Загружается, подождите...

Комбінекс-п (Combinex-p)


основні фізико-хімічні властивості

: густа прозора рідина рожевого абооранжевого кольору;

склад:15 мл сиропу містять парацетамолу500 мг, кофеїну безводного 50 мг, декстрометорфану гідроброміду 10 мг,хлорфеніраміну малеату 2 мг, фенілефрину гідрохлориду 5 мг; допоміжніречовини: ароматизований цукровий сироп, барвник –еритрозин.

Форма випуску. Сироп

Фармакотерапевтична група. Аналгетики та антипіретики,протизапальні засоби. Код АТС N02B Е51.

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка

. Фармакологічні властивості сиропуКомбінекс-П обумовлені діючими речовинами, які входять до його складу.Парацетамол забезпечує аналгетичну та жарознижувальну дію за рахунок пригніченнясинтезу простагландинів. Кофеїн сприяє розширенню судин і поліпшенню кровообігув головному мозку, потенціює дію парацетамолу. За рахунок декстрометорфанупрепарат пригнічує кашльовий центр, що забезпечує протикашльову дію сиропуКомбінекс-П. Хлорфеніраміну малеат проявляє виражені антигістаміннівластивості, фенілефрину гідрохлорид забезпечує судинозвужувальний ефект іблокує виділення рідини з пазух носа. Фармакокінетика.Фармакокінетика сиропу Комбінекс-Пвизначається фармакокінетичними характеристиками його складових компонентів.При внутрішньому прийомі парацетамол швидко і практично повністю всмоктуєтьсяпереважно в тонкому кишечнику, швидко розподіляється в біологічних рідинахорганізму і мало зв'язується з білками плазми крові. Максимальна концентраціяпарацетамолу в плазмі крові досягається через 20-30 хвилин після пероральногоприйому препарату. Парацетамол метаболізується в печінці, виводитья з сечею увигляді глюкуронових кон΄югатів (60-80%) і сульфокон΄югатів (20-30%),десь 5% у незміненому вигляді. Період напіввиведення парацетамолу становитьприблизно 2-2,5 год. Інші діючі компоненти препарату легко і повністювсмоктуються з травного тракту при пероральному застосуванні.

Показання для застосування. Сироп Комбінекс-Пзастосовують для усунення симптомів гострих респіраторних захворювань та іншихінфекційно-запальних захворювань - пропасниці, кашлю, головного болю, міалгії,болю в горлі, загальної слабкості, набряку слизової оболонки носової порожнини,ринореї, сльозовиділення, свербежу слизової оболонки очей та носа.

Спосіб застосування та дози. Дорослим препаратпризначають по 1 столовій ложці 3 рази на день після їжі. Дітям від 12 до 14років призначають по 1 чайній ложці 3 рази на день, дітям від 14 до 18 роківпризначають по 1 десертній ложці 3 рази на день. Максимальна добова доза для дорослихстановить 6 столових ложок. Курс лікування препаратом - від 4 до 7 днів.

Побічна дія. Препарат зазвичай добрепереноситься, однак в окремих випадках можуть спостерігатися розлади шлунково-кишковоготракту (нудота, блювання), шкірні алергічні реакції, серцебиття, запаморочення,підвищення артеріального тиску. За рахунок хлорфеніраміну малеату, який входитьдо складу сиропу Комбінекс-П, препарат може спричиняти сонливість.

Протипоказання. Підвищена чутливість докомпонентів препарату, кардіоваскулярні порушення (тахікардії, гіпертензія),діабетичний тиреотоксикоз, глаукома,

період вагітності тагодування дитини груддю, дитячий вік до 12 років.

Передозування. Передозування препаратуможе спричиняти шкірні алергічні реакці, порушення функції серцево-судинноїсистеми (тахікардія, гіпертензія), печінки, кровотворення, пригнічення ЦНС.Лікування – промивання шлунка та симптоматична терапія.

Особливості застосування. Сироп Комбінекс-Пнеобхідно застосовувати з обережністю особам, робота яких пов'язана зпідвищеною увагою (водій, диспетчер та ін.). Седативний ефект препарату можепотенціюватися алкоголем. Препарат протипоказаний вагітним і жінкам, що годуютьгруддю, а також дітям до 12 років.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Сироп Комбінекс-П не варто застосовувати разом замантадином, амелоридом, антацидними препаратами, аспірином, атенололом,каптоприлом, хлорамфеніколом, циметидином, кодеїном.

Умови і термін зберігання. Зберігати при температурівід 2° до 25°С сухому, захищеному від світла та недоступному для дітей місці.

Термін придатності. Термін придатностіпрепарату становить 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z