Загружается, подождите...

Контрактубекс (Contractubex)


основні фізико-хімічні властивості: непрозорий гельсвітло-коричневого кольору з характерним запахом;

склад: 100 г гелю містять рідкогоекстракту цибулі (0,16=1)(Ext.Cepae) 10 г, гепарину натрію – 0,04 г ( 5000 МО), алантоїну – 1 г;допоміжні речовини: метилпарагідроксибензоат,кислота сорбінова, смола ксантанова, полі етиленгліколь 200, ароматизатор, водаочищена.

Форма випуску. Гель.

Фармакотерапевтична група. Засоби для лікування ран івиразкових уражень. Код АТC D03A Х50**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Препаратвиявляє антипроліферативну, протизапальну, розм’якшувальну та розгладжувальнудії на тканину рубця. Екстракт цибулі діє як протизапальний агент шляхомпригнічення процесу виділення медіаторів запалення та виявляє протиалергічнудію. Він гальмує ріст фібробластів різного походження, особливо келоїднихфібробластів. Крім цього, був доведений гальмівний ефект на мітоз (поділклітин) і на зменшення утворення позаклітинних складників матриці зфібробластів (наприклад, протеогліканів). Екстракт цибулі має також бактерициднудію. Ці властивості стимулюють первинне загоєння ран та протидіютьнефізіологічному утворенню рубців.Гепарин має протизапальну, протиалергічну,антипроліферативну дію, підвищує гідратацію тканин і виявляє розм’якшувальний ефектна колагенову структуру. Для лікування рубців протизапальна дія гепарину тайого вплив на складники матриці сполучної тканини мають більше значення, ніжвідома антитромботична дія.Алантоїн сприяє загоєнню ран, має епітелізуючу діюта підвищує здатність тканини до зв’язування води. Крім цього, йогокератолітичні властивості та здатність покращувати проникність підвищуютьефективність інших компонентів препарату. Алантоїн має також заспокійливийефект, який послаблює свербіж, що часто з’являється у процесі утворення рубців.Синергійний ефект цієї комбінації діючих речовинполягає в уповільненні розростання фібробластів і, зокрема, патологічноприскореного синтезу колагену. Фармакокінетика.Не вивчалась.

Показання для застосування. Гіпертрофічні келоїднірубці, що обмежують рухливість і псують зовнішній вигляд після операцій,ампутацій, опіків та інших травматичних ушкоджень шкіри; контрактури,наприклад, пальців (контрактура Дюпюїтрена), а також травматичні контрактурисухожилля і рубцеві стриктури.

Спосіб застосування та дози. Дорослим і дітям будь-якоговіку наносити кілька разів на добу необхідну кількість гелю, залежно відрозміру рубця, і обережно втирати в рубець, доки гель не всмокчеться у шкіру.При твердих, застарілих рубцях можна залишити гель під пов’язкою на ніч.Залежно від розміру та товщини рубця лікування триває від кількох тижнів докількох місяців.

Побічна дія. У ціломуКонтрактубексдобре переноситься пацієнтами, навіть при тривалому застосуванні. Дуже рідкоможливі місцеві реакції на шкірі у вигляді незначного почервоніння.

Протипоказання. Підвищена чутливість доодного з компонентів препарату.

Передозування. Про випадки передозуванняне повідомлялося.

Особливості застосування. Свербіж, який інодівиникає у процесі лікування Контрактубексом, свідчить про тканинну перебудовурубців. Переривати лікування через це, як правило, не варто.При лікуванні свіжих рубців слід уникати холоду,ультрафіолетових променів, енергійного масажу. Вагітність і годування груддю. Препарат можна застосовувати у період вагітності тагодування груддю.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Провипадки взаємодії не повідомлялось.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температуріне вище 25 ºС в місцях, недоступних для дітей. Термін придатності – 4роки. Не слід застосовувати препарат після закінчення терміну придатності,зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z