Загружается, подождите...

Контривен (Contryven)


міжнародна назва: Aprotinin;

основні фізико-хімічні властивості: прозора, безбарвна або зжовтуватим відтінком рідина;

склад: 1 мл містить апротиніну 10 тис.ОД; 1 ОД відповідає 1 антитрипсиновій одиниці (АТрОд);допоміжні речовини: натрію хлорид;вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Розчин для ін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Антигеморагічні засоби.Інгібітори протеїназ. Апротинін. Код АТС В02А В01.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка.Апротинін єполівалентним інгібітором протеаз. Шляхом утворення оборотніх стехіометричнихферментно-інгібіторних комплексів апротинін інактивує найважливіші протеазиплазми крові, клітинних елементів і тканин, у т.ч. плазмін, трипсин,хімотрипсин, калікреїн, що відіграють важливу роль у розвитку патофізіологічнихреакцій. Апротинін проявляє широкий спектр інгібуючої дії і тому можезастосовуватися не тільки як антифібринолітик, але також для профілактикиферментативного аутолізу підшлункової залози при хірургічному втручанні нацьому органі. Активність апротиніну виражають в одиницях дії (ОД). Фармакокінетика

. Терапевтичний ефектапротиніну обумовлений насамперед пригніченням протеолітичного впливу плазмінуі у блокаді активізації плазміногену аутогенними активаторами.Розподіл. Після внутрішньовенного введення апротинінрозподіляється у позаклітинному просторі, короткочасно накопичується в печінці.Виведення. Виводиться нирками. Період напіврозпадуактивної речовини в сироватці крові становить 2 год. Розпад молекули апротинінудо неактивних часток відбувається за рахунок лізосомальної активності нирок іекскретується з сечею.

Показання для застосування. Гостре запаленняпідшлункової залози (панкреатит); профілактика післяопераційного панкреатиту;кровотечі, обумовлені гіперфібринолізом, у т.ч.: після операцій, після травм;перед, під час і після пологів; ускладнень, що виникають при проведеннітромболітичної терапії.

Спосіб застосування тадози.Контривен вводять внутрішньовенно одноразово (повільно) або краплинно.Для дорослих початкова дозастановить 350 000 ОД, наступні - 140 000 ОД через кожні 4 години донормалізації гемостазу.При порушенні гемостазу в породільпочаткова доза для внутрішньовенного введення складає 700 000 ОД, потім 140 000ОД з інтервалом 1 год. аж до припинення кровотечі.При порушенні гемостазу у дітейпрепарат призначають у дозі 14 000 ОД на кг маси тіла/ доба.При лікуванні гострогопанкреатиту препарат попередньо розчиняють у 200 мл 5% розчину глюкози абоізотонічного розчину NaCl і вводять внутрішньовенно крапельно по 50 000 ОДщодоби протягом перших трьох днів. Потім дозу Контривену знижують до 20 000 ОДі вводять протягом 3-х наступних діб, курс лікування – 6 днів.

Побічна дія. Можлива артеріальнагіпотензія чи тахікардія. У пацієнтів з порушенням згортання крові, післятривалого краплинного вливання в місцях введень можливий тромбофлебіт. Упацієнтів з підвищеним ризиком розвитку алергічних реакцій після повторнихвливань апротиніну, можливі шкірні висипання, прискорення пульсу, блідістьшкіри, посиніння губів, задишка, рясне потовиділення, порушення серцевогоритму, симптоми анафілактичних реакцій аж до розвитку анафілактичного шоку. Упацієнтів, що страждають захворюваннями ШКТ, при занадто швидкому введенніможливі короткочасна нудота, блювання, в поодиноких випадках – психози,галюцинації, спутаність свідомості.

Протипоказання. Підвищена чутливість добілка великої рогатої худоби. Препарат протипоказаний для застосування у Iтриместрі вагітності і у період лактації (годування груддю).

Передозування. Не спостерігалось.

Особливостізастосування.Пацієнтам з підвищеним ризиком розвитку алергічних реакцій перед застосуваннямКонтривену вводять антигістамінні препарати. У випадку розвитку алергчнихреакцій і появи симптомів шоку введення Контривену необхідно негайно відмінитиі проводить термінову терапію.

Взаємодіяз іншими лікарськими засобами. Залежно від дози Контривен знижує активність стрептокіназиі урокінази. Контривен може пригнічувати активність неспецифічної холінестеразисироватки крові. У хворих зі зниженою активністю неспецифічної холінестеразипри одночасному застосуванні суксаметонію й апротиніну може відзначатися апное,що обумовлене м’язовою релаксацією. Контривен не слід застосовувати з іншимилікарськими засобами, особливо з β-лактамними антибіотиками, тому що принципововони вважаються несумісними, а також з гепарином (збільшується час згортаннякрові) і кортикостероїдами.

Умовита термін зберігання. Зберігати у сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 00С до 50С . Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z