Загружается, подождите...

Далізол (Dalisol)


міжнародна та хімічна назви: кальцію фолінат; кальцієва сіль фоліновоїкислоти (N5-формілтетрагідрофолієвої кислоти);

основні фізико-хімічні властивості: прозорий розчин від безбарвного досвітло-жовтого кольору;

склад: 1 ампула містить кальцію фолінату 15 мг (3мг/мл);1 флакон містить кальцію фолінату 50мг (12,5мг/мл);допоміжні речовини: натрію хлорид, соляна кислота, вода для ін'єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін'єкцій.

Фармакотерапевтична група. Засоби, що застосовуються для усунення токсичнихефектів протипухлинної терапії. Код АТС V03A F03.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка

. Кальціюфолінат діє як антидот відносно антагоніста фолієвої кислоти метотрексату. Він сприяєвідновленню метаболізму фолатів, запобігає ушкодженню клітин кісткового мозку,захищає гемопоез і дозволяє використовувати метотрексат у необхідних дляхіміотерапії високих дозах. Кальцію фолінат модулює дію деяких цитостатиків,зокрема піримідинового антагоніста 5‑фторурацилу. Активність кальціюфолінату починає проявлятися через 10 - 20 хвилин після внутрішньом'язовоговведення і менш ніж через 5 хвилин після внутрішньовенного введення. Фармакокінетика. Після внутрішньовенного введення метаболізується 66% препарату, після внутрішньом’язового – 72 %. Період напіввиведення кальціюфолінату після внутрішньовенного та внутрішньом’язового введення становить 6,2год. Кальцію фолінат виводиться в основному з сечею (80 – 90 % від введеноїдози) у вигляді метаболітів. Приблизно 5 – 8 % препарату виводиться з калом.

Показання для застосування. Далізол призначають з профілактичною метою призастосуванні метотрексату в середніх та високих дозах та як антидот припередозуванні метотрексату.У поєднанні з 5-фтороурацилом Далізол застосовують як паліативнутерапію для лікування пухлин шлунково-кишкового тракту, зокрема, колоректальноїкарциноми, раку молочної залози у стадії прогресування. Далізол /кальцію фолінат/ застосовують також для лікуваннямегалобластної анемії, що обумовлена дефіцитом фолієвої кислоти.

Спосіб застосування та дози. Препарат застосовують внутрішньом’язово тавнутрішньовенно. Дозування і тривалість застосування Далізолу грунтуються навизначенні рівня метотрексату в крові. При лікуванні високими і надвисокими дозамиметотрексатуЯк правило, Далізол призначають дорослим і дітям у дозі 6 - 12 мг/м2поверхні тіла в перші 2 - 4 години, але не пізніше, ніж через 24 години післяінфузії метотрексату. Такі ж дози вводяться з інтервалами в 3 - 6 годинпротягом наступних 72 годин. Поява серйозних побічних ефектів потребуєпродовження лікування Далізолом. Після повторного парентерального введення (внутрішньом'язові абовнутрішньовенні ін'єкції, внутрішньовенні інфузії) можна перейти до пероральногоприйому препарату. Завдяки майже повному всмоктуванню Далізолу пероральна дозавідповідає парентеральній. Хоча в нормі всмоктування Далізолу майже повне, у пацієнтів ізсиндромом мальабсорбції та іншими порушеннями травлення (блювання, нудота тощо)належна кишкова абсорбція не гарантується, і лікування Далізолом слід проводитипарентерально. При лікуванні звичайними дозами метотрексатуДля профілактики запалення слизових оболонок Далізол вводиться в дозі3 - 15 мг через 24 - 28 годин після прийому метотрексату. Потім такі ждози вводяться ще деякий час з чотирьох-, шестигодинними інтервалами. Місцеве лікування виразок ротової порожнини, що виникли внаслідоклікування метотрексатом, проводиться шляхом полоскання готовим розчиномДалізолу в концентрації 3 мг/мл. Ковтати при цьому розчин не можна. При лікуванні колоректальної карциноми (з5-фтороурацилом)При лікуванні колоректальної карциноми, раку молочної залози у стадіїпрогресування використовується схема лікування із застосуванням 5 -Фтороурацилу та Далізолу у високих дозах. Далізол рекомендовано застосовувати удозі до 500 мг/м2 щодобово шляхом безперервної інфузії протягом 6діб кожні 28 діб, починаючи через 24 години після застосування Фтороурацилу.

Побічна дія. Після введення Далізолу у високих дозах можливідиспептичні розлади і алергічні реакції (кропив’янка, анафілактичний шок). Призастосуванні Далізолу разом з цитостатиками, наприклад, 5-фтороурацилом,побічні явища можуть посилюватися.

Протипоказання. Гіперчутливість до кальцію фолінату або іншихкомпонентів препарату; перніціозна та інші В12-анемії; вагітність ілактація.

Передозування. Випадки передозування невідомі.

Особливості застосування. При передозуванні антагоністів фолієвої кислотилікування Далізолом слід розпочинати якнайшвидше, оскільки ефективністьантитоксичної дії препарату при призначенні у пізній строк передозуваннязнижується. Застосування Далізолу на фоні макроцитарної анемії, викликаноїдефіцитом вітаміну В12, може призводити до гематологічної ремісії зодночасним прогресуванням неврологічних розладів. Застосовувати препарат слід тільки під наглядом лікаря, що має досвідлікування злоякісних пухлин. Не вводити внутрішньоартеріально!

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному прийомі антагоністівфолієвої кислоти (наприклад, триметоприму, клотримазолу, метотрексату) іДалізолу активність антагоністів фолієвої кислоти може знижуватися або й зовсімнейтралізуватися. При одночасному застосуванні з 5-фтороуроцилом цитотоксичнаактивність останнього підвищується.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла місці притемпературі 2 - 8°С. Не заморожувати.Зберігати в недоступному для дітей місці. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z