Загружается, подождите...

Деказоль (Decazolum)


основні фізико-хімічні властивості: препарат при виході з балона утворює піну білого кольору;

склад: 1 балон містить: декаметоксину в перерахуванні насуху речовину – 0,052г; допоміжні речовини: спирт етиловий,гліцерин, спирти синтетичні первинних вищих жирних фракцій С16–С20або спирт цетостеариловий, твін-80, вода очищена, хладон 12 або хладон 134а.

Лікарська форма. Аерозоль.

Фармакотерапевтична група. Контрацептиви для місцевого застосування. Код АТС G 02 B B 10.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Деказольпри безпосередньому контакті зі спермою виявляє виражений сперміцидний ефект,механізм дії якого пов'язаний насамперед з ушкодженням ультраструктурисперматозоїдів. Деказоль виявляє антимікробну дію на патогенну флору піхви,найбільш виражену відносно грампозитивних будників коків і паличкоподібнихмікроорганізмів (S. aureus i B. subtilis). Вплив препарату на грамнегативнуфлору (E. coli, P. aeruginosa, P. vulgaris, K. pneumonie), гриби роду Candidaвиражений слабше. Деказоль виявляє проти-трихомонадну активність, яка поступається передметронідазолом та трихомонацидом. Деказоль має контрацептивну дію, ефективністьякої становить 96 – 98 %, не впливає на гормональний цикл. Препарат ефективнийпри лікуванні кольпітів негонококової етіології.Фармакокінетика. Препарат не всмоктується у системний кровотік, а діємісцево.

Показання до застосування. Місцева контрацепція при наявності протипоказань дозастосування пероральних і внутрішньоматкових контрацептивів або в період їхвідміни; у період після пологів або абортів; під час годування груддю; принерегулярному статевому житті; при підвищеному ризику зараження захворюваннями,що передаються статевим шляхом. Профілактика і лікування неспецифічних,трихомонадних та дріжджових кольпітів.

Спосіб застосування та дози. Перед застосуванням Деказолю балонзбовтують, знімають з нього захисний ковпачок, на шток клапана надівають насадку,вільний кінець якої вводять глибоко в піхву (в положенні лежачи) як найближчедо шийки матки і натискають на основу насадки. Дозування аерозоль-пінивизначають часом натискання – 1 секунда. Статевий акт можна проводити відразупісля введення аерозолю. Тривалість дії після введення – до 3-х годин.Застосовувати препарат необхідно перед кожним статевим актом, незалежно відперіоду циклу. При повторних статевих актах відновлюють введення препаратуперед початком кожного акту. Тривалість використання препарату якконтрацептивного засобу – 2 – 3 місяці.Для профілактики і лікування неспецифічних кольпітівДеказоль застосовують у вигляді монотерапії або в поєднанні з традиційнимиантибактеріальними препаратами 2 – 4 рази на добу протягом 5 – 7 днів. При лікуваннітрихомонадних і дріжджових кольпітів Деказоль застосовують курсами (2 – 3 курсипо 7 – 10 днів). Дозування аерозоль-піни визначають часом натискання – 1секунда.

Побічна дія. При тривалому застосуванніможливе незначне порушення природного рівня рН і нормальної флори піхви, слабкамісцевоподразнювальна дія.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Малоімовірне, бо Деказоль діє місцево і не надходитьдо системного кровообігу.

Особливості застосування. При застосуванні Деказолю зовнішній туалет піхвиможна проводити за допомогою чистої води за 2 години до та через 2 години післястатевого акту без застосування мила, оскільки мило руйнує активну субстанціюпрепарату. Застосування Деказолю для лікування кольпітів у період вагітностіможливе в залежності від клінічних показників.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не досліджено.

Умови зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, захищеному відсвітла місці при температурі від 30 С до 350 С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z