Загружается, подождите...

Діаліпон (Dialiponum)


міжнародна та хімічна назва: thioctic acid; 5-(1,2-дитіолан-3-іл)валеріанова кислота;

основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули; корпус ікришечка капсули кольору слонової кістки, вміст капсули – порошкоподібнагранульована суміш жовтого кольору;

склад: 1 капсула містить 300 мг a-ліпоєвої кислоти;допоміжні речовини: лактози моногідрат, мікрокристалічна целюлоза 101,гідроксипропілметилцелюлоза, аеросил, магнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що впливають на травну систему таметаболічні процеси. Код АТС А16А Х01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. a-ліпоєва кислотасинтезується в організмі і виступає як коензим в окислювальномудекарбоксилюванні a-кетокислот; відіграє важливу роль в енергетичному обмініклітини. В амідній формі (ліпоамід) є есенціальним кофактором мультиензимнихкомплексів, що каталізують декарбоксилювання a-кетокислот циклу Кребса.a-ліпоєвій кислоті притаманні антитоксичні та антиоксидантні властивості, вонатакож здатна відновлювати інші антиоксиданти, зокрема при цукровому діабеті. Ухворих на діабет a-ліпоєва кислота знижує резистентність до інсуліну та гальмуєрозвиток периферичної нейропатії. Сприяє зниженню вмісту глюкози у крові танакопиченню глікогену у печінці. a-ліпоєва кислота впливає на обмінхолестерину, бере участь у регулюванні ліпідного та вуглеводного обміну,поліпшує функцію печінки (внаслідок гепатопротекторної, антиоксидантної,дезінтоксикаційної дії). Фармакокінетика. При пероральному прийомі a-ліпоєва кислота швидко імайже повністю абсорбується з шлунково-кишкового тракту, метаболізується восновному в печінці шляхом окислювання бічних ланцюгів і кон’югації. Препаратвиводиться через нирки (93-97 %), головним чином у формі метаболітів. Періоднапіввиведення - 10-20 хв.

Показання для застосування. Комплексна терапія діабетичнихполінейропатій, захворювань печінки (гепатити, цироз), отруєнь солями важкихметалів, грибами, хронічних інтоксикацій.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують перорально у дозах300-600 мг 1 раз на добу. Препарат приймають не розжовуючи, запиваючи невеликоюкількістю рідини, під час або після їди. У випадках тяжких порушень чутливості,пов’язаних з діабетичною полінейропатією, лікування бажано починати зпарентерального введення a-ліпоєвої кислоти (Діаліпон розчин для ін’єкцій)протягом 2-4 тижнів. Надалі слід продовжити пероральний прийом препарату у дозі300-600 мг на добу. Тривалість прийому препарату визначає лікар.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції(шкірний свербіж, еритема, кропив’янка), гіпоглікемія (внаслідок поліпшенняутилізації глюкози). В окремих випадках – диспептичні явища (печія, помірніболі в животі), які минають, якщо приймати препарат під час або після їди.

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату, дитячийвік. Оскільки немає достатнього клінічного досвіду застосування препарату привагітності та лактації, не рекомендується його призначення в періоди вагітностіта годування груддю.

Передозування. При передозуванні можливі нудота, блювання, головнийбіль. При передозуванні чи підозрі на тяжку побічну дію необхідно негайноприпинити застосування препарату. Лікування - симптоматичне.

Особливості застосування. При лікуванні хворих на цукровий діабет необхіднийчастий контроль рівня глюкози в крові. В окремих випадках необхідно скоригуватидози цукрознижувальних засобів для запобігання гіпоглікемії. Пацієнтам, якіприймають препарати a-ліпоєвої кислоти, слід утриматись від вживання алкоголю,через те що він знижує терапевтичну активність препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Можливе посилення гіпоглікемічного ефектупри прийомі інсуліну чи пероральних цукрознижувальних засобів.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла інедоступному для дітей місці при температурі не вище 25 0С. Термінпридатності -2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z