Загружается, подождите...

Кутівей™ (Cutivate™)


міжнародна та хімічна назви: флютиказон,S-флюорометил-6ά,9ά-дифлюоро-11β,17ά-дигідрокси-16ά-метил-3-оксо-андроста-1,4-дієне-17β-карботіонат,17пропіонат;

основні фізико-хімічні властивості: однорідний м’який крем білого або майжебілого кольору;

склад: 1 г крему містить 500 мкг флютиказону пропіонату; допоміжні речовини: парафін рідкий, спирт цетостеариловий, ізопропіл-міристат, кетомакрогол 1000, пропіленгліколь, імідсечовина, натрію фосфат,моногідрат кислоти лимонної, вода очищена.

Форма випуску. Крем.

Фармакотерапевтична група. Кортикостероїди для місцевого застосування. Код АТСD07A С17.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Флютиказону пропіонат є глюкокортикоїднимпрепаратом з високою протизапальною активністю та дуже низьким рівнемпригнічення гіпоталамо-гіпофізарно-наднирковозалозної системи при місцевомузастосуванні, тому його терапевтичний індекс є одним з найширших з усіх наявнихна сьогодні топічних стероїдів.Фармакокінетика. При місцевому застосуванні практично непідлягає системній абсорбції. У разі появи флютиказону пропіонату в системномуруслі він дуже швидко елімінується з жовчю або екскретується з фекаліями.Головним механізмом метаболізму є гідроліз до карбонової кислоти, яка має дуженизьку глюкокортикоїдну та антизапальну активність. Виводиться головним чином зфекаліями і цей процес повністю завершується протягом 48 годин.

Показання для застосування.Дерматози, що є чутливими до лікування кортикостероїдами, такі як:екзема (у тому числі атопічна, дитяча), вузлуватий свербіж, псоріаз (завинятком поширеного бляшкового псоріазу), нейродерматози, простий лишай,червоний плоский лишай, себорейний дерматит, контактний дерматит, дискоїднийчервоний вівчак, еритродермія (як додатковий засіб), укуси комах, червонапітниця.У разі ефективного лікування гострої атопічної екземи Кутівейт кремпризначається для зменшення ризику виникнення її рецидиву.

Спосіб застосування та дози.Для лікування запальних дерматозів у дорослих, дітей та немовлят старше3 місяців, препарат наноситься тонким шаром на уражені ділянки шкіри один абодва рази на добу.Для зменшення ризику виникнення рецидивів захворювання після досягненняефекту при лікуванні гострого періоду атопічної екземи, частота застосуванняпрепарату зменшується до одного разу на добу 2 рази на тиждень ( без оклюзивноїпов’язки). Препарат продовжують застосовувати на ті ж ділянки шкіри, які буливражені, або на ділянки з можливим ризиком розвитку рецидивів.

Побічна дія.Побічна дія класифікована по органам і системам та частоті виникнення.Частота виникнення побічних ефектів визначається за такою схемою: дуже часто(>1/10), часто (>1/100, <1/10), не часто (>1/1000, <1/100),рідко (>1/10000, <1/1000), дуже рідко (<1/10000), включаючи поодиноківипадки.Інфекції та інвазіїДуже рідко: вторинні інфекції.Є окремі повідомлення про вторинні інфекції, головним чином призастосуванні оклюзивних пов’язок або при застосуванні у складках шкірикортикостероїдних препаратів.Імунна системаДуже рідко: гіперчутливість.При появі ознак гіперчутливості до препарату його застосування слідприпинити негайно.Ендокринна системаДуже рідко: ознаки гіперкортицизму.Тривале застосування кортикостероїдів у великих кількостях або навеликих ділянках шкіри може призвести до системної абсорбції препарату тавикликати ознаки гіперкортицизму. Цей ефект виникає частіше у немовлят і дітейта при застосуванні оклюзивної пов’язки. У немовлят пелюшки можуть мати ефектоклюзивної пов’язки.Судинна системаДуже рідко: розширення поверхневих кровоносних судин внаслідоктривалого та інтенсивного лікування. Тривале та інтенсивне лікування сильними кортикостероїдами можепризводити до розширення поверхневих кровоносних судин.Шкіра та підшкірні тканиниЧасто: свербіж.Не часто: місцеве відчуття жару.Тривале та інтенсивне застосування сильних кортикостероїдів можепризводити до локальних атрофічних змін шкіри, таких як її витончення, появастрий, гіперкератоз та гіпопігментація.Були повідомлення про загострення симптомів дерматозів та алергічнихконтактних дерматитів при застосуванні кортикостероїдів.Дуже рідко: витончення шкіри, атрофічні смуги, гіпертрихоз,гіпопігментація, алергічний контактний дерматит, загострення дерматозів,гнійниковий псоріаз.Лікування кортикостероїдами (або припинення лікування) псоріазу можепровокувати гнійникову форму захворювання.

Протипоказання.Рожеві вугрі, звичайні вугрі, періоральний дерматит, первинні вірусніінфекції шкіри (такі, як простий герпес, оперізуючий лишай, вітряна віспа),гіперчутливість до будь-якого з компонентів препарату, періанальний тагенітальний свербіж, первинні ураження шкіри бактеріальної та грибковоїетіології, дерматози у дітей віком до 3 місяців, включаючи алергічний,контактний та пелюшковий дерматити.

Передозування.Виникнення гострого передозування є малоймовірним У разі хронічногопередозування або зловживання можуть виникнути ознаки гіперкортицизму і в такійситуації застосування топічних стероїдів слід поступово припинити. Зважаючи наризик виникнення гострого адреналового пригнічення, це слід робити під медичнимнаглядом.

Особливості застосування.Тривале застосування у високих дозах та на великих ділянках поверхнітіла, особливо у немовлят і дітей, може призводити до пригнічення функції коринаднирників. У дітей та немовлят співвідношення площі поверхні тіла до маситіла є більшим порівняно з дорослими. Тому порівняно з дорослими у дітей танемовлят абсорбується більша кількість топічних кортикостероїдів і вони є більшчутливими до системної токсичності. У зв’язку з цим застосовувати крем Кутівейтслід з обережністю і призначати його в мінімально ефективній дозі. Уникатитривалого застосування на обличчі. Уникати попадання крему в очі. Кожного разупри лікування запальних уражень, що інфіковані, призначати відповідніантибактеріальні препарати. У разі поширення інфекції топічні кортикостероїдислід відміняти.Вагітність: місцеве застосування кортикостероїдів у вагітних тваринможе призводити до аномалій розвитку плода, хоча відношення цих даних довагітних жінок не встановлено. Однак призначати флютиказону пропіонат вагітнимжінкам слід лише тоді, коли очікувана користь від застосування препарату будебільшою за можливий ризик для плода і дитини.Лактація: рівень флютиказону пропіонату в плазмі крові при зовнішньомузастосуванні є дуже низьким і вважається, що проникнення флютиказону в груднемолоко є малоймовірним.Вплив на здатність керувати автомобілем та іншими механізмами: невпливає.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Поки що невідома.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступних для дітей місцях притемпературі нижче 30°С. Не заморожувати. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z