Загружается, подождите...

Куросурф (Curosurf)


основні фізико-хімічні властивості: білого або кремово-білого кольорусуспензія;

склад: 1,5 мл містить 120 мг фосфоліпідної фракції, якавиділена з легенів свині;допоміжні речовини: натрію хлорид, вода для ін’єкцій.Форма випуску. Cуспензія для ендотрахеального введення. Фармакотерапевтичнагрупа. Легеневі сурфактанти. Природні фосфоліпіди.Код АТС R07AA02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Легеневий сурфактантпоповнює недостатність ендогенного легеневого сурфактанта екзогенним. Вкриваєвнутрішню поверхню альвеол; знижує поверхневий натяг у легенях, стабілізуєальвеоли, попереджуючи їх злипання наприкінці експіраторної фази, сприяєадекватному газообміну, що підтримується протягом усього дихального циклу.Рівномірно розподіляється у легенях і розповсюджується на поверхні альвеол. Унедоношених немовлят відновлюється рівень оксигенації, що потребує зниженняконцентрації вдихуваного кисню у газовій суміші; знижує рівень смертності іреспіраторних захворювань. Фармакокінетика.При інтратрахеальному введенні основнакількість виявляється у легенях.Період напіввиведення становить 67 годин. Поза легенями (у сироватцікрові і в інших органах ) через 48 годин після введення виявляються тількислідові кількості ліпідів сурфактанта.

Показання для застосування. Лікування і профілактика респіраторного дистрес-синдрому у недоношенихновонароджених і дітей з масою тіла менше 1 000 г, з високим ризиком розвиткуреспіраторного дистрес-синдрому. Спосіб застосування тадози. Інтратрахеальне введення інтубованим дітям на апараті штучноївентиляції легенів з постійним моніторируванням ЧСС, концентрації кисню вартеріальному руслі або насичуваності киснем.Лікування необхідно розпочати якнайшвидше, після діагностикиреспіраторного дистрес- синдрому. Перед застосуванням флакон підігрівають до 370С, перевертають догори дном, намагаючись не струшувати. Суспензіянабирається з флакона з використанням стерильних голок і шприців і вводитьсячерез катетер інтратрахеально у нижній відділ трахеї. Дитину слід повернути набік для найкращого розподілення сурфактанта у відповідній легені. Початковаразова доза – 200 мг/кг (2,5 мл/кг); за необхідності застосовують одну або двідодаткові половинні дози – 100 мг/кг з інтервалом 12 годин. Після кожноговведення проводиться ручна вентиляція легень протягом 1 – 2 хвилин зконцентрацією вдихуваного кисню, що дорівнює вихідному показнику на апараті.Максимальна загальна доза - 300-400 мг/кг.Профілактика. Препарат у разовій дозі 100 – 200 мг/кг (1,25 – 2,5мл/кг) необхідно ввести протягом перших 15 хвилин після народження дитини.Другу дозу препарату 100 мг/кг вводять через 6-12 годин. У разі встановленнядіагнозу респіраторного дистрес-синдрому і необхідності проведення штучної вентиляціїлегенів введення препарату продовжують з 12- годинним інтервалом. Максимальназагальна доза – 300-400 мг/кг.

Побічна дія. Після застосування Куросурфу можуть виникнути легенева кровотеча,алергічні реакції (гіперемія, свербіж шкіри).

Протипоказання. Гіперчутливість до компонентів препарату.

Передозування. Дотепер явищ передозування в результаті застосування Куросурфувідмічено не було. Але у разі передозування і тільки за наявності чіткихклінічних порушень з боку дихання, вентиляції або оксигенації повинна бутипроведена максимально можлива аспірація надлишку препарату з легенів і терапія,що спрямована на підтримання водно-електролітного балансу.

Особливості застосування. Після введення можливо швидке збільшення легеневої еластичності ірозтягнення (життєвий об’єм легенів), що потребує кореляції показників штучноївентиляції легенів. Відновлення газообміну в альвеолах може призвести дошвидкого збільшення концентрації кисню в артеріальному руслі, томурекомендовано проведення довготривалого моніторингу газового складуартеріальної крові, тканинного вмісту кисню. Препарат повинен застосовуватисятільки в умовах стаціонару лікарями, що мають досвід лікування і реанімаціїнедоношених дітей. На початку лікування необхідно провести корекцію ацидозу,гіпотензії, анемії, гіпоглікемії і гіпотермії. Застосування препарату значнознижує тяжкість перебігу респіраторного дистрес-синдрому. Після проведеннятерапії відмічається тимчасове (2 – 10 хв) зниження електричної активностіголовного мозку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Невстановлена. Умови та термінзберігання. Зберігати в захищеному від світла місці при температурі 2-80С. Термін придатності – 18 місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z