Загружается, подождите...

Колпосептин (Colposeptine)


основні фізико-хімічні властивості: плоскі таблетки прямокутної форми зокруглими краями від бежевого до мармурово-бежевого кольору;

склад: 1 таблетка містить проместрину 10 мг, хлорхінальдолу 200 мг;допоміжні речовини: лактоза, целюлоза мікрокристалічна, натріюлаурилсульфат, кислота борна, магнію стеарат.Форма випуску. Таблетки вагінальні.

Фармакотерапевтична група. Протимікробні та антисептичні засоби, щозастосовуються в гінекології. Код АТС G01A X10

Фармакологічні властивості.Фармакодинаміка. Проместрин – синтетичний естрогеноподібний засіб,призначений для місцевого застосування. При внутрішньовагінальному введенні невпливає на ендометрій, не має системної дії, оскільки його активність дуженизька і складає лише 0,4% від активності естрону. Проместрин захищає івідновлює вагінальний епітелій, сприяє його проліферації, нормалізує продукціюпаличок Додерляйна та рН піхви; тобто відновлює гомеостаз піхви.Хлорхінальдол (5,7 – дихлор-8-гідрокси-хінальдин) – синтетичнийантибактеріальний засіб групи похідних хіноліну, що діє бактерицидно відноснограмнегативних та грампозитивних бактерій (Streptococcus pyogenes,Staphylococcus aureus, Pseudomonas aeruginosa, Proteus vulgaris,Corynebacterium diphteriae, Salmonella spp., Shigella spp., Escherichia coli) атакож деяких простіших (Entamoeba histolytica, Trichomonas vaginalis, LambliaIntestinalis). Діє також на аскоміцети роду Aspergillus та роду Penicillium,дріжджові та дріжджеподібні (Candida albicans) гриби, на дерматофіти(Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes, Epidermophyton floccosum,Microsporum canis та ін.). Стійкість до хлорхінальдолу розвивається повільно,перехресна резистентність з антибіотиками та іншими протимікробними сполуками(не з групи похідних 8-оксихіноліну) відсутня.Фармакокінетика. При внутрішньовагінальному застосуванні таблеткавзаємодіє з вагінальним секретом, розщеплюється і її компоненти вивільняються.Проместрин не має резорбтивної дії і існуючими методами не визначається вкрові. Його ефекти на епітелій піхви реєструються вже через 1-2 доби післяпочатку терапії. Хлорхінальдол при місцевому внутрішньопіхвовому введенні невсмоктується і не чинить резорбтивної дії.

Показання для застосування. Інфекційно-запальні захворювання піхви,спричинені чутливими до препарату збудниками; вагінальні виділення невідомогопоходження (Fluor vaginalis), бактеріальний вагіноз та кандидоз легкого тасереднього ступеню тяжкості; ендоцервіцит, обумовлений чутливими до препаратузбудниками; профілактичне лікування рецидивуючих вагінальних інфекцій;атрофічний вагініт; відновлення піхвового епітелію після хірургічного лікуванняерозій шийки матки.Спосіб застосування та дози.1 таблетку (попередньо змочену) вводять глибоко у піхву ввечері перед тим, яклягати спати. Краще робити це, лежачи на спині, ледь зігнувши ноги у колінах.Лікування починають на початку менструального циклу. В період менопаузилікування розпочинають в любий час. Для прискорення ефекту можнавикористовувати 2 таблетки на добу (вранці та увечері). Тривалість лікування,як правило, складає до 18 днів. Залежно від терапевтичного ефекту та принеобхідності лікування може бути подовжено.

Побічна дія. Після застосування Колпосептину може відчуватисялегка печія або відчуття жару

. В деяких випадках можуть розвинутисьреакції непереносимості у вигляді почервоніння, свербежу в місці застосуваннятаблеток.

Протипоказання. Підвищена чутливість до речовин, які входять доскладу таблеток;естрогензалежні пухлини молочних залоз, матки або піхви; ендометріоз (діагностованийабо підозрюваний); вагінальні кровотечі невідомого походження.

Передозування. Передозування препаратом не описано.

Особливості застосування. У поодиноких випадках, особливо при сухості піхви,таблетка Колпосептину може повністю не розчинитися (її рештки іноді можназнайти на спідній білизні, що знижує ефективність лікування). Для запобіганнятаких випадків таблетка повинна бути зволожена невеликою кількістю звичайноїводи. Пацієнткам у таких випадках слід користуватись прокладками. Вагітність і годування груддю. Колпосептин можна застосовувати під часвагітності та лактації. Як і з іншими лікарськими засобами, слід бути особливообережним при застосуванні препарату в першому триместрі вагітності. Керування автотранспортом.Застосування Колпосептину не впливає на здатність керувати транспортом таіншими механізмами.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Колпосептин може зменшувати контрацептивнудію сперміцидів. Сполуки металів та йоду послаблюють дію хлорхінальдолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі від 15 до25оС. Термін придатності – 5 років.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z