Загружается, подождите...

Колдрекс (Coldrex)


основні фізико-хімічні властивості: двошарові оранжево-білі таблеткикапсулоподібної форми, з написом “Coldrex” на оранжевому шарі, оранжевий шармає різні відтінки оранжевого кольору;

склад: 1 таблетка містить 500 мг парацетамолу, 25 мг кофеїну, 5 мг фенілефринугідрохлориду, 20 мг терпінгідрату та 30 мг аскорбінової кислоти;допоміжні речовини: крохмаль прежелатинізований, крохмаль кукурудзяний,полівідон, калію сорбат, натрію лаурилсульфат, барвник жовтий, кислотастеаринова, тальк.

Форма випуску. Таблетки.

Фармакотерапевтична група. Ненаркотичні аналгетики та нестероїдні протизапальнізасоби. Код АТС N02B E51.

Фармакологічні властивості. Фармаколинаміка. Парацетамол є аналгетиком-антипіретиком. Механізм діїпояснюється пригніченням синтезу простагландинів у центральній нервовій системі,діє на центр терморегуляції у гіпоталамусі.Кофеїн – сильнийстимулятор центральної нервової системи, потенціює знеболюючу дію парацетамолуналежить до групи метилксантинів, збуджує дихальний і судинозвужувальнийцентри, сприяє розширенню кровоносних судин м’язів, серця, нирок, звуженнюсудин органів черевної порожнини і мозку, зменшує агрегацію тромбоцитів,збільшує діурез, секреторну діяльність шлунка.Аскорбіновакислота є життєво необхідним вітаміном, додається до складу препарату длякомпенсації втрати вітаміну С, яка може виникнути на початку вірусної інфекції.Відомо, що аскорбінова кислота відіграє важливу роль в реалізації захисноїфункції організму від інфекції і необхідна для нормального функціонуванняТ-лімфоцитів та ефективної фагоцитарної активності лейкоцитів. Нормалізуєпроникність капілярів. Фенілефрин –симпатоміметик. Його дія пов’язана в першу чергу з прямою стимуляцієюадренорецепторів і частково - з непрямим ефектом, що чиниться через вивільненнянорадреналіну. Фенілефрин знижує набряк слизової оболонки носа, полегшуєдихання. Викликає звуження артеріол, підвищує загальний периферичний опір судині артеріальний тиск.Терпінгідрат збільшує бронхіальну секрецію, застосовується яквідхаркувальний засіб.Фармакокінетика. Парацетамол добре всмоктується у шлунково-кишковийтракт. Пік концентрації у плазмі настає через 0,5 - 2 години після пероральногоприйому (доза 1 г, дорослі). Метаболізується в печінці та виводиться із сечеюздебільшого у формі глюкуронід- і сульфаткон’югатів. Час напіввиведення від 1до 4 годин.Післяперорального прийому кофеїн всмоктується швидко. Максимальні концентрації вплазмі досягаються приблизно через 20 - 60 хвилин, метаболізується в печінці тавиводиться із сечею у формі 1-метилуронової кислоти, 1-метилксантину, 1,7-диметилксантину та інших метаболітів, менше 1% - у незміненій формі. Часнапіввиведення - близько 4 годин.Аскорбінова кислота легко всмоктується у шлунково-кишковий тракт. 25%зв’язується з протеїнами крові. Метаболізується у печінці здебільшого додегідроаскорбінової кислоти. Аскорбінова кислота та її метаболіти виводяться ізсечею та жовчю. Залишок аскорбінової кислоти, що перевищує потреби організму,виводиться із сечею у формі метаболітів.Фенілефрину гідрохлорид всмоктується у шлунково-кишковий трактнепостійно і підлягає метаболізму першого ступеня моноаміноксидазою у кишечникута печінці. Після перорального прийому пік концентрації у плазмі настає через 1- 2 години. Середня величина часу напіввиведення – 2 - 3 годин. Виводиться зсечею у формі сульфаткон’югату.Щодо фармакокінетики терпінгідрату в літературі будь-які дані відсутні.

Показання для застосування. Симптоматичне лікування застуднихзахворювань і грипу (полегшення головного болю, ознобу, закладення носа,синусового болю та болю у горлі).

Спосіб застосування та дози. Препарат призначений для пероральногоприйому.Дорослим: по 2таблетки 4 рази на день у разі необхідності. Приймати не частіше ніж через 4години. Не приймати більше 8 таблеток протягом 24 годин.Діти 6 - 12 років: по 1 таблетці до 4 разів на день.

Побічна дія. Звичайно препарат переноситься добре. Побічніреакції парацетамолу трапляються дуже рідко, можуть виникати алергічні реакції,такі як шкірний висип, диспептичні явища, лейкопенія. Тромбоцитопенія,нейтропенія, агранулоцитоз, панцитопенія.Симпатоміметичніаміни можуть підвищувати кров’яний тиск з виникненням головного болю,запаморочення, нудоти, діареї, безсоння і рідко - відчуття серцебиття, хочабуло мало повідомлень про такі ефекти при нормальному дозуванні фенілефрину.

Протипоказання. Гіперчутливість до будь-якого компонента, що входятьдо складу препарату; тяжкі порушення функції печінки або нирок, гіпертиреоз,діабет, тяжка артеріальна гіпертензія, тяжкий атеросклероз, схильність доспазму судин, ішемічна хвороба серця. Препарат протипоказаний пацієнтам, якіприймають трициклічні антидепресанти або бета-блокатори, або тим, хто приймаєабо приймав протягом двох останніх тижнів інгібітори моноаміноксидази. Діти до6 років.

Передозування. Симптоми передозування парацетамолу в перші 24години: блідість, нудота, блювання, анорексія та абдомінальний біль. Ураженняпечінки може стати явним через 12 - 48 годин після передозування. Можутьвиникати порушення метаболізму глюкози та метаболічний ацидоз. При тяжкомуотруєнні печінкова недостатність може супроводжуватися енцефалопатією тапризводити до коми та смерті. Гостра ниркова недостатність з гострим некрозомканальців може розвинутись навіть при відсутності тяжкого ураження функційпечінки. Відмічалась також серцева аритмія. Ураження печінки можливо удорослих, що прийняли 10 г і більше парацетамолу, та у дітей, що прийнялибільше 150 мг/кг маси тіла. Великі дози кофеїнуможуть спричинити головний біль, тремор, нервозність і дратівливість.Передозування фенілефрину може стати причиною головного болю, блідості,підвищення кров’яного тиску, можливі також рефлекторна брадикардія, нудота таблювання.Припередозуванні необхідна швидка медична допомога. Метіонін перорально абоацетилцистеїн внутрішньовенно можуть мати позитивний ефект протягом 48 годинпісля передозування. Необхідно також вжити загальнопідтримуючих заходів.

Особливості застосування. Слід уникати одночасного прийому інших препаратів,призначених для симптоматичного лікування застуди та грипу, судинозвужувальнихпрепаратів для лікування риніту, а також лікарських засобів, що містятьпарацетамол. З обережністю застосовувати для лікування пацієнтів з порушеннямифункції нирок і печінки, хворих на ішемічну хворобу серця, з доброякісноюгіпербілірубінемією, пацієнтів похилого віку. Вагітність і лактація.Призначення препарату в ці періоди можливе лише у випадку, колиочікувана користь для матері перевищує потенційний ризик для плода або дитини.Ефекти наздатність керувати автомобілем або технікою. Під час лікуванняпрепаратом слід утримуватися від керування автомобілем або технікою, щопотребує підвищеної концентрації уваги.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Взаємодія препарату зумовлена взаємодієюйого компонентів з іншими лікарськими засобами. Швидкість всмоктуванняпарацетамолу може збільшуватись метоклопрамідом і домперидоном і зменшуватисьхолестераміном. Антикоагуляторний ефект варфарину та інших кумаринів може бутипосилений тривалим регулярним вживанням парацетамолу з підвищенням ризикукровотечі. Періодичний прийом не справляє значного ефекту. При нетриваломувикористанні згідно з рекомендованим режимом застосування зазначена взаємодіяне має клінічної значущості. При застосуванні разом з барбітуратами,протисудомними засобами, рифампіцином. Алкоголем збільшується гепатотоксичнадія.Взаємодія міжсимпатоміметичними амінами та інгібіторами моноаміноксидази спричиняєгіпертензивний ефект. Фенілефрин може взаємодіяти з іншими симпатоміметиками тавазодилататорами, що спричиняє небажані ефекти. Фенілефрин може знижуватиефективність бета-блокаторів та антигіпертензивних препаратів. Одночаснезастосування інгібіторів МАО потенціює ефекти фенілефрину. Стани, при якихзастосовуються ці препарати, є протипоказанням щодо вживання таблеток Колдрекс.

Умови та термін зберігання. Зберігати в сухому місці, при температурі невище 25°С. Термін придатності – 4 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z