Загружается, подождите...

Кордіамін (Cordiaminum)


міжнародна та хімічна назви: nikethamide; діетиламід нікотинової кислоти;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна абозлегка забарвлена рідина, з характерним запахом;

склад: 1 мл розчину містить нікетаміду0,25 г; допоміжні речовини: вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Дихальні аналептики. КодАТС RО7А В02.

Фармакологічнівластивості. Фармакодинаміка

.Кордіамін належить до групи аналептичних засобів. Має стимулювальний впливна ЦНС, і особливо на дихальний і судиноруховий центри (при їхньому зниженомутонусі). Механізм дії складається з двох компонентів - центрального і периферичного.Центральний пов’язаний з безпосереднім впливом на судиноруховий центрдовгастого мозку, що приводить до його збудження й опосередкованого підвищеннясистемного АТ (особливо при початковому пригніченні даного центру).Периферичний компонент механізму дії пов’язаний зі збудженням хеморецепторівкаротидного синуса, що приводить до збільшення частоти і глибини дихальнихрухів. Безпосереднього впливу на серцево-судинну систему не має.Фармакокінетика

.Абсорбція – добра, не залежить від шляху введення. Піддається швидкійбіотрансформації в печінці з утворенням неактивних метаболітів. Екскретується,в основному, нирками.

Показання для застосування. Колапс,асфіксія, шоковий стан при оперативних втручаннях і в післяопераційний період,гостре і хронічне порушення кровообігу, зниження тонусу судин, пригніченнядихання при інфекційних хворобах і в період реконвалесценції.

Спосібзастосування та дози. Кордіамін вводять підшкірно, внутрішньом’язово,внутрішньовенно. Підшкірно, внутрішньом’язово і внутрішньовенно дорослимвводять у дозі 1-2 мл, 1-3 рази на день. Дітям підшкірно, залежно від віку,вводять: до 1 року - 0, 1 мл; від 1 до 4 років – 0,15-0,25 мл; 5-6 років – 0,3мл; 7-9 років – 0,5 мл; 10-14 років – 0,8 мл. Внутрішньовенне введенняздійснюють повільно.Приінтоксикації наркотиками, аналгетиками, снодійними дорослим внутрішньовенноповільно вводять 3-5 мл препарату (можна вводити також під шкіру й у м’язи).Вищі дози для дорослих підшкірно: разова – 2 мл, добова – 6 мл. Вища разова доза для підшкірного і внутрішньовенного введення приотруєнні наркотиками становить 5 мл.

Побічна дія. Занепокоєння,м’язові сіпання (які починаються з кругових м’язів рота), гіперемія шкіриобличчя, свербіж шкірних покривів, блювання, аритмії; інфільтрація і болючістьу місці введення, алергійні реакції.

Протипоказання. Гіперчутливість,схильність до судом, епілепсія, тоніко-клонічні судоми (в анамнезі), порфірія,гіпертермія у дітей.

Передозування. Передозуваннясупроводжується підсиленням побічної дії препарату, можливий розвиток тоніко-клонічних судом.

Особливості застосування. Оскільки підшкірні івнутрішньом’язові ін’єкції Кордіаміну болючі, для зменшення болю, залежно відситуації, в місце ін’єкції попередньо вводять новокаїн (дорослим – 1 мл 0,5 %розчину, дітям – відповідно до віку).Оскільки нема даних про безпечність використанняпрепарату для лікування вагітних і жінок, які годують груддю, необхіднаобережність при призначенні Кордіаміну цим категоріям пацієнтів.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Підсилює ефекти психостимуляторів,антидепресантів. Знижує дію наркотичних аналгетиків, снодійних, антипсихотичнихзасобів, анксіолітиків, протисудомних засобів. Ефект знижується ПАСК, похіднимифенотіазину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному відсвітла і недоступному для дітей місці, при температурі не вище 25 оС.Термін зберігання - 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z