Загружается, подождите...

Коріандру плоди (Coriandri fructus)


основні фізико-хімічні властивості: вислоплодники кульоподібної форми, які нерозпадаються і складаються з двох мерикарпіїв напівплодиків, що зрослися міжсобою; на верхівці знахо-диться п’ятизубчаста чашечка, невеликі зубці якої трохивідстоять від оплодня. Колір жовту-вато-бурий. Запах сильний, специфічний,ароматний;

склад: коріандру плоди.

Форма випуску. Плоди.

Фармакотерапевтична група. Жовчогінні засоби. Код АТС А05АХ10**.

Фармакологічні властивості. Плоди коріандру містять олію жирну (до 30%), речовини дубильні, кислоти органічні, холін, флавони, олію ефірну (від 0,7до 1,5 %), головним компонентом якої є ліналоол (60-80 %) і гераніол, маютьспазмолітичну, антисептичну, жовчогінну, болезаспокійливу дію, збуджують апетит,посилюють секреторну і моторну діяльність шлунка, виявляють вітрогонну дію.

Показання для застосування:засіб для збудження апетиту і покращання травлення;захворювання печінки і жовчного міхура; метеоризм.

Спосіб застосування та дози. 7 г (1 столова ложка) плодів вміщують вемальований посуд, заливають 400 мл (2 склянки) кип’яченої води кімнатноїтемператури, закривають кришкою і настоюють на киплячій водяній бані 15 хв.Охолоджують при кімнатній температурі 45 хв, проціджують, залишок віджимають допроцідженого настою. Настій доводять кип’яченою водою до 400 мл. Доросліприймають у теплому вигляді по 1/4 склянки 3-4 рази на день, за 20 хв до їди.Діти, за рекомендацією лікаря, залежно від віку – від 1 столової ложки до 1/4склянки 3-4 рази на день, за 20 хв до їди. Перед вживанням настійрекомендується збовтувати.

Побічна дія. Невиявлена.

Протипоказання. Індивідуальна непереносимість речовин, що містятьсяв лікарському засобі.

Передозування. Не спостерігалося.

Особливості застосування. Приймають у теплому вигляді, за 20 хв до їди.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не вивчалася.

Умови та термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла танедоступному для дітей місці. Приготований настій – у прохолодному місці небільше 2 діб. Термін придатності - 3 роки. Не застосовувати після закінчення термінупридатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z