Загружается, подождите...

Комбінекс (Combinex)


основні фізико-хімічні властивості: тверді желатинові капсули з жовтим корпусомта зеленою кришечкою, заповнені білим або майже білим порошком;

склад:одна капсула містить парацетамолу325 мг, кофеїну безводного 50 мг, декстрометорфану гідроброміду 10 мг, хлорфенірамінумалеату 2 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг; допоміжні речовини: метилпарабен, пропілпарабен, крохмаль, тальк.

Форма випуску. Капсули.

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики, протизапальні засоби. Код АТС N02B Е51.

Фармакологічні властивості. Фармакологічні властивості капсул Комбінексобумовлені діючими речовинами, які входять до їх складу. Парацетамол забезпечуєаналгетичну та жарознижувальну дію за рахунок пригнічення синтезупростагландинів. Кофеїн сприяє розширенню судин і покращанню кровообігу вголовному мозку, потенціює дію парацетамолу. За рахунок декстрометорфанупрепарат пригнічує кашльовий центр, що забезпечує протикашльову дію капсулКомбінекс. Хлорфеніраміну малеат проявляє виражені антигістамінні властивості,фенілефрину гідрохлорид забезпечує судинозвужувальний ефект і блокує виділеннярідини з пазух носа. Фармакокінетика

. Фармакокінетикакапсул Комбінекс визначається фармакокінетичними характеристиками йогоскладових компонентів. При внутрішньому прийомі парацетамол швидко і практичноповністю всмоктується переважно в тонкому кишечнику, швидко розподіляється вбіологічних рідинах організму і мало зв'язується з білками плазми крові.Максимальна концентрація парацетамолу в плазмі крові досягається через 20-30хвилин після перорального прийому препарату. Парацетамол метаболізується впечінці, виводитья з сечею у вигляді глюкуронових кон΄югатів (60-80%) ісульфокон΄югатів (20-30%), десь 5% у незміненому вигляді. Періоднапіввиведення парацетамолу становить майже 2-2,5 год. Інші діючі компонентипрепарату легко і повністю всмоктуються з травного тракту при пероральномузастосуванні.

Показання для застосування. Капсули Комбінекс застосовують для усуненнясимптомів гострих респіраторних захворювань та інших інфекційно-запальнихзахворювань - гарячки, кашлю, головного болю, міалгії, болю в горлі, загальноїслабкості, набряку слизової оболонки носової порожнини, ринореї,сльозовиділення, свербежу слизової оболонки очей та носа.

Спосіб застосування та дози. Дорослим препарат призначають по 1-2капсули 3 рази на день після їжі. Максимальна добова доза для дорослих - 8капсул. Курс лікування препаратом від 4 до 7 днів.

Побічна дія. Препарат зазвичай добре переноситься, однак вокремих випадках можуть спостерігатися розлади шлунково-кишкового тракту(нудота, блювання), шкірні алергічні реакції, серцебиття, запаморочення,підвищення АТ. За рахунок хлорфеніраміну малеату, який входить до складу капсулКомбінекс, препарат може спричиняти сонливість.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату,кардіоваскулярні порушення (тахікардії, гіпертензія), діабетичнийтиреотоксикоз, глаукома, період вагітності та годування дитини груддю, дитячийвік до 18 років.

Передозування. Передозування препарату може спричиняти шкірніалергічні реакці, порушення функції серцево-судинної системи (тахікардія,гіпертензія), печінки, кровотворення, пригнічення ЦНС.

Особливості застосування. Капсули Комбінекс необхідно застосовувати зобережністю особам, робота яких пов'язана з підвищеною увагою (водій, диспетчерта ін.). Седативний ефект препарату може потенціюватися алкоголем. Препаратпротипоказаний вагітним і жінкам, які годують груддю, а також дітям до 18років.Для лікування дітей необхідно рекомендувати препарат у формі сиропу.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Капсули Комбінекс не варто застосовуватиразом з амантадином, амелоридом, антацидами, аспірином, атенололом,каптоприлом, хлорамфеніколом, циметидином, кодеїном.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурі від 2° до 25°С сухому,захищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності . 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z