Загружается, подождите...

Контрацид (Contracide)


основні фізико-хімічні властивості: суспензія білого кольору із запахомментолу;

склад: 1 мл суспензії містить алюмінію гідроксиду 0,04 г, магнію трисилікату0,08 г,диметикону 0,025 г;допоміжні речовини: натрієва карамелоза, целюлоза диспергована (AVICELRC 591), сорбітол, натрію бензоат, метилпарагідроксибензоат, ароматизаторм’ятно-лимонний, вода очищена.

Форма випуску. Суспензія для внутрішнього застосування.

Фармакотерапевтична група. Антациди. Комбінації антацидних засобів і засобів,що зменшують газоутворення у кишечнику. Код АТС А02AF02.

Фармакологічні властивості. Захищає гастродуоденальну слизову оболонку.Застосовується для зниження кислотності шлункового соку. Гідроксид алюмінію – один з найбільш поширених антацидних препаратів.Він вступає в реакцію із соляною кислотою шлунка, утворюючи трихлористу сполукуалюмінію. Трисилікат магніює несистемним антацидом. Він вступає в реакцію із соляною кислотою шлунка таутворює хлористу сполуку магнію та діоксид кремнію.Диметикон –найбільш поширений серед терапевтичних силіконів. У гастро-ентерологічнійпрактиці він застосовується для зниження метеоризму. Завдяки антациднійактивності диметикон є захисником слизової оболонки шлунка.

Показання. Гіперацидні гастрити, метеоризм, диспепсія, біль у разіпептичної виразки або в інших випадках. Полегшує відчуття печії, що виникає прирефлюкс-езофагіті, грижі стравоходного отвору діафрагми.

Спосіб застосування та дози. Перорально. Перед застосуванням флакон ізсуспензією струшувати. Рекомендована доза- одна столова ложка на прийом. Препарат необхідно приймати через 90 хвилинпісля їди або в момент больових проявів.У середньомузастосовується 6 столових ложок на день.За необхідності можна запивати молоком або водою.Максимальна доза – 10 г на день із розрахунку на алюмінію гідроксид.Рекомендованого граничного терміну застосування не визначено.Не рекомендується одночасно приймати КОНТРАЦИД та інші ліки. Необхіднодотримуватися інтервалу приблизно 2 години між прийомами препаратів.

Побічна дія. У разі тривалого застосування або у великих дозахспостерігається зниження вмісту фосфору у крові (пов’язано з вмістом алюмініюгідроксиду).

Протипоказання. Препарат не можна застосовувати у випадку тяжкихпорушень функції нирок, при сепсисі, травмах, при прийомі сечогінних засобів істероїдів.

Передозування. Рекомендовано провести промивання шлунка іпризначити проносний засіб, але малоймовірно, що разова велика доза алюмініюгідроксиду може спричинити несприятливі наслідки, оскільки препарат майже невсмоктується із шлунково-кишкового тракту.

Особливості застосування. Тривале застосування препарату може спровокуватиенцефалопатію у хворих з нирковою недостатністю та у тих, кому потрібенпостійний діаліз, що пояснюється вмістом алюмінію у препараті.Якщо болісупроводжуються підвищенням температури, блюванням, необхідно негайно припинитиприйом препарату. Не рекомендуєтьсяпризначати дітям до 12 років.Вагітність і лактація. Заради безпеки, не рекомендовано призначатипрепарати, що вміщують антацидні засоби в першому триместрі вагітності та підчас лактації.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Антацидні засоби можуть знизити ефективністьлікування іншими лікарськими засобами, що застосовуються пероральним шляхом,серед яких: індометацин, препарати, що містять фосфор, ацетилсаліцилати та ті,що їх вміщують, циметидин, ранітидин, фторхінолони (ципрофлоксацин,норфлоксацин, офлоксацин, пефлоксацин), бета-блокатори, хлорпромазин, цикліни(пероральні), дифлунізол, ізоніазид, дексаметазон, солі заліза, нітрофурантоїн,препарати наперстянки.

Умови та термін зберігання.ЗБЕРІГАТИ У НЕДОСТУПНОМУ ДЛЯ ДІТЕЙ МІСЦІ.Зберігати притемпературі не вище 25°С.Термінпридатності - 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z