Загружается, подождите...

Диметилсульфоксид (Dimethylsulfoxide)


міжнародна та хімічна назви: dimethylsulfoxide,диметилсульфоксид;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвна прозора рідина зіслабким специфічним запахом;

склад: диметилсульфоксид.

Форма випуску. Рідина для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевого застосуванняпри суглобовому та м`язовому болю. Код АТС М02А Х03.

Фармакологічні властивості. Диметилсульфоксид маєздатність проникати через біологічні мембрани, включаючи бар`єри шкіри, реалізуючитаким чином свої специфічні ефекти (протизапальні, антипіретичні, аналгетичні,антисептичні, фібринолітичні). Препарат має помірну загальностимулюючу дію, атакож посилює проникнення через неушкоджену шкіру та слизові оболонкилікарських засобів (транспортуюча здатність).

Показання для застосування. Диметилсульфоксидзастосовують при лікуванні запальних захворювань опорно-рухового апарату(ревматоїдний артрит, хвороба Бехтерєва, деформуючий остеоартроз, розтягненнязв`язок), при травматичних інфільтратах, запальних набряках, гнійних ранах,абсцесах, гострих та хронічних остеомієлітах, при лікуванні вузлової еритеми,стрептодермії та ін. Препарат можна застосовувати разом з нестероїднимипротизапальними засобами у комплексній терапії.

Спосіб застосування та дози. Застосовують у виглядіаплікацій та зрошень, використовуючи як нерозведений диметилсульфоксид, так ійого розчини (10–30–50–70%). У 50% розчині диметилсульфоксиду змочують марлевісерветки, які накладають на уражені ділянки на 20–30 хв 1 раз на добу, а дляшкіри обличчя та інших високочутливих ділянок шкіри застосовують 10–30% розчинипрепарату. Курс лікування 10–15 днів.

Побічна дія. Диметилсульфоксид звичайнодобре переноситься, але у деяких хворих можливе виникнення еритеми, свербежу,запаморочення, безсоння, адинамії, дерматитів, діареї. В окремих випадкахспостерігаються нудота, блювання, бронхоспазм.

Протипоказання. Диметилсульфоксидпротипоказаний при вираженій серцево-судинній недостатності та астеросклерозі,стенокардії, інсульті, порушеннях функцій нирок та печінки, при вагітності,глаукомі, катаракті. З обережністю призначають у старечому віці, у дітей вікомдо 9 років.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.У більшості випадків застосовують у поєднанні з іншими лікарськими засобами,які попередньо розчиняють у Диметилсульфоксиді, і наносять на поверхню шкіридля кращого та глибшого проникнення їх у тканини (наприклад, гепарин прилікуванні ревматоїдного артриту, глюкокортикоїди при лікуванні екземи,антибіотики при лікуванні стрептодермії).

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступномудля дітей, захищеному від світла та вологи місці, щільно закупореним. Термінпридатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z