Загружается, подождите...

Цитеал (Cyteal)


основні фізико-хімічні властивості: в’язка рідина світло-жовтого кольору зпіною;

склад: 100 мл розчину містять: гексамідину діізотіонату – 100 мг, хлоргексидину біглюконату (20% розчин) – 0,5 мл, хлоркрезолу - 300 мг; допоміжні речовини: алканамідопропілбетаїн, дигідроксиетилалканамід,кислота едетова, кислота молочна до рН 5, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антисептичні і дезінфікуючі засоби. АТС D08A C52.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Піноутворюючий антисептичний розчин для зовнішньогозастосування, має антибактеріальну, протигрибкову і антипаразитарну дії.Хлоргексидин – катіоновий антисептик, синтетичний бігуанід; гексамідин –катіоновий антисептик з групи діамідинів; хлоркрезол – антисептик з групигалогенофенолів. Завдяки сполученню у ньому трьох різних компонентів, Цитеалмає широкий спектр активності, який включає: грампозитивні бактерії:Streptococci, Staphylococci; грамнегативні бактрії: Proteus, Pseudomonasaeruginosa, E.coli, Gardnerella vaginalis, Neisseria gonorrhoeae; грибки:Candida albicans, Trichophyton rubrum, Microsporum canis; найпростіші:Trichomonas vaginalis.Цитеал також інактивує in vitro вірус простого герпесу (тип 1 і 2) івірус ВІЛ-1. Цитеал зберігає свою активність у присутності біологічнихсубстанцій (гній, кератин, кров, серозна рідина). Його ефект триває до 18 годинпісля однократної аплікації. Препарат також має протисвербіжну дію.Фармакокінетика. При аплікації на неушкоджену шкіру всмоктуванняпрепарату не відбувається.Цитеал не забарвлюється і не подразнює шкіру і слизові оболонки, невикликає фотосенсибілізації, не порушує кикслотно-лужну рівновагу шкіри і піхви(рН = 5).

Показання для застосування. Гігієнічна і антисептична обробка шкіри тадеяких слизових оболонок, а саме:- в гінекології: вульвіти, генітальний свербіж, бактеріальні і грибковівагініти, цервіцити; профілактика піхвових інфекцій (у тому числі привикористанні внутрішньоматкових контрацептивів); профілактика інфекцій, якіпередаються статевим шляхом;- в дерматології: мікози (висівкоподібний лишай), грибкова попрілість,дерматофітія стоп), екзема, акне, виразки нижніх кінцівок, попрілість унемовлят, бактеріальні дерматози (фурункульоз, імпетиго, карбункули,фолікуліт), простий герпес типу 1 і 2;- в хірургії: антисептична обробка хірургічних ран, рук медичногоперсоналу.

Спосіб застосування та дози. Препарат використовується тільки длязовнішнього застосування, не розведеним або у розведенні 1 : 10. Аплікаціїрозчину проводяться наступним чином. При мікозах, вульвітах, цервіцитах, для антисептичної обробки рук - нерозведений розчин При екземі, акне, бактеріальних дерматозах, герпесі - нерозведений розчин або в розведенні 1:10 При виразках нижніх кінцівок, попрілості у дітей, вагінітах, для профілактики піхвових інфекцій, для обробки хірургічних ран - в розведенні 1 : 10. Розчин необхідно готувати безпосередньо перед застосуванням.Після застосування препарату необхідно сильне обполіскування водоюмісця аплікації. Використовують Цитеал щоденно, середній курс становить 10 – 15днів; для профілактики - двічі на тиждень, протягом 3 – 6 місяців.

Побічна дія. Місцеві реакції: контактна екзема; контактнийдерматит (папульозні або папульозно-везикулярні висипання, частішеінфільтративні, ізольовані або групові, напівсферичної форми, з тривалоюрегресією), обумовлений гексамідином, який входить до складу препарату ічастіше виникаючий при нанесенні препарату на ушкоджену або укриту виразкамишкіру.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. При одночасному застосуванні з іншимиантисептиками існує ризик їх взаємної інактивації (катіонні розчини Цитеалунесумісні з будь-якими аніонними похідними).

Передозування. Досі про випадки передозування препарату неповідомлялося.

Особливості застосування. Препарат не використовують місцево вофтальмологічній практиці, а також для обробки зовнішнього слухового проходу,якщо є перфорація барабанної перетинки.Препарат не використовують для дезінфекції хірургічного матеріалу. Сліддотримуватися обережності, якщо є можливість всмоктування препарату через шкіру(повторні аплікації, особливо на великі за площею поверхні шкіри, переважно унедоношених або новонароджених дітей; аплікації на ушкоджену шкіру, особливопри опіках).Приготовлені розчини препарату зберіганню не підлягають.Препарат не використовують разом із звичайним милом і матеріалами, щовиготовлені із пробокового дерева.Препарат можнавикористовувати у періоди вагітності та лактації (грудного вигодовування).

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці, при температурі не вище 25°С. Термін придатності– 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z