Загружается, подождите...

Комбіспазм (Combispasm)


основні фізико-хімічні властивості: таблетки білого кольору круглої форми зрискою, без оболонки;

склад: 1 таблетка містить парацетамолу 500 мг, дицикломіну гідрохлориду 20мг;допоміжні речовини: крохмаль кукурудзяний, метилгідроксибензоат,пропілгідроксибензоат, повідон, магнію стеарат, тальк, кремнію діоксидколоїдний, натрію крохмальгліколят, вода очищена.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичний аналгетик, спазмолітичний засіб. КодАТС N02BE51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Парацетамол діє якзнеболювальний та жарознижувальний засіб. Аналгетична та жарознижувальна діяпарацетамолу (неопіатного, несаліцилатного аналгетика) пов’язана з впливомпрепарату на центр терморегуляції в гіпоталамусі та здатністю інгібувати синтезпростагландинів. Дицикломіну гідрохлорид – знеболювальний засіб. Вінмає антихолінергічну дію, а також спазмолітичний вплив на гладеньку мускулатуручерез гістамін-індукований спазм.Фармакокінетика.Парацетамол після прийому внутрішньо швидко імайже повністю всмоктується з шлунково-кишкового тракту, максимальнаконцентрація в плазмі досягається через 10–60 хв. Зв’язування з білками плазмистановить близько 10%. Метаболізується в печінці переважно у фармакологічнонеактивні метаболіти – глюкуронід (60–80%) і сульфат парацетамолу (20–30%).Деякою мірою (менше 4%) метаболізується шляхом окислення з утворенням цистеїнуі меркаптопурової кислоти (за участі цитохрому Р450). Періоднапіввиведення становить приблизно 2–2,5 год. Виводиться із сечею в основному увигляді метаболітів. У незмінному вигляді виводиться близько 5%.Метаболізм парацетамолу при печінковій недостатності не змінюється.Дицикломіну гідрохлорид після прийому внутрішньошвидко всмоктується, розподіляється по тканинах, досягаючи максимальноїконцентрації в плазмі через 60–90 хв. Час напіввиведення за результатами одноговипробування становив 1,8 год при наявності препарату в плазмі протягом 9 годпісля прийняття однієї дози. Подальші випробування показали, що концентраціїпрепарату в плазмі наявні протягом 24 год після прийняття однієї дози, а другафаза елімінації має трохи довший час напіввиведення. Основна кількість (79,5%)виводиться із сечею, значно менша кількість (8,4%) виявляється у фекаліях.

Показання для застосування. Больові синдроми різного походження:–головний біль;–зубний біль;–м’язовий біль, невралгія;–ревматичний біль, радикуліти;–ниркова коліка;–менструальний біль.

Спосіб застосування та дози. Препарат приймають внутрішньо, запиваючи невеликою кількістю рідини(200 мл). Дорослим і дітям старше 15 років: 1–2 таблетки залежно від гостротиболю, від 1 до 4 разів на день.Дітям: від 7 до 13 років: ½ таблетки від 1 до 2 разів на день;від 13 до 15 років: 1 таблетка від 1 до 3 разів на день.При проведенні терапії дорослим доцільно починати з чотирьох таблетокна день. У разі потреби і відповідно до стану пацієнта дозу можна збільшити до8 таблеток на день, якщо нема проявів побічної дії. Якщо ефективності лікуванняне досягнуто протягом 2-х тижнів або наявні ознаки побічної дії при дозіменшій, ніж 4 таблетки на день, прийом препарату слід припинити.

Побічна дія. Сухість у роті, утруднене ковтання і відчуттяспраги, розширення зіниць із втратою акомодації і чутливості до світла,підвищення внутрішньоочного тиску, приплив крові, сухість шкіри, брадикардія,яка настає після тахікардії та аритмії, утруднене сечовипускання, запор, рідшепропасниця, сплутаний стан, шкірні висипання.Рідше: тромбоцитопенія, лейкопенія, нейтропенія, агранулоцитоз; придовготривалому застосуванні великих доз можлива гепатотоксична дія.

Протипоказання. Вік дитини до 7 років, годування груддю, глаукома,тахікардія, непрохідність сечових шляхів, міастенія, підвищена чутливість допарацетамолу.

Передозування. Парацетамол у великих дозах спричинює гепатичнийцитоліз.Клінічні та біохімічні ознаки ураження печінки виявляються через 12–24год. До них належать: підвищення активності печінкових трансаміназ,дегідрогенази, збільшення концентрації білірубіну і зниження рівня протромбіну.Симптоми. Анорексія, нудота, блювання, біль у животі, блідість шкірногопокрову. Лікування. Промивання шлунка, введення N-ацетилцистеїну, симптоматичнатерапія.

Особливості застосування. З обережністю призначають при затриманнісечовиділення, збільшеній простаті, тахікардії, серцевій недостатності,кишковій непрохідності, виразкових колітах, стенозі пілоричного відділу шлунка,порушенні функцій нирок і печінки, доброякісній гіпербілірубінемії.Може посилювати гастроезофагеальний рефлюкс.Препарат може знижувати психічні та/або фізичні реакції, які необхідніпри виконанні потенційно небезпечних завдань, таких як керування транспортнимизасобами або робота з механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Амантадин, антиаритмічні засоби І класу(хінідин), антигістаміни, антипсихотичні засоби (фенотіазини), бензодіазепіни,інгібітори МАО, наркотичні аналгетики (меперидин), нітрати і нітрити,симпатоміметичні засоби, трициклічні антидепресанти можуть посилити антихолінергічнудію.Протидіє лікарському ефекту засобів проти глаукоми. Одночаснезастосування із кортикостероїдами за наявності підвищеного внутрішньоочноготиску може бути небезпечним. Може протидіяти ефекту засобів, які змінюютьшлунково-кишкову моторику (метоклопрамід). Одночасне застосування з барбітуратами, протисудомними засобами,рифампіцином, алкоголем збільшує ризик гепатотоксичної дії парацетамолу.Оскільки антациди можуть шкодити всмоктуванню антихолінергічнихзасобів, треба уникати їх одночасного застосування. Треба враховуватизатримуючу дію антихолінергічних засобів на виділення кислоти в шлунку прилікуванні ахлоргідрії, а також при проведенні аналізу шлункових секрецій.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі 15 – 25 °С.Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z