Загружается, подождите...

Діазолін (Diazolin)


міжнародна та хімічна назви: Mebhydrolin; 3-метил-9-бензил-1,2,3,4-тетрагідрокарболінунафталін-1,5-дисульфонат;

основні фізико-хімічні властивості: драже білого кольору, правильноїкулеподібної форми, із рівною гладкою поверхнею;

склад: 1 драже містить мебгідроліну 0,05 або 0,1 г;допоміжні речовини: цукор, патока крохмальна, оліясоняшникова, віск бджолиний, тальк.

Форма випуску. Драже.

Фармакотерапевтична група. Антигістамінні засоби для системного застосування. Код ATC: R06A X15.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Діазолін® належить доантигістамінних препаратів, є блокатором Hl-рецепторів гістаміну.Діазолін® ослаблює спазмогенний ефект гістаміну відносно гладкихм’язів бронхів, кишечнику, а також його вплив на проникність судин. На відмінувід антигістамінних препаратів першого покоління (димедрол, супрастин та ін.)не має вираженого седативного та снодійного ефекту. Фармакокінетика. Швидко всмоктується із травного тракту. Біодоступністьколивається в межах 40-60 %. Терапевтичний ефект розвивається через 15-30хвилин, максимальна дія спостерігається через 1-2 години. Препарат практично непроникає через гематоенцефалічний бар’єр, метаболізується в печінці шляхомметилювання, індукує ферменти печінки, виводиться з організму нирками.

Показання для застосування. Профілактика і лікування сезонного таалергічного риніту, полінозу, кропив’янки, набряку Квінке, харчової тамедикаментозної алергії, дерматозів, що супроводжуються свербежем шкіри(екзема, нейродерміт), та інших алергічних станів.

Спосіб застосування та дози. Діазолін® призначаютьвнутрішньо,після їжі, дорослим та дітям з 12 років, по 0,1-0,2 г, 1-2раза в день. Вищі дози для дорослих: разова - 0,3 г, добова - 0,6 г. Дітям увіці 5-12 років призначають по 0,05 г, 2-3 раза в день, 3-5 років по 0,05 г 1-3раза. Тривалість лікування залежить від особливостей захворювання.

Побічна дія. Діазолін® чинить подразливу дію наслизову оболонку травного тракту, що виявляється диспептичними явищами (печія,нудота, біль в епігастральній ділянці та ін.). Можливі сухість у роті,порушення сечовипускання, алергічні реакції. З боку центральної нервовоїсистеми - запаморочення, парестезії, підвищена стомлюваність, сонливість,нечіткість зорового сприйняття, сповільнення швидкості реакцій, у зв’язку з чимнебажано приймати Діазолін® особам, які виконують роботу, щопотребує великої уваги та швидкої психічної і фізичної реакції. Вкрай рідкоможливо виникнення гранулоцитопенії та агранулоцитозу.

Протипоказання. Виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки,інші запальні захворювання травного тракту. Індивідуальна непереносимістьпрепарату.

Передозування. При передозуванні препарату частіше виникаютьпобічні явища, наведені у відповідному розділі. В цьому випадку препаратвідміняють, проводять симптоматичну терапію, за необхідності – заходи загальноїдетоксикації (промивання шлунка, форсований діурез).

Особливості застосування. Препарат не рекомендується призначати жінкам уперіоди вагітності і лактації; при закритокутовій глаукомі, аденоміпередміхурової залози, пілоростенозі, епілепсії, порушеннях серцевого ритму.Також не рекомендується застосовувати у дітей до 3 років у формі драже.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Діазолін® потенціює діюснодійних, седативних та інших препаратів, що пригнічують центральну нервовусистему, а також алкоголю.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місті. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності – 3 роки 6 місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z