Загружается, подождите...

Дезмістин (Dezmistyn)

хімічна назва: бензилдиметил[3-(міристоїламіно) пропіл]амонію хлорид моногідрат;

основні фізико-хімічнівластивості: безбарвна, прозора рідина, що піниться при струшуванні, без запаху; склад: 1 млрозчину містить мірамістину (у перерахуванні на безводну речовину) 0,001 г;допоміжна речовина: вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні ідезінфекційні засоби. Код АТС D08A J10.

Фармакологічні властивості.Мірамістин– катіонна поверхнево-активна речовина з антисептичною дією.Фармакодинаміка. В основі дії Мірамістину -пряма гідрофобна взаємодія молекули з ліпідами мембран мікроорганізмів, щоприводить до їх фрагментації і руйнування. При цьому частина молекули Мірамістину,занурюючись у гідрофобну ділянку мембрани, руйнує надмембранний шар, розпушуємембрану, підвищує її проникність для великомолекулярних речовин, змінюєензиматичну активність мікробної клітки, інгібує ферментні системи, щоприводить до пригнічення життєдіяльності мікроорганізмів і їх цитолізу. На відміну від інших антисептиків,Мірамістин має високу вибірковість дії відносно мікроорганізмів, тому щопрактично не діє на оболонки клітин людини. Даний ефект пов'язаний з іншоюструктурою клітинних мембран людини (значно більшою довжиною ліпіднихрадикалів, що різко обмежують можливість гідрофобної взаємодії мірамістину зклітинами).Мірамістин має вираженуантимікробну дію відносно грампозитивних і грамнегативних, аеробних іанаеробних, спорооутворюючих і аспорогенних бактерій у вигляді монокультур імікробних асоціацій, включаючи госпітальні штами з полірезистентністю доантибіотиків.Діє згубно на збудників захворювань, що передаютьсястатевим шляхом: гонококки, бліді трепонеми, трихомонади, хламідії, а також навіруси герпесу, імунодефіциту людини й ін. Виявляє протигрибкову дію нааскоміцети роду Aspergillus і роду Penicillium, дріжджові (Rhodotorula rubra,Torulopsis gabrata і т.д.) і дріжджеподібні (Candida albicans, Candidatropicalis, Candida krusei і т.д.) гриби, на дерматофіти (Trichophyton rubrum,Trichophyton mentagrophytes, Trichophyton verrucosum, Trichophyton schoenleini,Trichophyton violaceum, Epidermophyton Kaufman-Wolf, Epidermophyton floccosum,Microsporum gypseum, Microsporum canis і т.д.), а також на інші патогенні гриби(наприклад Pityrosporum orbiculare (Malassezia furfur) у вигляді монокультур імікробних асоціацій, включаючи грибкову мікрофлору з резистентністю дохіміотерапевтичних препаратів. Під дією Мірамістину знижується стійкістьмікроорганізмів до антибіотиків. Мірамістин має протизапальну і імуноад‘ювантнудію, підсилює місцеві захисні реакції, регенераторні процеси, активізуємеханізми неспецифічного захисту внаслідок модуляції клітинної і місцевоїгуморальної імунної відповіді.Фармакокінетика. Мірамістин проявляємісцеву дію. Дані про можливість проникнення препарату в системний кровотоквідсутні.

Показання для застосування. Хірургія,травматологія

. При хірургічній антисептиці -обробка шкіри рукперсоналу, що бере участь в операції.Невідкладна допомога та впобуті.Профілактика інфікування та лікування мікротравм шкіри: порізи, подряпини,садна.

Спосіб застосування тадози.Хірургія, травматологія. Для хірургічної антисептикируки миють проточною водою з милом (без щітки), впродовж 1 хвилини, споліскуютьводою для змивання мила і витирають насухо стерильною серветкою. Потім рукиобробляють Дезмістином протягом 3 хвилин в емальованому тазі, після чоговитирають стерильною серветкою та надягають стерильні рукавички.Невідкладна допомога та впобуті. Зпрофілактичною та лікувальною метою поверхню шкіри в ділянці мікротравмиоброблюють Дезмістином або фіксують марлеві тампони, змочені антисептиком.Лікувальну процедуру повторюють 2-3 рази на добу, протягом 3-5 днів.

Побічна дія. В окремих випадках можливокороткочасне відчуття печіння, що зникає самостійно через 15-20 секунд і непотребує відміни препарату.

Протипоказання. Індивідуальнанепереносимість препарату.

Передозування. Не спостерігалося

.

Особливості застосування. Препарат не виявляємісцевоподразливої дії та не має алергізуючих властивостей. Дозволяєтьсязастосовувати під час вагітності. Немає даних про негативну дію прапарату вперіод лактації.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Приодночасному застосуванні Дезмістин підвищує ефективність антибіотиків.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступномудля дітей місці, при температурі від 0 до 40 0С.Термін придатності - 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z