Загружается, подождите...

Димекс (Dimex)


основні фізико-хімічні властивості: сиропоподібна рідина жовто-коричневогокольору, з солодким смаком і запахом малини;

склад: 5 мл сиропу містять дифенгідрамінугідрохлориду 10 мг, амонію хлориду 100 мг;допоміжні речовини: цукор кристалічний, кислота бензойна, кислотасорбінова, етанол 96%, L-ментол, натрію цитрат, кислота лимонна безводна,гліцерил, лимонна есенція, малинова есенція , вода очищена.

Форма випуску. Сироп.Фармакотерапевтична група. Антигістаміннізасоби для системного застосування.Код АТС R06AA52.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Димекс® –комбінований препарат з антигістамінним, протиалергічним, відхаркувальнимефектом. Дифенгідрамін є антигістамінним засобом з вираженим антихолінергічним іседативним ефектом. Блокує Н1-рецептори у клітинних мембранах ефекторнихорганів. Антихолінергічний ефект зумовлює зменшення бронхіальної секреції ібронхолітичний ефект.Хлорид амонію має секретомоторну активність – стимулює рух війокдихального епітелію, підвищує скорочуваність бронхів, полегшує відхаркуваннябронхіального секрету. Фармакокінетика Після перорального прийому в середньому 65%застосованої дози дифенгідраміну резорбується із шлунково-кишкового тракту. Діядифенгідраміну проявляється через годину після перорального прийому і триваєвід 4 до 6 год. Хлорид амонію резорбується у кишечнику.Максимальні концентрації у плазмі (81 - 159 нг/мл) досягаються через 2- 4 год. після одноразового внутрішнього прийому 100 мг дифенгідраміну. На76-85% він зв’язується з протеїнами плазми. Розподіляється у всіх тканинахорганізму.Приблизно 50% дифенгідраміну метаболізується у печінці. При триваломузастосуванні може індукувати власний метаболізм.Іон амонію метаболізується в печінці до сечовини.Дифенгідрамін екскретується з сечею у вигляді метаболітів і унезміненому вигляді. Метаболіти комбінації виділяються повільніше, ніжнеметаболізована частина. Майже 50-65% виявляються у сечі у вигляді похіднихдифенілметану. Період напівелімінації дифенгіраміну становить десь 1 - 4 год.Сечовина, яка утворюється з хлориду амонію, виводиться з сечею,внаслідок чого знижується її реакція і стимулюється діурез.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування кашлю із утрудненим виведенням мокроти таявищами бронхоспазму.

Спосіб застосування та дози. Сироп застосовують перорально.

Дорослі і діти старше 14 років: по 5-10 мл 3 рази на день.

Діти від 9 до 14 років: по 5 мл 3 рази на день.

Діти від 5 до 8 років: по 2,5 мл 3 рази на день.Курс лікування – 5 днів.

Побічна дія. Загальна слабкість, стомленість, зниження уваги,запаморочення, сонливість, головний біль, порушення координації, стан неспокою,підвищена збудливість (особливо у дітей), роздратованість, безсоння, зниженнякров’яного тиску, порушення серцевого ритму, сухість у роті, носі і горлі,закладеність носа, нудота, блювання, запор, діарея, утруднене сечовипусканняабо затримка сечі, свербіж, висипання, фотосенсибілізація, тимчасові порушеннязору, шум у вухах, тахікардія, екстрасистолія, тромбоцитопенія, агранулоцитоз,гемолітична анемія, озноб, алергічні реакції.

Протипоказання. - Підвищена чутливість до діючих або допоміжних речовин препарату;гострі астматичні напади;глаукома;гіпертрофія передміхурової залози;стриктури сечоводу;стенозуюча пептична виразка;тяжкі порушення функції нирок і печінки;метаболітичний алкалоз;вагітність і годування груддю;діти до 5 років;цукровий діабет.

Передозування. При прийомі дози, більшої за призначену, можутьспостерігатися реакції з боку центральної нервової системи, які варіюють: відстану пригнічення до стану збудження. Останні частіше виникають у дітей. Можез’явитися сухість у роті, порушення акомодації, почервоніння шкіри,шлунково-кишкові порушення.Лікування: промивання шлунка, ентеросорбенти, симптоматичне лікування.

Особливостізастосування. При застосуванні дітьми молодшого віку слід точно дотримуватисьдозування. При перевищенні дози і у осіб з підвищеною чутливістю антигістамінніпрепарати можуть спричинити збудження, галюцинації, судоми.У людейпохилого віку застосування Димексу® може спричинити запаморочення,сонливість, артеріальну гіпотензію.Необхідно зобережністю застосовувати препарат хворим на бронхіальну астму через утрудненевиділення мокротиння.До складу лікарського засобу входить 52,5 г сахарози. При застосуванні відповідно до рекомендацій по дозуванню з кожною дозою у 5 мл ворганізму потраплаяє 2,1 г сахарози. Це небезпечно для осіб з порушенимзасвоєнням цукрів.Димекс® містить до 7,68 об.% етанолу. У 5 мл сиропумістяться 312 мг алкоголю. Препарат слід з обережністю застосовувати хворим іззахворюваннями печінки, епілепсією, алкоголізмом.До складу сиропу як допоміжна речовина входить гліцерил – призастосуванні у високих дозах може спричинити головний біль, подразнення шлункаі діарею.

Вагітність і годування груддю.Димекс® не застосовується під час вагітності і годуваннягруддю.

Вплив на керування автомобілем і роботу завтоматизованими механізмами.При застосуванні Димексу® можливе виникнення сонливості іпорушення координації, тому його з обережністю слід застосовувати водіямтранспортних засобів і операторам автоматизованих механізмів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Одночасне застосування Димексу® зінгібіторами МАО призводить до посилення його ефектів.Димекс® посилює ефект алкоголю та інших лікарських засобів,які пригнічують центральну нервову систему (снодійні, заспокійливі) приодночасному застосуванні.

Умови та термін зберігання. В оригінальній упаковці, у недоступному для дітей,захищеному від світла місці, при температурі не вище 25ºС! Термінпридатності – 3 роки. Термін придатності після розкриття флакону – до 30 дн.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z