Загружается, подождите...

Корсодил м’ятний (Corsodylmint)


міжнародна та хімічна назви: хлоргексидину глюконат;1,1’-гексаметиленбіс[5-(4-хлорофеніл)бігуанід] ді(D-глюконат);

основні фізико-хімічні властивості:прозорийабо трохи опалесцентний, безбарвний розчин із запахом м’яти;

склад: препарат містить 1,0% (об’єм/об’єм)20% розчину хлоргексидину глюконату Є.Ф., що еквівалентно 0,2% (маса/об’єм)хлоргексидину глюконату;допоміжні речовини: спирт етиловий, макрогольгліцеролгідроксистеарат,сорбітол, олія м’яти перцевої, вода очищена.

Форма випуску. Розчин для полосканняротової порожнини.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні засоби длямісцевого застосування в стоматології. Код АТС A01A B03.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Хлоргексидину глюконат єпротимікробним засобом для зовнішнього застосування в стоматології (дляполоскання рота). Ефективний проти широкого спектра вегетативних формгрампозитивних і грамнегативних бактерій, дріжджів, дерматофітних грибів іліпофільних вірусів. Препарат активний проти широкого спектра важливих оральнихпатогенів, ефективний для лікування багатьох загальних стоматологічних станів.Фармакокінетика. Внаслідок своєї катіонної природихлоргексидин міцно зв’язується зі шкірою, слизовими оболонками і тканинами ітому дуже мало абсорбується. Після перорального застосування (полоскання рота)хлоргексидин не виявлявся у крові.

Показання для застосування. Корсодил М’ятнийзастосовується для пригнічення формування зубного нальоту, також для лікуванняі запобігання гінгівіту, для гігієни порожнини рота і зубів, особливо увипадках, коли звичайне чищення зубів зубною щіткою неможливе (наприклад, післящелепно-лицьових хірургічних втручань, а також у пацієнтів з фізичними аборозумовими вадами). Препарат також використовується для прискорення загоєнняпісля періодонтальних оперативних втручань, для лікування афтозних виразок ікандидозних інфекцій порожнини рота (наприклад, стоматиту в результаті носіннязубного протеза і афтозного стоматиту).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений длямісцевого застосування (для полоскання рота). Препарат не призначений дляприйому внутрішньо.Дорослим: 2 рази на день полоскати рот КорсодиломМ’ятним протягом однієї хвилини, використовуючи 10 мл розчину для одногополоскання (вміст ковпачка до риски). В разі стоматологічного хірургічноговтручання проінструктувати пацієнта прополоскати рот Корсодилом М’ятнимпротягом однієї хвилини, безпосередньо перед лікуванням. Корсодил М’ятний несумісний з аніоноактивнимиречовинами, які звичайно входять до складу звичайних засобів для чищення зубів.Тому ці засоби слід використовувати до полоскання рота Корсодилом М’ятним іретельно полоскати ротову порожнину водою перед застосуванням КорсодилуМ’ятного або застосовувати звичайні засоби для чищення зубів і Корсодил М’ятнийв різний час.Для лікування гінгівіту рекомендується застосовуватиКорсодил М’ятний протягом одного місяця, незважаючи на те, що у різнихпацієнтів можлива різна реакція на препарат. У випадках афтозної виразки ікандидозних інфекцій ротової порожнини лікування Корсодилом М’ятнимрекомендується продовжувати ще протягом 48 годин після клінічного одужання. Вразі стоматиту, пов’язаного з носінням зубного протеза, зубний протез слідчистити і замочувати у Корсодилі М’ятному протягом п’ятнадцяти хвилин, два разина день.Дітям і дорослим похилого віку: спеціальнихрекомендацій щодо дозування для дорослих похилого віку і для дітей немає.Застосовується звичайна доза для дорослих, якщо лікар не призначив іншу дозу.

Побічна дія. Зміна кольору. Може виникати поверхнева змінакольору спинки язика, яка зникає при припиненні лікування препаратом. Такожможе виникати зміна кольору зубів і силікатного або композитного матеріалу, щозастосовується для реставрації зубів. Це забарвлення не є постійним, і йогоможна уникнути звичайним чищенням зубів зубною щіткою із застосуваннямзвичайної зубної пасти і ретельним полосканням рота водою перед застосуваннямКорсодилу М’ятного, а у випадках із зубними протезами слід використовуватизасоби для чищення зубних протезів. Однак у деяких випадках необхіднапрофесійна профілактика (зняття зубного каменя, полірування) для повноговидалення забарвлення. Забарвлені передні реставрації з тонкими краями абошершавою поверхнею, які не очищуються у достатній мірі професійними заходами,можуть потребувати заміни. Аналогічно там, де нормальне чищення не можливе,наприклад при міжщелепній фіксації або при крупних ортодонтичних пристроях,також може знадобитися зняття зубного каменя або полірування після лікуванняосновного захворювання.Зміна у відчутті смаку. На початку використаннярозчину можлива тимчасова зміна у відчутті смаку, а також відчуття печінняязика. Ці ефекти при продовженні використання розчину з часом зникають.Десквамація слизової оболонки рота. У випадкахвиникнення десквамації слизової оболонки рота необхідно розбавлення КорсодилуМ’ятного рівною кількістю води безпосередньо перед застосуванням (свіжеприготовленийрозчин), що дозволяє продовжувати застосування препарату.Набухання привушних залоз. Дуже рідко призастосуванні хлоргексидину спостерігається набухання привушних залоз, якесамостійно зникає при припиненні застосування препарату.Реакції подразнення шкіри. При застосуванніпрепаратів, що містять хлоргексидин, іноді спостерігаються реакції подразненняшкіри. Також відмічали, але дуже рідко, генералізовані алергічні реакції нахлоргексидин.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якогоз компонентів, що входять до складу препарату.

Передозування. Не відмічалось. Випадкове потрапляння внутрішньо. Хлоргексидин припотраплянні внутрішньо всмоктується дуже слабо, системні ефекти малоймовірні і припроковтуванні великої дози. Однак при випадковому проковтуванні розчину можебути рекомендовано промивання шлунка з використанням молока, сирих яєць,желатину або слабого мильного розчину. За необхідності потрібно також вжитизагальнопідтримуючих заходів.

Особливості застосування. Препарат призначений тількидля місцевого застосування (для полоскання рота). Необхідно уникати потраплянняпрепарату в очі або вуха. При потраплянні в очі слід негайно ретельно промитиїх водою.Вагітність і лактація. Препарат не протипоказанийпри вагітності і лактації. Ефекти наздатність керувати автомобілем або технікою. Корсодил М’ятний при застосуваннізгідно з призначенням не має ніякого небажаного впливу на здатність керуватиавтомобілем або технікою.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами.Хлоргексидин не сумісний з аніоноактивними речовинами.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі1-25 °С. Берегти від дітей. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z