Загружается, подождите...

Колдрин (Coldrin)


основні фізико-хімічні властивості: довгасті каплети, вкриті оболонкою, зеленкувато-жовтогокольору, допустимі вкраплення більш темного кольору; на зламі - білі; на одномубоці гравірування назви на івриті;

склад: 1 каплета містить парацетамолу (ацетамінофену) 300 мг, хлорфенірамінумалеату 2 мг, фенілефрину гідрохлориду 10 мг та кофеїну безводного 30 мг;допоміжні речовини: лактоза, повідон, натрію крохмаль гліколят, кремніюдіоксид колоїдний, магнію стеарат, олія рослинна гідрогенізована, еудрагітЕ-100, опадрі OY-5832, поліетиленгліколь 400.

Форма випуску. Каплети.

Фармакотерапевтична група. Інші аналгетики та антипіретики. Парацетамол,комбінації без психолептиків. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Комбінованийпрепарат. Парацетамол чинить жарознижувальну та аналгезуючу дію: зменшуєбольовий синдром, який спостерігається при застудних захворюваннях - біль угорлі, головний біль, м’язовий та суглобовий біль, знижує високу температуру. Фенілефрин чинитьсудинозвужувальну дію - зменшує набряк і гіперемію слизових оболонок верхніхвідділів дихальних шляхів та придаткових пазух.Хлорфенірамінздійснює протиалергічну дію: усуває свербіж очей, носа та горла, набряк ігіперемію слизових оболонок порожнини носа, носоглотки та придаткових пазухноса, зменшує ексудативні явища.Кофеїн чинитьстимулюючий вплив на центральну нервову систему, що призводить до зменшеннявтомлюваності і сонливості, до підвищення розумової та фізичної працездатності.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування “застуднихзахворювань”, грипу, гострих респіраторних вірусних захворювань (пропаснийсиндром, больовий синдром, ринорея) у дорослих.

Спосіб застосування та дози. Дорослим внутрішньо - по 1 каплеті кожні 4–6 годинпід час їжі. Максимальна добова доза - 4 каплети. Курс лікування - не більше 5днів.

Побічна дія. Алергічні реакції (у т. ч. шкірні висипи,свербіж, кропив’янка, ангіоневротичний набряк), запаморочення, безсоння,підвищена збудливість, мідріаз; підвищення артеріального тиску, тахікардія,нудота, блювання, епігастральний біль; сухість у роті; затримка сечі, парезакомодації, підвищення внутрішньоочного тиску; анемія, тромбоцитопенія,агранулоцитоз; гемолітична анемія, апластична анемія, метгемоглобінемія, панцитопенія;гепатотоксична дія, нефротоксичність (папілярний некроз); бронхообструкція.

Протипоказання.Підвищена чутливість допарацетамолу та інших компонентів препарату; прийом інших препаратів, якімістять такі самі речовини, що й Колдрин; одночасний прийом трициклічнихантидепресантів, інгібіторів МАО, β-адреноблокаторів; вагітність, періодлактації; дитячий вік до 12 років.

Передозування. Зумовлено, як правило

, парацетамолом;виявляється після прийому понад 10-15 г останнього. Можливі: блідість шкірнихпокривів, анорексія, нудота, блювання, гепатонекроз; підвищення активності“печінкових” трансаміназ, збільшення протромбінового часу. Лікування: промивання шлунка знаступним призначенням активованого вугілля, симптоматична терапія, введенняметіоніну через 8–9 год після передозування та N-ацетилцистеїну - через 12 год.

Особливості застосування. З обережністюзастосовувати при вираженому атеросклерозі коронарних артерій, артеріальнійгіпертензії, тиреотоксикозі, феохромоцитомі, цукровому діабеті, бронхіальнійастмі, хронічному обструктивному захворюванні легенів, дефіцитіглюкозо-6-фосфатдегідрогенази, захворюваннях крові, уродженійгіпербілірубінемії (синдроми Жильбера, Дубіна-Джонсона та Ротора), печінковійі/або нирковій недостатності, закритокутовій глаукомі, гіперплазіїпередміхурової залози.В період лікування слідутримуватися від прийому алкоголю, снодійних та анксіолітичних лікарськихзасобів (транквілізатори). Не приймати разом з іншимилікарськими засобами, які містять парацетамол. Слід дотримуватися обережності привиконанні роботи, яка вимагає уваги, підвищеної швидкості рухових та психічнихреакцій.

Взаємодія з іншими

лікарськими засобами. Посилює ефект інгібіторівМАО, седативних препаратів, етанолу. Антидепресанти, протипаркінсонічні засоби,антипсихотичні засоби, фенотіазинові похідні підвищують ризик розвитку затримкисечі, сухості в роті, запорів. Глюкокортикостероїди збільшують ризик розвиткуглаукоми. Парацетамол знижує ефективність діуретичних препаратів. Хлорфенірамінодночасно з інгібіторами МАО, фуразолідоном може призвести до гіпертонічногокризу, збудження, гіперпірексії. Трициклічні антидепресанти посилюютьадреноміметичну дію фенілефрину, одночасне призначення галотану підвищує ризикрозвитку шлуночкової аритмії. Знижує гіпотензивну дію гуанетидину, що, у своючергу, посилює a-адреностимулюючу активність фенілефрину.При одночасному призначенні Колдрину з барбітуратами, дифеніном,карбамазепіном, рифампіцином та іншими індукторами мікросомальних ферментівпечінки підвищується ризик розвитку гепатотоксичної дії парацетамолу.

Умови та термін зберігання. Зберігати при температурі 15-30°С взахищеному від світла та недоступному для дітей місці. Термін придатності - 2роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z