Загружается, подождите...

Колломак (Collomack)


основні фізико-хімічні властивості: блідо-жовтувата, злегкаопалестуюча рідина;

склад: 10 мл розчину містять кислотисаліцилової 2 г, кислоти молочної 0,5 г, полідоканолу 0,2 г, допоміжні речовини: дибутилфталат, етилцелюлоза,ацетон.

Форма випуску. Розчин для зовнішньогозастосування.

Фармакотерапевтична група. Дерматологічні засоби.Препарати, які мають пом’якшувальну і захисну дії. Код АТС D02A F.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Колломак – кератолітичний препарат.Саліцилова кислота виявляє кератолітичну дію, має слабку протимікробнуактивність. Молочна кислота спричиняє хімічну деструкцію бородавок. Полідоканолмає місцевоанестезуючу дію, місцевий склерозуючий ефект, що запобігає рецидивузахворювання.Фармакокінетика.Не досліджувалась.

Показання для застосування. Бородавки, мозолі,мозолистість, ороговіння шкіри, гострокінцеві кондиломи, гіперкератоз припсоріазі (у тому числі долоне-підошвовий).

Спосіб застосування та дози. На уражені ділянки шкіринаносити 1 краплю Колломаку 1 - 2 рази на добу. При підошовних бородавках,гіперкератозах стоп тепла ножна ванна посилює терапевтичний ефект. Тривалістьлікування встановлюється індивідуально залежно від ефективності препарату.Для дорослих максимальна доза Колломаку становить 10мл на добу, що відповідає 2 г саліцилової кислоти на добу.Як правило, через 3 - 4 дні можливо видалити мозоліі мозолисть після прийняття теплої ножної ванни.Для дітей максимальна доза Колломаку становить 1 мл,що відповідає 200 мг саліцилової кислоти. Не допускати перевищення цієї дози.Не слід обробляти декілька ділянок шкіри одночасно.При застосуванні препарату у максимальній добовійдозі у дорослих і дітей тривалість лікування не повинна перевищувати 1 тиждень.При лікуванні мозолистості курс становить 3 - 4 дні.

Побічна дія. Подразнення шкіри(печіння, почервоніння); в окремих випадках – шкірні прояви (гіперемія) приконтакті з препаратом.

Протипоказання. Підвищена чутливість досаліцилової кислоти або до інших компонентів препарату. Немовлята.

Передозування. При зовнішньомузастосуванні препаратів саліцилової кислоти звичайно не слід очікувати розвиткутоксичних побічних ефектів навіть у разі непередбаченого короткочасногоперевищення вказаних максимальних доз.Симптоми: можливо місцеве подразнення шкіри.Лікування: при місцевому подразненні шкіри доситьвидалити препарат. У разі непередбаченого проковтування препарату необхіднопромити рот великою кількістю води і негайно звернутися до лікаря.

Особливості застосування. Препарат не слідзастосовувати немовлятам, наносити на родимі плями, волосяні бородавки,бородавки на обличчі і у ділянці геніталій.Не слід застосовувати у пацієнтів з порушеннямифункції нирок (нирковій недостатності). У цих випадках застосування препаратів,які містять саліцилову кислоту, можливо тільки при дотриманні особливих умов із особливою обережністю.Не допускати потрапляння препарату на слизовіоболонки, особливо в очі. Якщо це трапилось, то слід промити відповідну ділянкувеликою кількістю води.Після застосування щільно закрити флакон.Вагітність і лактація.Під час вагітності застосування Колломакудопускається тільки при нанесенні його на обмежену поверхню (не більше 5 см2).При застосуванні Колломаку за показаннями можливопродовження годування груддю під час лікування. Не допускати випадковогопотрапляння препарату в організм немовляти при контакті з обробленимиповерхнями тіла матері.

Взаємодія з іншими лікарськимизасобами. Саліциловакислота може підвищити проникність шкіри для інших лікарських засобів длямісцевого застосування і тим самим збільшити їх потрапляння в організм. Крімтого, саліцилова кислота може посилити небажану дію метотрексату ігіпоглікемічну дію пероральних протидіабетичних препаратів похіднихсульфонілсечовини.

Умови та термін зберігання. Зберігати в недоступномудля дітей місці при температурі не вище 25°С. Не потребує особливих умовзберігання.Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z