітах.

Спосіб застосування та

дози. Димексид-Лугалзастосовується зовнішньо як аплікації і зрошення (промивання), як правило, уводних розчинах (30-50%) для тампонів, компресів. Компрес накладають на ураженіділянки, охоплюючи прилеглі здорові шкірні покриви. Розчином Димексид-Лугалзмочують марлеві серветки, що накладають на уражені ділянки один раз у день на20-30 хвилин. Поверх серветки накладається поліетиленова плівка і бавовняна чильняна тканина. Курс лікування - 10 - 15 днів.При лікуванні бешихи та трофічнихвиразок препарат застосовують у вигляді 30-50% водного розчину по 50-100 мл 2-3рази на добу. При екземі, дифузійних стрептодерміях рекомендуються компреси з40-90% водним розчином Димексид-Лугал. При гнійничкових захворюваннях шкіризастосовують 40% розчин. Для місцевого неболювання рекомендують 25-50% розчинпрепарату для компресів по 100-150 мл 2-3 рази на добу. При лікуванні глибокихопіків застосовують пов’язки з 20-30% розчином Димексид-Лугал (при необхідностіу дозі - до 500 мл). У шкірно-пластичній хірургії використовують пов’язки з20-30% розчином препарату на ауто - та гомотрансплантати безпосередньо післяоперації та у наступні дні до стійкого приживлення трансплантату. Якконсервуюче середовище для збереження шкірних гомотрансплантатів використовують5% розчин Димексид-Лугал у розчині Рінгера. При післяопераційних гнійнихускладненнях, викликаних стафілококом та синьогнійною паличкою, препаратнакладають на рани, що гнояться, та інфільтрати.

Побічна дія. Димексид-Лугал звичайнодобре переноситься, але у деяких хворих можливе виникнення еритеми, свербежу,запаморочення, безсоння, адинамії, дерматитів, діареї. У деяких випадках припоганій переносимості Димексид-Лугал спостерігаються нудота, потяг на блювання,бронхоспазм.

Протипоказання. Димексид-Лугалпротипоказаний при вираженій серцево-судинній недостатності та атеросклерозі,стенокардії, інсульті, коматозних станах, порушеннях функцій нирок та печінки,при вагітності, глаукомі, катаракті. З обережністю призначають у старечомувіці, дітям віком до 7 - 9 років.

Передозування. Посилення ознак побічноїдії.

Особливості застосування. Щоб уникнути застосуванняпрепарату при індивідуальній не-переносимості диметилсульфоксиду,рекомендується проводити пробу на переносимість: Димексид-Лугал наносять нашкіру ватним тампоном. Різка гіперемія або свербіж є протипоказанням длязастосування препарату.При температурі нижче 18°С можливакристалізація Димексид-Лугал. Це не впливає на якість та властивості препарату.Для розплавлення кристалів слідобережно розігрівати флакон із препаратом на водяній бані (температура водиблизько 60°С).

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Димексид-Лугалпосилює дію етанолу (алкоголь гальмує виведення препарату) та інсуліну (притривалому застосуванні препарату дозу інсуліну зменшують), кислоти ацетилсаліцилової,бутадіону, препаратів дигіталісу, хінідину, нітрогліцерину, антибіотиків(стрептоміцин, мономіцин та ін.), сенсибілізує організм до засобів для наркозу.Слід врахувати посилення препаратом як специфічної активності, так ітоксичності лікарських засобів.

Умови та термін зберігання. В сухому захищеному відсвітла місці. Термін придатності - 3 роки.Зберігати в недоступному для дітеймісці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z