Загружается, подождите...

Діазолін для дітей (Diazolin proinfantibus)


міжнародна та хімічна назви: mebhydrolin;3-метил-9-бензил-1,2,3,4-тетрагідрокарболіну нафталін-1,5-дисульфонат;

основні фізико-хімічні властивості: гранули від світло-кремового до кремовогокольору, зі специфічним запахом;склад: 1 флакон містить мебгідроліну (діазоліну) 0,6г;допоміжні речовини: цукор рафінад, гліцирам,полівінілпіролідон, кислота сорбінова.

Форма випуску. Гранули для приготування суспензії для пероральногозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системногозастосування. КодАТСК06АХ15.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Мебгідролін належить доантигістамінних препаратів, є блокатором Н1-рецепторів гістаміну.Мебгідролін ослаблює спазмогенний ефект гістаміну відносно гладких м’язівбронхів, кишечнику, а також його вплив на проникність судин. Не має вираженогоседативного та снодійного ефектів.Фармакокінетика. Швидко всмоктується із травноготракту. Біодоступність коливається в межах 40 - 60%. Терапевтичний ефектрозвивається через 15-30 хв, максимальна дія спостерігається через 1-2 год.Препарат практично не проникає через гематоенцефалічний бар’єр, метаболізуєтьсяв печінці шляхом метилювання, індукує ферменти печінки, виводиться з організмунирками.

Показання для застосування. Профілактика і лікування сезонного таалергічного риніту, полінозу, кропив’янки, набряку Квінке, харчової тамедикаментозної алергії, дерматозів, що супроводжуються свербежем шкіри(екзема, нейродерміт), та інших алергічних станів.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням Діазоліну для дітей уфлакон з гранулами додають 100 мл свіжокип’яченої теплої води температурою від40 до 50°С і перемішують протягом 10 хв, після припинення перемішуваннясуспензія готова для вживання. Дозують суспензію за допомогою градуйованоїсклянки, яка знаходиться в упаковці.Дітям 2-3 років суспензію призначають по 2,5 мл; 4-6років - по 5 мл; 7-10 років - по 7,5 мл 2 - 3 рази на день після їжі. Курслікування становить 5-7 днів. Перед застосуванням суспензію необхідно збовтати.

Побічна дія. Діазолін для дітей чинить подразливу дію на слизовуоболонку травного тракту, що виявляється диспептичними явищами (печія, нудота,біль в епігастральній ділянці та ін.)- Можливі сухість у роті, порушеннясечовипускання, алергічні реакції. З боку центральної нервової системи -запаморочення, парестезії, підвищена стомлюваність, сонливість, нечіткістьзорового сприйняття. Вкрай рідко можливо виникнення гранулоцитопенії таагранулоцитозу.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки,інші запальні захворювання травного тракту. Індивідуальна непереносимістьпрепарату.

Передозування. При передозуванні препарату частіше виникаютьпобічні явища, наведені у відповідному розділі. В цьому випадку препарат відміняють,проводять симптоматичну терапію, за необхідності - заходи загальноїдетоксикації (промивання шлунка, форсований діурез).

Особливості застосування. При лікуванні дітей молодшого віку необхідносуворо дотримуватися рекомендацій по дозуванню (можливе психомоторнезбудження).

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Діазолін для дітей потенціює дію препаратів,які пригнічують центральну нервову систему.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці, при температурі від 15 до 25°С. Термін придатностігранул - 3 роки. Термін придатності суспензії - 7 діб.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z