Загружается, подождите...

Комплевіт (Complevit)


основні фізико-хімічні властивості: капсули оранжевого кольору; вміст капсул -гранульований порошок жовто–оранжевого кольору, зі специфічним запахом;

склад: 1 капсула містить: кислоти аскорбінової (вітаміну С) 100 мг, тіаміну гідрохлориду(вітаміну В1) 15 мг, рибофлавіну (вітаміну B2) 5 мг,піридоксину гідрохлориду (вітаміну B6) 10 мг, ціанокобаламіну(вітаміну B12) 0,002 мг, кислоти фолієвої (вітаміну Вс)0,25 мг, нікотинаміду (вітаміну РР) 50 мг; кальцію пантотенату 25 мг; допоміжні речовини: цукор молочний, аеросил, крохмаль, кальцію абомагнію стеарат.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Вітаміни.Полівітамінні комплекси бездобавок.Код АТСА11В А.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комплевіт - полівітаміннийпрепарат.Дія препарату визначається властивостями водорозчинних вітамінів групиВ та вітаміну С, що входять до його складу і є складовими ферментних систем;активно впливають на різні функції організму: регулюють енергетичні й обмінніпроцеси в організмі, нормалізують роботу органів і систем, прискорюють процесирегенерації тканин, підвищують працездатність організму при психічному іфізичному навантаженні, сприяють підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням,адаптації до стресу.Вітамін В1 нормалізує функціональну активність нервової,серцево-судинної і травної систем. Вітамін В2 є важливим компонентом у білковому, жировому івуглеводному обміні, бере участь у підтримці нормальної гостроти зору,нормалізує функції шкіри. Вітамін В6 необхідний для регенерації шкірних покривів іклітин печінки, відновлення роботи нервової системи, поліпшує жировий обмін приатеросклерозі.Кислота фолієва крім антианемічного впливу у період вагітності захищаєплід від впливу тератогенних факторів, бере участь в обміні і синтезі аміно- інуклеїнових кислот. Вітамін РР є специфічним протипелагричним засобом, поліпшує вуглеводнийобмін. Кальцію пантотенат відіграє важливуроль у процесах окислювання, бере участь у вуглеводному і жировому обміні, усинтезі ацетилхоліну, що бере участь у передачі нервових імпульсів.Вітамін В12 впливає на процеси нормального дозрівання всіхклітин організму, особливо клітин крові і печінки, впливає на роботу нервовоїсистеми і печінки. Вітамін С відіграє важливу роль у регулюванні окисно-відновнихпроцесів, вуглеводного обміну, зсілості крові, регенерації тканини, нормальноїпроникності капілярів, утворенні стероїдних гормонів і складових сполучноїтканини, сприяє підвищенню опірності організму інфекційним захворюванням.Фармакокінетика. Препарат добре всмоктується в травному тракті,продукти його обміну виводяться з організму переважно з калом і сечею.

Показання для застосування. Лікування гіпо- і авітамінозів, спричиненихнедостатнім надходженням або підвищеною потребою у вітамінах: стреси, хронічнізахворювання, у період підвищених розумових і фізичних навантажень, у періодивагітності та лактації, для поліпшення обміну речовин і загального стану всіхвікових груп, при активному занятті спортом, у період відновлення після тяжкихзахворювань, після антибіотико- та хіміотерапії, до і після хірургічнихоперацій, при нерегулярному та одноманітному харчуванні, у комплексномулікуванні хворих на атеросклероз, ішемічну хворобу серця та із захворюваннямипечінки.

Спосіб застосування та дози. Комплевіт приймають під час їди, запиваючидостатньою кількістю води. Дорослим і підліткам старше 14 років призначають по 1–2 капсули 1 разна день, курс лікування – 20 днів. За необхідності через 2 місяці проводятьповторний курс.

Побічна дія. При дотриманні запропонованого режиму дозування ітривалості курсу прийому препарату побічні ефекти не спостерігалися.

Протипоказання. Підвищена індивідуальна чутливість до компонентівпрепарату, дитячий вік до 14 років.

Передозування. При значному перевищеннітерапевтичних доз препарату, недотриманні рекомендованих схем лікування можутьрозвиватися нудота, блювання, розлади кишечнику. У випадках передозуваннянеобхідно зробити промивання шлунка, призначити активоване вугілля; уподальшому лікування симптоматичне.

Особливості застосування. Можливо забарвлення сечі вжовтий колір, що є цілком нешкідливим фактором і пояснюється присутністю впрепараті рибофлавіну.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Препарат може застосовуватись у комплекснійтерапії з препаратами для лікування основного захворювання (коронаролітики,гіпотензивні, заспокійливі, протизапальні засоби, гепатопротектори,антибіотики, бронхо- і муколітики та ін.). Нерекомендується застосування з іншими вітамінними препаратами.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому, захищеному від світла місці притемпературі від 15 до 25ºС. Зберігати в недоступному для дітей місці.Термін придатності 1 рік.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z