Загружается, подождите...

Кортиміцин (Cortimycine)


міжнародна та хімічна назви: гідрокортизон,Pregn-4-ene-3,20-dione, 21-(acetyloxy)-11, 17-dihdroxy-, (11β)-Cortisol21-acetate;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна гомогенна мазь;

склад: 1 г мазі містить гідрокортизону ацетату 10 мг; допоміжні речовини: рідкий вазелін, вазелін флант.

Форма випуску. Мазь очна.

Фармакотерапевтична група. Засоби, які застосовуються в офтальмології. Протизапальні засоби.Код АТСSO1B A02.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Гідрокортизон застосовують як протизапальний засіб в офтальмологічнихпрепаратах. При зовнішньому застосуванні він запобігає запаленню, причиноюякого може бути механічне, хімічне пошкодження або імунодефіцит.Фармакокінетика.Після попадання в мішок слизової оболонки повік він абсорбуєтьсясльозою. Якщо доза зовнішньо застосованого офтальмологічного гідрокортизонумала, систематичної абсорбції або пов’язаних з нею симптомів не виникає.

Показання для застосування.Запалення зовнішніх частин очного яблука (слизової оболонки повік абоочного яблука). Це сезонний алергічний кон’юнктивіт, кератит – розацеа,поверхневий точковий кератит, кератит при оперізувальному герпесі, запаленнярайдужної оболонки (ірит) та циліарного тіла (цикліт). Крім того, воназастосовується при пошкодженнях рогової, слизової оболонки і склери, причиноюяких є хімікати, радіація, опік або попадання стороннього тіла. Кортиміциновамазь для очей застосовується також з профілактичною метою, щоб запобігтизапаленню після операцій на очах, таких як катаракта, глаукома татрансплантація рогівки.

Спосіб застосування та дози.Закладання мазі. Вилучити із туби стовпець мазі довжиною приблизно 10мм на широкий кінець скляної палички. Лівою рукою відтягують нижню повіку, уцей час хворий дивиться догори та наносять мазь на слизову оболонку нижньоїповіки, тримаючи паличку паралельно повіки. Після чого пропонується хворомузакрити око і вийняти паличку. При цьому мазь залишається в оці. Через закритіповіки провести легкий масаж ока для більш рівномірного розподілу мазі. Повторювати 3-4 рази на день протягом 10-14 днів.Побічна дія.Інколи може підвищуватись внутрішньоочний тиск. Ступінь цьогопідвищення залежить від концентрації ліків, тривалості і частоти застосування. Придовготривалому застосуванні може мати місце відкритокутова глаукома, руйнуваннязорового нерва, порушення зору, катаракта. Дуже рідко може виникати тимчасовийсвербіж, відчуття печіння, мідріаз, птоз, епітеліальний гострий кератит атакож, гострий зовнішній увеіт під час або після закінчення лікування. Можеспостерігатися реакція гіперчутливості. У випадку виникнення цих реакцій сліднегайно припинити її застосування пацієнтом. Протипоказання.Не слід застосовувати людям з гіперчутливістю до гідрокортизону прибактеріальних, вірусних або грибкових інфекціях, при туберкульозі очей,гострому поверхневому герпесному простому кератиті (дендритичному кератиті),під час застосування вакцин проти діючого вірусу (такого як віспа).Передозування.Дослідження по передозуванню не проводились.Особливості застосування.Не слід застосовувати при малих синцях. Кортиміцинова мазь для очей недіє при кератиті, причиною якого є газ іприт (дихлоретил сульфід),кератокон’юнктивіті або дегенеративних розладах. Її слід дуже обережнозастосовувати при відкритокутовій глаукомі, діабетичному міеліті, у випадкахкороткозорості понад 5 діоптрій та при хворобі Крукенберга-Спіндла.При лікуванні кератиту або кон’юнктивіту строми, що спричинені простимгерпесом, разом з антивірусними ліками кортиміцинову очну мазь слідзастосовувати тільки під постійним наглядом офтальмолога. Пацієнтам, якимпризначено довготривале лікування, внутрішньоочний тиск треба вимірювати кожні2–4 тижні протягом перших двох місяців. Якщо підвищення не спостерігається,контроль тиску слід продовжувати щомісяця, або кожні 2 місяці. Крім цьогоконтролю, необхідним є спостереження за станом зіниць, повік і рогівки.Вагітним жінкам і жінкам під час грудного вигодовування мазь слідзастосовувати тільки тоді, коли на думку лікаря користь від застосуванняпрепарату переважає потенційний ризик для матері.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами.Дослідження по вивченні взаємодії з іншими лікарськими засобами непроводились.

Умови та термін зберігання.Зберігати в недоступному для дітей місці при температурі не вище 30оС.Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z