Загружается, подождите...

Диклофенак-здоров’я (Diclofenac-zdorovye)


міжнародна і хімічна назва: diclofenac; натрієва сіль2- [(2,6-дихлорфеніл)-аміно] фенілоцтової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості:гельбілого кольору, однорідної консистенції, зі слабким специфічним запахом;

склад: 100 г гелю містить диклофенакунатрію 1 г;допоміжні речовини: карбомер,розчин аміаку 15%, пропіленгліколь, гліцерин, спирт етиловий 96% або спиртетиловий ректифікований, метилпарагідроксибензоат, вода очищена.

Форма випуску. Гель для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засоби для місцевогозастосування при суглобовому та м’язовому болю. Код АТС МО1А А15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Проявляєпротизапальну та знеболювальну дію, що зумовлена пригніченням біосинтезу простагландинів,кінінів та інших медіаторів запалення та болю, зменшує набряк та гіперемію умісці аплікації, у тому числі у суглобах у стані спокою та при русі; зменшуєранкову скутість і припухлість суглобів. Фармакокінетика. При місцевомузастосуванні частково всмоктується через шкіру. У хворих на поліартрит, якізастосовують місцеву терапію (у ділянці запаленого суглобу), концентрація всиновіальній рідині та тканині вища за концентрацію у плазмі крові.

Показання для застосування. Ревматоїдний артрит,анкилозуючий спондилоартрит, гострі подагричні, інфекційні, псоріатичні татравматичні артрити, остеоартрози, бурсити, тендовагініти, радикуліти,тромбофлебіти, невралгії, міалгії та як симптоматична терапія захворювань, щосупроводжуються запаленням та болем.

Спосіб застосування та дози. Зовнішньо. Необхіднукількість гелю (2–4 г) наносять тонким шаром на шкіру у місці запалення (хворісуглоби або інші ділянки тіла із запаленням та болем), легко втираючи в шкірудо повного всмоктування, 2–4 рази на добу.Середня добова доза становить 10 ггелю, що відповідає 100 мг диклофенаку натрію.Курс лікування – до 14 днів.

Побічна дія. Можуть спостерігатисяявища місцевого подразнення шкіри: свербіж, почервоніння, печіння, висип.

Протипоказання. Гіперчутливість додиклофенаку або до будь-якого іншого компонента препарату, ерозивно-виразковіураження шлунково-кишкового тракту, бронхіальна астма, порушення кровотворення,вагітність та період лактації, дитячий вік до 1 року.

Передозування. Якщо гель наносять навеликі ділянки шкіри або у випадку перевищення рекомендованих доз, можливісистемні побічні ефекти, характерні для диклофенаку натрію та іншихнестероїдних протизапальних засобів: головний біль, запаморочення, сонливість,нудота, біль в епігастральній ділянці, висип, печіння, бронхоспазм, системніанафілактичні реакції. Лікування: припинення прийому препарату, терапіясимптоматична.

Особливості застосування. Препарат слід наносититільки на неушкоджені ділянки шкіри, уникаючи потрапляння на пошкодженуповерхню шкіри, відкриті рани, в очі та на слизові оболонки.Застосування гелю можна поєднуватиз прийомом диклофенаку натрію в таблетках, причому добова доза останніх неповинна перевищувати 75 мг.Перед використанням пацієнтами,хворими на виразкову хворобу шлунка та дванадцятипалої кишки, бронхіальнуастму, риніт, поліпи слизової оболонки носа або тими, хто має порушення функціїпечінки, нирок або системи кровотворення, а також при одночасному застосуванніінших нестероїдних протизапальних засобів та при застосуванні для лікуваннядітей до 6 років необхідно порадитися з лікарем.З обережністю призначають хворим,які мають в анамнезі дані про алергічні реакції до нестероїдних протизапальнихзасобів.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Взаємодії з іншими лікарськими засобами при застосуванні гелюДиклофенак-Здоров’я на шкіру не встановлено. Однак необхідно враховувати, щодиклофенак натрію може потенціювати специфічні ефекти, у тому числіульцерогенну дію кортикостероїдів, підвищувати концентрацію дигоксину та літіюу крові, послаблювати дію сечогінних засобів і салуретиків групи тіазиду іфуросеміду. Терапевтична ефективність при застосуванні з саліцилатамизнижується, при цьому посилюється ульцерогенна дія на слизову оболонку шлунка.При застосуванні одночасно з антикоагулянтами слід контролювати стан системизсідання крові.

Умови та термін зберігання. Зберігають у захищеномувід світла та недоступному для дітей місці при температурі від 8 0Сдо 15 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z