Загружается, подождите...

Кортоміцетин (Cortomycetin)


основні фізико-хімічні властивості: мазь білого кольору з жовтуватим відтінком;

склад: 1 г мазі містять гідрокортизону ацетату 5 мг, левоміцетину(хлорамфеніколу) 2 мг;допоміжні речовини: ланолін безводний, вазелін, масло вазелінове,сорбітанолеат, кислота стеаринова, вода очищена.

Форма випуску. Мазь для зовнішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби. Кортикостероїди в комбінаціїз антибіотиками. Код АТС D07СА01.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат виявляєпротизапальну, протисвербіжну, антиалергічну та антимікробну дію.Застосовується при запальних та алергічних ураженнях шкіри, у тому числіускладнених мікробною флорою, чутливою до левоміцетину. Левоміцетин –антибіотик широкого спектра дії, активний до багатьох грампозитивних та грам- негативнихбактерій, рикетсій, спірохет та деяких вірусів, діє на штами бактерій, стійкихдо пеніциліну, стрептоміцину, сульфаніламідів. Гідрокортизону ацетат виявляєсильну протизапальну та антиалергічну дію.Фармакокінетика. Левоміцетин добре всмоктується при місцевомузастосуванні, потрапляє в органи і рідини організму, проникає крізьгематоенцефалічний бар’єр, виявляється в материнському молоці. Виводитьсяпереважно з сечею у вигляді неактивних метаболітів. Гідрокортизон слабковсмоктується, при місцевому застосуванні не має системних ефектів.

Показання для застосування. Інфіковані та мікробні екземи, нейродерміти,алергічні дерматити, усі форми псоріазу, піодермія.

Спосіб застосування та дози. Дорослим та дітям старше 1 року мазь наносятьтонким шаром на уражені ділянки шкіри 2–3 рази на добу, добова доза (залежновід площі ураження ) становить від 2 до 30 г. При застосуванні оклюзійноїпов’язки препарат наносять 1 раз на добу. Курс лікування триває переважно 7– 10днів. При лікуванні дітей дотримуватися звичайного дозування.

Побічна дія. Можливі почервоніння шкіри, свербіж, болючість умісці нанесення мазі, суперінфекція.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,туберкульоз шкіри, грибкові та вірусні захворювання шкіри, вагітність,лактація, новоутворення, діти до 1 року.

Передозування. При тривалому застосуванні на великих ділянкахшкіри можливі прояви системної дії гідрокортизону та левоміцетину гірсутизм,вугрі, порушення менструального циклу, остеопороз, симптомокомплексІщенко-Кушинга, психічні розлади, загострення виразкової хвороби шлунка тадванадцятипалої кишки, геморагічний панкреатит, диспепсичні явища (нудота,блювання, рідкий стул), подразнення слизових оболонок, висипи на шкірі,пригнічення кровотворної системи.

Особливості застосування. При лікуванні дітей не застосовувати оклюзійпов’язки. При застосуванні на обличчі – дотримуватись загальних рекомендацій.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. В період лікування не рекомендуєтьсяпроведення вакцинації.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей місці притемпературі від 5 до 20ºС. Термін придатності - 2 роки. Не застосовуватипрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z