Загружается, подождите...

Дифлазон (Diflazon)


міжнародна та хімічнаназви:флуконазол;2-(2,4-Дифлуорофеніл)-1,3-біс(1Н-1,2,4-триазол-1-ил)пропан-2-ол;

основні фізико-хімічнівластивості:капсули 50 мг: капсули білого кольору зкришечкою світло-блакитного кольору, заповнені порошком білого або майже білогокольору,капсули 100 мг: капсули білого кольору зкришечкою блакитного кольору, заповнені порошком білого або майже білогокольору,капсули 150 мг: капсули та кришечкасвітло-блакитного кольору, заповнені порошком білого або майже білого кольору,капсули 200 мг: капсули білого кольору зкришечкою темно-фіолетового кольору, заповнені порошком білого або майже білогокольору;

склад: 1 капсула містить 50 мг,100 мг, 150 мг або 200 мг флуконазолу;допоміжні речовини:капсули 50 мг:лактози моногідрат, кукурудзянийкрохмаль, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магніюстеарат, титану діоксид (Е171), блакитний барвник V (E131);капсули 100 мг:лактози моногідрат, кукурудзянийкрохмаль, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магніюстеарат, титану діоксид (Е171), блакитний барвник V (E131), червоний барвник 4R(E124) оранжевий барвник FCF (110), чорний барвник PN (E151);капсули 150 мг

: лактози моногідрат, кукурудзяний крохмаль,кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магнію стеарат,титану діоксид (Е171), блакитний барвник V (E131);капсули 200 мг:лактози моногідрат, кукурудзянийкрохмаль, кремнію діоксид колоїдний безводний, натрію лаурилсульфат, магніюстеарат, титану діоксид (Е171), блакитний барвник V (E131), червоний барвник4R(E124).

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтичнагрупа. Протигрибковізасоби для системного застосування. Код АТС J02A C01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Флуконазол являє собою новусинтезовану активну речовину з групи триазолу. Препарат застосовуєтьсядля лікування поверхневих та системних грибкових інфекцій. За рахунок потужногоінгібування ферменту 14α-деметилази грибкової клітини він пригнічуєсинтез ергостеролу, основного компонента мембран клітин грибів та плісені.Чинить фунгістатичну дію і активний відносно численних патогенних грибів, такихяк Candida spp. (C.albicans, C. tropicalis), Cryptococcus neoformans,Coccidioides immitis, Histoplasma capsulatum, Blastomyces dermatitidis,Sporothrix schenkii, Paracovvidioides brasiliensis, та більшостідерматофітів. Флуконазол менш активний відносно Аspergillus spp. та Рenicilliummarneffei, не діє на гриби C. krusei, C glabrata, Fussarium spp.та зигоміцети.Фармакокінетика.Флуконазол добре абсорбуєтьсяпісля перорального прийому; його біодоступність перевищує 90 %. Лише 11-12 %флуконазолу зв'язуються з протеїнами плазми. Об'єм розподілу приблизно такийсамий, як об'єм розподілу води в організмі. Флуконазол добре проникає в усірідини організму, включаючи ліквор. Максимальні рівні вмісту в плазмідосягаються протягом 0.5-1.5 год, біологічний період напіврозпаду становитьмайже 30 год (що є підставою для одноразового застосування препарату влікуванні вагінального кандидозу; за всіма іншими показаннями Дифлазонзастосовують 1 раз на добу). Менше 5% флуконазолу метаболізується під часпершого проходження через печінку. Близько 80% флуконазолу не зазнаєметаболізму і виводиться нирками, залишок виводиться у вигляді метаболітів.

Показання до застосування. ·Системнийкандидоз у хворих з або без нейтропенії, включаючи дисемінований кандидоз (утому числі хронічний) та інші форми прогресуючої кандидозної інфекції такі, якперитонеальна, ендокардіальна та інтратрахеальна, інфекції сечовихшляхів.·Кандидозслизових оболонок – орофарингеальний, езофагеальний, неінвазивні легеневіінфекції, кандидурія, поверхневий і хронічний атрофічний кандидоз ротовоїпорожнини (включаючи ВІЛ інфікованих та хворих з імунодифіцитом).·Вагінальнийкандидоз: гострий та рецидивуючий.·Дляпрофілактики кандидозу у пацієнтів перед мієлотрансплантацією та у хворих іззлоякісними новоутвореннями, схильних до подібних інфекцій внаслідок проведенняцитостатичної терапії або радіотерапії.·Криптококоз:криптококовий менінгіт та інфекції інших органів (легені, шкіра).·Дерматомікози,особливо тяжкі грибкові інфекції шкіри, резистентні до місцевої терапії, (такі,як дерматофітія стоп, мікоз гладенької шкіри, різнобарвний лишай),спричинені дермафітами та кандидозними інфекціями.·Профілактика ілікування грибкових захворювань у хворих зі злоякісними новоутвореннями, післяотримання цитостатиків, хіміо- або променевої терапії та хворих, які отримуютьімуносупресанти і пацієнтів, що перебувають у відділеннях інтенсивної терапії.

Спосіб застосування тадози. Прирізних захворюваннях рекомендується в перший день лікування призначати подвійнудозу. Добова доза залежить від характеру та тяжкості грибкової інфекції. Припереході з внутрішньовенного введення на пероральне застосування немаєнеобхідності змінювати дозування.Дорослі Показання

Доза 1 капсула = 50 мг, 100 мг, 150 мг або 200 мг Кандидоз слизових оболонок Від 50 мг до 100 мг 1 раз на добу Тяжкий кандидоз слизових оболонок Від 100 мг до 200 мг 1 раз на добу Системний кандидоз 400 мг в перший день, потім від 200 до 400 мг 1 раз на добу Тяжкий системний кандидоз До 800 мг 1 раз на добу Профілактика кандидозу Від 50 до 400 мг 1 на добу Криптококовий менінгіт 400 мг в перший день, потім від 200 до 400 мг 1 раз на добу Профілактика криптококового менінгіту у хворих на СНІД 200 мг 1 раз на добу Вагінальний кандидоз 150 мг 1 раз на добу (разова доза) Дерматомікози 50 мг 1 раз на добу або 150 мг 1 раз на тиждень Різнобарвний лишай 50 мг 1 раз на добу Тривалість лікуванняТривалість лікування системногокандидозу залежить від клінічної реакції пацієнта. Лікування повиннопродовжуватись щонайменше 2 тижні після отримання негативної гемокультури або дозникнення проявів захворювання. При перших епізодах захворювання на кандидозслизових оболонок лікування продовжують протягом 7-14 днів, а пацієнтів зімунодефіцитом – 3 тижні. При дуже тяжких станах необхідна 30-денна терапія.Криптококовий менінгіт повинен лікуватися від 6 до 8 тижнів, дерматомікози -від 2 до 4 тижнів, а дерматофітія стоп – протягом 6 тижнів. Для профілактикикандидозу флуконазол необхідно призначати в дозі від 50 мг до 400 мг на добу,які потім слід коригувати залежно від рівня нейтропенії та продовжуватилікування як мінімум ще 7 днів після того, як кількість нейтрофілівперевищить 1000/ мм3.ДітиДоза не повинна перевищуватинайвищу денну дозу для дорослих. При кандидозі, що загрожує життю, призначають6-12 мг/кг флуконазолу при нормальній функції нирок. Для запобігання грибковійінфекції та для лікування поверхневих мікозів використовують дозу від 3 до 6мг/кг маси тіла. Максимальна добова доза –12 мг/кг.Удітей у віці 4 тижні і менше флуконазол виводиться повільно. Протягом першихдвох тижнів життя новонародженим призначають такі ж самі дози, як і старшимдітям, але їх призначають через кожні 72 год. Діти віком від 2 до 4 тижнівотримують таку саму дозу через кожні 48 год.Тривалість лікування, як для дітей,так і для дорослих залежить від клінічних умов та мікологічної реакціїорганізму.Дозування для пацієнтів знирковою недостатністю

Кліренс креатінину

Дозування 40 мл/хв Звичайна доза кожні 24 год 21-40 мл /хв Звичайна доза кожні 48 год, або половина добової дози 10-20 мл/хв Звичайна доза кожні 72 год або половина добової дози Для дітей з нирковою недостатністюдоза коригується у співвідношеннях, які рекомендуються для дорослих. Після кожногопроведення гемодіалізу, як правило, необхідно дати додаткову дозу від 50 до 200мг флуконазолу.

Передозування. У разі прийому надмірноїкількості капсул флуконазолу можуть спостерігатися такі симптоми: нудота,блювання, діарея, у більш тяжких випадках - судоми. Рекомендується проводитипромивання шлунка та симптоматичне лікування. Флуконазол виводиться в основномуз сечею; збільшений діурез прискорює виведення препарату. Проведеннягемодіалізу протягом 3 год знижує вміст флуконазолу в плазмі на 1/2.

Побічна дія. Нудота, метеоризм,блювання, біль у животі та діарея. Можливий головний біль, судоми, алопеція.Реакції гіперчутливості шкіри спостерігаються дуже рідко (висип, анафілаксія,ангіоневротичний набряк).У пацієнтів з тяжкими грибковимиінфекціями можуть змінюватись гематологічні показники (лейкопенія,тромбоцитопенія), підвищення активності печінкових ферментів, тяжкі порушенняфункції печінки.

Протипоказання. Препарат не слід призначатипацієнтам з підвищеною чутливістю до флуконазолу, інших азолів або будь-якої здопоміжних речовин.

Особливості застосування.Оскільки флуконазолвиводиться в основному із сечею, слід бути обережними при лікуванні пацієнтів знирковою недостатністью. Добова доза активної речовини повинна коригуватисязалежно від кліренсу креатиніну. Слід бути обережними при призначенні флуконазолухворим з порушенням функції печінки. Під час лікування треба регулярнопроводити моніторинг рівня печінкових ферментів та спостерігати за пацієнтом зметою виявлення можливих токсичних ефектів. При підвищенні рівня печінковихферментів лікар повинен зважити користь від проведення терапії та ризикрозвитку більш тяжкого ураження печінки.У разі значного підвищення активності печінковихферментів або виникнення клінічних ознак погіршення функції печінки,лікування флуконазолом слід припинити.Вагітність та лактація. Препарат не рекомендованозастосовувати вагітним. Його можна застосовувати лише тоді, коли очікуванакористь перевищує можливий ризик для плода. Оскільки флуконазол потрапляє вгрудне молоко в концентраціях близьких до концентрацій в плазмі, годуваннядитини груддю в період лікування флуконазолом слід припинити.Вплив на психофізичнуактивність пацієнтів. Препарат не впливає на психомоторну активність пацієнтів.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.·Взаємодіяфлуконазолу з терфенадином та цисапридом призводить до підвищення їхконцентрації у плазмі, що може привести до подовження інтервалу QT та розвиткутяжких аритмій. Одночасне застосування цих препаратів протипоказано.·Призастосуванні в комбінації з варфарином збільшується протромбіновий час,тому необхідно проводити моніторинг.·Флуконазолподовжує біологічний період напіввиведення пероральних гіпоглікемічнихпрепаратів, похідних сульфанілсечовини. При лікуванні цукрового діабетуфлуконазол та гіпоглікемічні препарати даного типу можуть призначатисяодночасно, але слід враховувати той факт, що це може призвести дорозвитку гіпоглікемії.·Призастосуванні з гідрохлортіазидом може підвищитись концентраціяфлуконазолу у плазмі.·Флуконазолпідвищує концентрацію фенітоїну в плазмі, тому при одночасному призначенні обохактивних речовин дози препаратів слід відповідним чином коригувати.·Рифампіцинпосилює метаболізм флуконазолу, що застосовується одночасно. Тому приодночасному застосуванні обох активних речовин треба відповідним чиномзбільшити дозу флуконазолу.·У пацієнтів зпересадженою ниркою флуконазол може підвищити концентрації циклоспорину вплазмі, тому потрібно проводити моніторинг цих концентрацій.·Флуконазолпідвищує плазмові концентрації теофіліну, тому слід проводити моніторинг цихконцентрацій.·Флуконазолможе підвищити плазмові концентрації індинавіру та мідазоламу, тому дози цихпрепаратів повинні бути адекватно знижені.·Конкурентнавзаємодія флуконазолу та зидовудиину може призвести до збільшення концентраціїостаннього в плазмі. Пацієнти повинні бути під наглядом для виявлення можливихпобічних ефектів зидовудину.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температуріне вище 25°С, в недоступному для дітеймісці. Термін придатності - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z