Загружается, подождите...

Колме (Colme)


міжнародна назва

: ціанамід;

основні фізико-хімічнівластивості: безбарвна, прозора рідина із слабким запахом оцтової кислоти;

склад: 1 мл крапель містятьактивної речовини ціанаміду 60 мг, 1 крапля - 3 мг;допоміжні речовини: кислота сорбінова,кислота оцтова льодяна, натрію ацетат, вода для ін’єкцій.

Форма випуску. Краплі для внутрішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Засіб, що застосовуєтьсяпри алкогольній залежності. Код АТС N07B B.

Фармакологічні властивості. Дія ціанаміду заснована наблокаді ферментної біотрансформації етилового спирту, призводить до підвищенняконцентрації метаболіту етилового спирту – ацетальдегіду, який спричинюєнегативні відчуття (приплив крові до обличчя, нудоту, тахікардію, задишку та ін.),які роблять надзвичайно неприємним вживання алкоголю після прийому препарату.Це зумовлює умовнорефлекторну відразу до смаку та запаху алкоголю.Сенсибілізаційна дія ціанаміду на алкогольвиявляється раніше (приблизно через 45-60 хвилин) та продовжується менше(близько 12 годин), ніж дія дисульфіраму. На відміну від дисульфіраму ціанамідне має гіпотонічного ефекту.

Показання для застосування.КОЛМЕ застосовується для лікуванняхворих на хронічний алкоголізм та для профілактики рецидивів.

Спосіб застосування тадози. Застосовуєтьсясуворо за призначенням лікаря.Лікування призначають після обстеженняхворого і попереджень про можливі наслідки та ускладнення. Препаратзастосовують внутрішньо, по 36-75 мг (по 12-25 крапель 2 рази на добу зінтервалом 12 годин) за індивідуальною схемою.Для дозування слід розкрити ампулу,яка містить розчин препарату, вилити вміст у флакон, вкладений в упаковку, танадіти крапельницю на флакон. Флакон повинен бути щільно закритим.

Побічна дія. Препарат, як правило,добре переноситься, якщо не вживається алкоголь. Іноді можливі втома,сонливість, шкірний висип, шум у вухах, транзиторний лейкоцитоз.

Протипоказання. Тяжкі серцевізахворювання, легенева, печінкова або ниркова недостатність, вагітність,лактація, підвищена індивідуальна чутливість до препарату.

Передозування. Симптоми не описані.Можливо посилення побічної дії. В разі прийому великих доз необхідно промитишлунок, лікування – дезінтоксикаційна та симптоматична терапія, спрямована напідтримку функції печінки, дихання, серцево-судинної системи, контроль запоказником гематокриту та за необхідності - гемотрансфузія.

Особливості застосування. КОЛМЕ треба застосовувати тільки під наглядомлікаря та з відома пацієнта. Можливе виникнення реакції на алкоголь, якийміститься в деяких ліках і харчових продуктах.Лікування препаратом КОЛМЕ можнапочинати тільки коли минуло 12 годин після останнього вживання алкоголю. Зобережністю препарат застосовують у тих випадках, коли реакція наодночасний прийом з алкоголем може призвести до ризику для здоров’я пацієнта:при гіпертиреозі, цукровому діабеті, епілепсії, серцево-судинних захворюваннях,захворюваннях нирок. При тривалому прийомі рекомендується контролювати функціющитовидної залози один раз на півроку.Реакція на алкоголь. При одночасному прийомі залкоголем виникають такі симптоми: гіперемія шкірного покриву, „пульсація” вголові та шиї, нудота, тахікардія, утруднення дихання, слабкість, нечіткістьзору, рясне потовиділення, біль у грудях. У більш тяжких випадках – блювання,зниження артеріального тиску, пригнічення дихання, колаптоїдний стан. Характері ступінь тяжкості симптомів залежать від кількості вжитого алкоголю таприйнятого препарату. В тяжких випадках необхідно провести симптоматичнутерапію, спрямовану на підтримку функцій дихальної та серцево-судинної системи,внутрішньовенне введення антигистамінних препаратів.

Взаємодія з іншимилікарськими засобами. Слід уникати призначення КОЛМЕ разом з метронідазолом,ізоніазидом, фенітоїном та іншими інгібіторами альдегіду дегідрогенази, якіможуть посилити реакцію з алкоголем. Після прийому дисульфіраму до застосуванняКОЛМЕ перерва повинна становити не менше 10 діб.КОЛМЕ не сумісний з препаратамиальдегідної групи (з паральдегидом та продукттами хлоралу).

Умови та термін зберігання. Зберігати в захищеному від світла,недоступному для дітей місці при температурі не вище 25˚С.Термін придатності – 2 роки. Не застосовуватипрепарат після закінчення терміну придатності, зазначеного на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z