Загружается, подождите...

Дицинон (Dicynone)


міжнародна назва: етамзилат;

основні фізико-хімічні властивості: безбарвний прозорий розчин, практично безвидимих часток;

склад: кожна ампула (2 мл) містить 250 мг етамзилату;допоміжні речовини: натрію метабісульфіт, натрію гідрокарбонат (длядоведення рН), вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакологічна група. Ангіопротектори. Гемостатики. Код АТС – B02B X01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.ДИЦИНОН є засобомдля запобігання та зупинки кровотечі. Він впливає на першу стадію механізму гемостазу(взаємодія між ендотелієм та тромбоцитами). ДИЦИНОН підвищує адгезивністьтромбоцитів, нормалізує стійкість стінок капілярів, знижуючи таким чином їхпроникність, інгібує біосинтез простагландинів, які викликають дезагрегаціютромбоцитів, вазодилатацію та підвищену проникність капілярів. У результатіцього час кровотечі значно зменшується, крововтрата знижується.Фармакокінетика.Після внутрішньовенного введення препаратугемостатичний ефект відзначається через 5 – 15 хвилин, максимальний досягаєтьсяпротягом 1 години. Ліки ефективні протягом 4 – 6 годин, після чого ефектпоступово зникає. Після внутрішньовенного введення ДИЦИНОНу в дозі 500 мгнайвищий рівень у плазмі крові досягається через 10 хвилин і становить 50мкг/мл.Приблизно 72%введеної дози виводиться протягом перших 24 годин з сечею у незмінному стані.Етамзилат проникає через плацентарний бар’єр і надходить у грудне молоко.

Показання для застосування. Профілактика та лікування кровотеч під час та після хірургічнихоперацій в отоларингології, гінекології, акушерстві, урології, стоматології,офтальмології та пластичній хірургії.Профілактика та лікування капілярних кровотеч різної етіології талокалізації: гематурія, метрорагія, первинна менорагія у жінок звнутрушньоматковими контрацептивами, носова кровотеча, кровотечі при гінгівіті.Неонатологія (препарат призначають як ангіопротектор до нормалізаціїмікроциркуляції, що встановлюється на підставі об’єктивних лабораторнихпоказників).

Спосіб застосування та дози. Застосовується внутрішньовенно (повільно)або внутрішньом’язово. Оптимальна доза для дорослих становить 10 – 20 мг/кгетамсилату, яка вводиться в 3 – 4 прийоми. У більшості випадків добова дозастановить 1 – 2 ампули 3 – 4 рази на день. Перед оперативним втручанням вводять внутрішньовенно абовнутрішньом’язово 1 – 2 ампули. Під час операції вводять внутрішньовенно 1 – 2ампули; введення цієї дози можна повторити. Після операції вводять 1 – 2 ампуликожні 6 годин до зникнення ризику кровотечі.У неонатології ДИЦИНОН вводять внутрішньом’язово абовнутрішньовенно у дозах 12,5 мг/кг маси тіла (0,1 мл = 12,5 мг). Лікуваннянеобхідно розпочати протягом перших 2 годин після народження. Лікуванняпроводять кожні 6 годин протягом 4 діб, до сукупної дози 200 мг/кг. ДИЦИНОН можна застосовувати місцево (шкірний трансплантат, видаленнязуба) за допомогою стерильної марлевої серветки, змоченої препаратом.

Побічна дія. Головний біль, запаморочення, почервоніння обличчя,минущі шкірні реакції, нудота, біль в епігастрії, парестезія нижніх кінцівок.Ці побічні ефекти м’які та минущі.Інколивідзначається слабке минуще зниження систолічного тиску після внутрішньовенноговведення препарату.

Протипоказання. Підвищена чутливість до препарату, гостра порфірія,гемобластоз у дітей. Підвищене згортання крові.

Передозування. Дані відсутні.

Особливості застосування. Зобережністю застосовують у пацієнтів, уяких раніше реєструвались тромбози або тромбоемболії. Препарат неефективний призниженій кількості тромбоцитів.Перед початком лікування повинні бути виключені інші причини кровотечі.Забороняється застосовувати препарат у разі зміни кольору ін’єкційногорозчину.

Застосування в періоди вагітності та лактації. Безпечність застосування етамзилату привагітності не встановлена. ДИЦИНОН можна приймати при вагітності тільки тоді,коли потенційна користь перевищує потенційний ризик для плоду. Грудневигодовування при лікуванні ДИЦИНОНомприпиняється.

Вплив на здатність керувати автомобілем тамеханізмами. Етамзилат невпливає на здатність керувати автомобілем або механізмами.

Взаємодія з лікарськими засобами. Розчин ДИЦИНОНу не сумісний зрозчином натрію гідрокарбонату та з порошком натрію лактату. Вміст ампули не сліду змішувати з іншими препаратами в одному шприці. Якщо ДИЦИНОН змішують з фізіологічним розчином, його необхіднозастосувати негайно.

Умови та термін зберігання. Зберігають при температурі нижче 250 Су захищеному від світла та недоступному для дітей місці.Термін придатності – 5 років. Не застосовувати ДИЦИНОН після закінчення терміну придатності.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z