Загружается, подождите...

Мультивітаміннийкомплекс (Complex multivitaminicus)


фiзико-хiмiчнi властивостi: таблетки від світло-оранжевого дооранжевого кольору з апельсиновим запахом, верхня і нижня поверхні яких опуклі.На одну з поверхонь нанесено риску. На поверхні таблеток допускаютьсявкраплення білого та коричневого кольору.

склад: 1 таблетка містить: ретинолу ацетату (А)1054,75 МО;холекальциферолу (D3)81,25 МО;DL- α -токоферолуацетату (Е) 7,7 мг;тіамину нітрату (В1)0,9665 мг;рибофлавіну (В2)0,6875 мг;піридоксину гідрохлориду(В6) 0,839 мг;ціанокобаламіну (В12)0,00117 мг;нікотинаміду (РР) 4,64 мг;кальцію пантотенату (В5)3,252 мг;кислоти аскорбінової (С)139,1 мг;допоміжні речовини:крохмалькартопляний, аспартам, барвник USALAKE FD & C Yellow 6, ароматизаторапельсиновий, магнію стеарат, сахароза пресуєма.

Форма випуску. Таблетки для жування.

Фармакотерапевтична

група. Полівітамінні комплекси бездобавок. Код АТС А11В А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Полівітамінний препарат,дія якого визначається ефектами вітамінів, що входять до його складу, якіберуть участь у регулюванні численних біохімічних процесів в організмі.Вітаміни групи В (В1, В2, В6, пантотенова кислота та нікотинамід) беруть участьу метаболізмі вуглеводів, білків та жирів, а також у роботі нервової системи.Вітамін А потрібен для розвитку епітеліальних клітин та синтезу зоровогопігменту. Вітамін Д сприяє абсорбції кальцію і допомагає правильній мінералізаціїкісткової тканини та зубів. Вітамін С прискорює абсорбцію заліза і бере участьу окисно-відновних процесах в організмі, регулюванні вуглеводного обміну,зсіданні крові, регенерації тканин. Вітамін Е є фізіологічним антиоксидантом,захищає мембрани клітин від ураження і зберігає їх функціональні спроможності.Фармакокінетика. Не описана.

Показання для застосування. Профілактика та лікування гіпо- іавітамінозів. Стани, які супроводжуються підвищеною потребою у вітамінах: уперіод реконвалесценції після тяжких захворювань, у період підвищених фізичнихта психічних навантажень, при вагітності та лактації, неповноцінному абонезбалансованому харчуванні, редукційних дієтах, для поліпшення обміну речовинта загального стану в похилому та старечому віці (у комплексі з іншимизасобами).

Спосіб застосування та дози. З метою профілактики призначають людямстарше 60 років по 1 таблетці на добу. З лікувальною метою препарат призначаютьвнутрішньопісля їди, дорослим по 1 таблетці 1–2 рази на добу, дітям 11–14років – по 1 таблетці 1 раз на добу. Курс лікування – 20 днів. При інфекційнихзахворюваннях, грипі дорослим приймати по 1 таблетці 3 рази на добу протягом7–10 днів, а далі по 1–2 таблетці на добу. Таблетки слід розжовувати і запиватиневеликою кількістю рідини. У разі необхідності через 2 місяці проводятьповторний курс. При необхідності (в екологічно несприятливих умовах) доза можебути збільшена в 1,5–2 рази.

Побiчна дiя. Можливі шкірні алергічні реакції(кропивниця), рідко – відчуття дискомфорту в епігастральній ділянці, нудота,діарея, які зникають при зниженні дози або припиненні прийому препарату. Придовготривалому застосуванні у великих дозах можливе загострення жовчокам’яноїхвороби та хронічного панкреатиту.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентівпрепарату, гіпервітаміноз А, D та Е, гіперкальціемія, гіперкальціурія,тромбофлебіт та схильність до тромбозу, нефролітіаз та саркоідоз в анамнезі.Дитячий вік до 11 років.

Передозування. При тривалому застосуванні препарату увисоких дозах можливо виникнення гіпервітамінозу С: нудота, блювота, діарея,алергічні реакції, підвищення артеріального тиску, підвищенна збудливістьцентральної нервової системи, порушення сну. Слід припинити прийом препарату.Терапія симптоматична.

Особливостi застосування. При появі подразнення та гіперемії шкіризастосування препарату слід припинити. Не рекомендується застосовуватиодночасно з іншими вітамінними препаратами. Під контролем лікаря застосовуютьпри вагітності, тиреотоксикозі, холециститі, хронічній серцевій недостатності,хронічному гломерулонефриті. При застосуванні препарату у великих дозахнеобхідно проводити контроль функції нирок і артеріального тиску.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Вітамін В6 послаблює дію леводопи, вітамін С посилює дію та токсичністьсульфаніламідів (можливість кристалурії), етанілестрадіолу, бензилпеніциліну татетрацикліну, збільшує всмоктування у кишечнику заліза. Аскорбінова кислотазменшує антикоагуляційний ефект кумарину.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світламісці при температурі не вище 25 оС. Зберігати в недоступному длядітей місці. Термін придатності – 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z