Загружается, подождите...

Корвалол (Corvalolum)


основні фізико-хімічні властивості: прозора безбарвна рідина зі специфічнимзапахом;

склад: 1 мл розчину містить етилового ефіру a-бромізовалеріанової кислоти 20мг, фенобарбіталу 18,26 мг, м’яти олії 1,42 мг;допоміжні речовини: спирт етиловий ректифікований, стабілізатор, водаочищена.

Форма випуску. Краплі для перорального застосування.

Фармакотерапевтична група. Cнодійний та седативний засіб. Код АТС N05C B02.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Корвалол®- заспокійливий і спазмолітичний засіб, дія якого, як комплексного препарату,визначається компонентами, що входять до його складу. Етиловий ефір α-бромізовалеріанової кислоти виявляє рефлекторнузаспокійливу дію, зумовлену подразненням переважно рецепторів ротової порожнинита носогорла.Фенобарбітал пригнічує активуючі впливи центрів ретикулярної формаціїсереднього та продовгуватого мозку на кору великих півкуль, тим самим зменшуючипотоки збуджуючих впливів на кору головного мозку та підкоркові структури.Зменшення активуючих впливів викликає, залежно від дози, заспокійливий,транквілізуючий або снодійний ефекти. Корвалол® зменшує збуджувальнівпливи на судинорухові центри, коронарні та периферичні судини, знижуючизагальний артеріальний тиск, знімаючи та попереджуючи спазми судин, особливосерцевих.Олія м’яти міститьвелику кількість ефірних олій, у тому числі близько 50% ментолу та 4-9% ефірівментолу. Вони здатні подразнювати “холодові” рецептори ротової порожнини ірефлекторно розширювати переважно судини серця та мозку, знімаючи спазмигладенької мускулатури, викликати заспокійливу та легку жовчогінну дію.Фармакокінетика. При прийомі всередину всмоктування починається вже впід’язиковій ділянці, біодоступність складових висока (близько 60–80%).Особливо швидко (через 5–10 хвилин) ефект розвивається при триманні в роті(сублінгвальне всмоктування) або прийомі на грудочці цукру. Дія розвиваєтьсячерез 15–45 хвилин і триває протягом 3–6 годин. У осіб, що раніше приймалипрепарати барбітурової кислоти, тривалість дії скорочується за рахунокприскореного метаболізму фенобарбіталу в печінці, де барбітурати викликаютьіндукцію ферментів. У людей похилого віку та пацієнтів із цирозом печінкиметаболізм Корвалолу® знижений, тому у них Т ½ подовжується,що потребує необхідності зменшувати дозу та подовжувати інтервали між прийомамипрепарату.

Показання для застосування. неврози із підвищеною дратівливістю;безсоння;у комплексній терапії гіпертонічної хвороби та вегетосудинної дистонії;нерізко виражені спазми коронарних судин, тахікардія;спазми кишечнику (як спазмолітичний препарат).

Спосіб застосування та дози. Корвалол® приймаютьвнутрішньонезалежно від прийому їжі 2-3 рази на день по 15–30 крапель з водою або нашматочку цукру. При необхідності (виражена тахікардія і спазм коронарних судин)разова доза може бути збільшена до 40–50 крапель. Досвіду застосування длялікування дітей немає.

Побічна дія. Корвалол®, як правило, добресприймається. В окремих випадках можуть спостерігатися сонливість, легкезапаморочення, які усуваються зменшенням дози. При тривалому використанніможливо виникнення залежності від препарату та бромізму.

Передозування. При тривалому використанні і передозуванні можеспостерігатись виражене пригнічення ЦНС, яке усувається застосуваннямстимуляторів ЦНС (кофеїн, кордіамін і т. п.). При інших проявах - симптоматичнатерапія.

Особливості застосування. Препарат містить 58 об. % алкоголю, а такожфенобарбітал, які можуть викликати порушення координації та швидкостіпсихомоторних реакцій, тому при прийомі препарату слід дотримуватисьобережності особам, що працюють з механізмами, водіям автотранспорту і т. п.Слід уникати одночасного застосування спиртних напоїв.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,брому, тяжка серцева недостатність, виразні порушення функції печінки і нирок,вагітність і годування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарати центрального пригнічуючого типудії підсилюють дію Корвалолу®. Наявність у складі препаратуфенобарбіталу може індукувати ферменти печінки, і це робить небажаним йогоодночасне застосування з медикаментами, що метаболізуються в печінці (зпохідними кумарину, гризеофульвіном, глюкокортикоїдами, пероральнимипротизаплідними засобами), оскільки їх ефективність буде знижуватись урезультаті більш високого рівня метаболізму.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла танедоступному для дітей місці при температурі від 15 до 25 °С. Термін придатності – 2 роки 6 місяців.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z