Загружается, подождите...

Кромоглiн (Cromoglin)


міжнародна та хімічна назви: кислота кромоглiцiєва;5,5-[(2-гідроксі-1,3-пропандил)біс(оксі)]біс[4-оксо-4Н-1-бензопіран-2-карбоновакислота], у вигляді динатрієвої солі;

основні фізико-хімічні властивості: прозора рідина з жовтим вiдтiнком;

склад: 1 мл спрею містить натрію кромоглікату 20 мг; 1 доза(0,14 мл) містить натрію кромоглікату 2,8 мг;допоміжні речовини: динатрію едетат, натріюгідроксид, вода для iн’єкцiй.

Форма випуску.Спрей назальний, дозований.

Фармакотерапевтична група.Протиалергiчний лікарський засіб. Код АТС R01A C01.

Фармакологічні властивості.ФармакодинамікаПротиалергiчний лікарський засіб, дія якогобазується на здатності блокувати надходження iонiв кальцiю в опасисті клiтини, гальмуватиїх дегрануляцiю, запобiгаючи вивільненню медiаторiв алергічної реакції тазапалення – гiстамiну, брадикiнiну, “повiльно реагуючої субстанцiї”. Механiзмдiї зумовлює застосування препарату переважно як профiлактичного засобу.Фармакокінетика.Після iнтраназального введення розчину кислотикромоглiцiєвої менше 7 % введеної дози абсорбується з носової порожнини усистему кровотоку. Частина активної речовини ковтається i без суттєвоїабсорбцiї (менше 2 %) виводиться через шлунково-кишковий тракт. Препарат неметаболiзується. Виводиться з органiзму в незмiненому виглядi із сечею абожовчю приблизно у рiвних кiлькостях. Пiсля iнгаляцiї до 10 % активної речовининадходить у нижнi вiддiли дихальних шляхiв i повнiстю резорбується у системукровотоку; потiм виводиться в рiвних частинах із сечею та жовчю. Перiоднапiввиведення становить менше 2 годин.

Показання для застосування. Профiлактика та лікування сезонного абоцiлорiчного алергічного риніту у дорослих і дітей старше 5 років.

Спосіб застосування та дози.Дозований аерозоль для iнтраназального застосуванняКромоглін дорослим і дiтям старше 5 рокiв призначають по 1впорскуванню (2,8 мг) у кожний носовий хiд 4 рази на добу. Частоту застосуванняможна збільшити до 6 разів на добу (по 1 дозі) або застосовувати 4 рази на добупо 2 дози. Максимальна кількість аплікацій – 8 разів на добу по 2 дози.Пiд час введення препарату рекомендується легкодихати через нiс. Пiсля кожного застосування захисну кришку встановлюють намiсце. Курс лiкування Кромоглiном розпочинають перед контактом пацiєнта звiдомим алергеном (наприклад з пилком рослин, домашнiм пилом, спорами грибкiв)i проводять регулярно протягом усього перiоду дiї алергену на органiзм людини.Перед першим застосуванням видаляють захисну кришку, роблять декiлька натисканьдо появи рiвномiрної аерозольної дози, пiсля чого спрей Кромоглiн вважаютьготовим до застосування.

Побічна дія.Іноді можливі подразнення слизової оболонкипорожнини носа, кашель, легка сухiсть у горлi, нудота.В окремих випадках може спостерігатися кровотеча зноса, укривання слизових оболонок виразками, опухання язика, кашель і ядуха,зміна смакових відчуттів, запаморочення, головний біль. Вкрай рідко можутьспостерігатись алергічні реакції (шкірний висип, сльозотеча, дисфагія,кропив’янка, свербіж шкіри, ангіоневротичний набряк обличчя, губ, повік,зниження артеріального тиску).

Протипоказання.Кромоглін у формі назального спрею протипоказанийпри підвищеній чутливості до натрію кромоглікату або до інших складовихпрепарату. Дитячий вiк до 5 років, I триместр вагітності.

Передозування.Випадкове проковтування розчину препарату єбезпечним. Жодних спеціальних заходiв, за винятком медичного спостереження, незнадобиться.

Особливості застосування.Застосування в періоди вагітності та лактації.Незважаючи на вiдсутнiсть даних про несприятливу дiю Кромоглiну на плiд іновонародженого, застосовують препарат у II та III триместрах вагітності тількиза суворими показаннями і під ретельним лікарським контролем стану жінки таплоду. Можливість лікуванням препаратом на інших стадіях вагітності вирішуєлікар виходячи із співвідношення користь від застосування/ризик для дитини.Діюча речовина препарату – натрію кромоглікат –потрапляє у грудне молоко у дуже незначних кількостях, які не можуть завдатишкоди здоров’ю немовляти.Однак застосування препарату Кромоглін назальнийспрей в період лактації можливо тільки після ретельного аналізу лікаремспіввідношення користь/ризик.При нирковій недостатності рекомендується проводитимоніторинг функціональних показників; за необхідності доза може бути знижена.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Враховуючи вiдсутнiсть нині вiдомостей про негативнулiкарську взаємодiю кромоглiну у формi назального спрею, одночасне застосуванняпрепарату з iншими лiкарськими засобами вважають безпечним. При приєднанніКромогліну до терапії антигістамінними препаратами, β-адреноміметиками,глюкокортикостероїдами і теофіліном доза останніх може бути зменшена або їхвідміняють.

Умови та термiн зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25 °С.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z