Загружается, подождите...

Кодетерп (Codeterp)


основніфізико-хімічні властивості: таблеткибілого кольору, з плоскою поверхнею, з фаскою і рискою;

склад: 1 таблетка містить кодеїну фосфату уперерахуванні на кодеїн 8 мг, терпінгідрату та натрію гідрокарбонату по 250 мг;допоміжні речовини:целюлоза мікрокристалічна, магнію стеарат, крохмаль картопляний абокукурудзяний, тальк, аеросил.

Форма випуску.Таблетки.

Фармакотерапевтичнагрупа. Засоби, щозастосовуються при кашлі та застудних захворюваннях. Похідні опію таекспекторанти. Код АТС R05FA02.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка.Кодетерп – комбінований препарат зпротикашльовим і відхаркуючимефектом. Кодеїн є агоністом опіоїдних рецепторів, який виявляє центральну протикашльовудію (за рахунок пригнічення збудливості кашльового центру). Терпінгідратвиявляє відхаркуючий ефект. Натрію гідрокарбонат зменшує в’язкість мокротинняза рахунок підвищення рН.Фармакокінетика.Припероральному застосуванні кодеїн та інші компоненти препаратудобре абсорбуються з кишкового тракту. В організмі кодеїн завдяки своїйліпофільності, швидко проникає крізь гематоенцефалічний бар’єр; накопичується вжировій тканині, менше – в легенях, печінці, нирках і селезінці. Максимальнадія спостерігається через 30 – 60 хвилин і триває протягом 2 – 6 годин. Кодеїнвиводиться у вигляді метаболітів із сечею, частково – з жовчю. Періоднапіввиведення становить 3 години. Терпінгідрат і натрію гідрокарбонатвиводяться нирками та через дихальні шляхи з бронхіальним секретом.

Показання длязастосування. Кашель різноїетіології (бронхіт, емфізема ).

Спосібзастосування та дози. Препаратзастосовують внутрішньо. Дорослим і дітям старше 12 років призначають по 1таблетці 2 – 3 рази на добу. Дітям від 2 до 5 років - по 1/4 - 1 таблетці 2рази на добу; дітям від 5 до 10 років – від ½ до 1 таблетки 3 рази надобу; дітям від 10 до 12 років – по 1 таблетці 1 – 3 рази на добу. Тривалістьлікування – 5 діб, у виняткових випадках термін лікування можете збільшити.

Побічна дія. Сонливість і шлунково-кишкові розлади (більу надчеревній ділянці, нудота, блювання, запор), брадикардія, аритмії,гіпотензія, алергічні реакції.

Протипоказання. Підвищена чутливість до будь-якогокомпонента препарату, легенева недостатність, пневмонія, бронхіальна астма,алкоголізм, виражена гіпотонзія, аритмії, епілепсія, черепно-мозкові травми,тяжкі захворювання печінки і нирок. Не рекомендується застосовувати препаратвагітним, у період годування груддю, дітям до 2 років.

Передозування.При передозуванні можливіголовний біль, сонливість, порушення координації очних яблук, звуження зіниць,порушення дихання, нудота, блювання, запор.Лікування:промивання шлунка з використанням активованого вугілля. У подальшому проводятьсимптоматичну терапію. При тяжкому отруєнні хворого слід госпіталізувати.Антидот – налоксон.

Особливостізастосування. Призастосуванні Кодетерпу слід утримуватися від вживання алкоголю. За необхідностізастосування Кодетерпу в період лактації слід вирішити питання про припиненнягодування груддю.Під час лікуванняутримуватися від занять видами діяльності, які потребують підвищення уваги ташвидких фізичних і психічних реакцій.

Взаємодія зіншими лікарськими засобами. Приодночасному застосуванні кодеїну, який є складовою частиною Кодетерпу, посилюєдію аналгетиків, снодійних і седативних засобів; при застосуванні злевоміцетином гальмується біотрансформація кодеїну в печінці, внаслідок чогопосилюється дія кодеїну. При одночасному застосуванні засобів, які справляютьгальмівний вплив на центральну нервову систему (снодійні, нейролептики),можливо посилення седативного ефекту та пригнічуючої дії на дихальний центр.Кодеїн посилює дію алкоголю на психомоторні функції. При застосуванні препаратуКодетерпу у великих дозах посилюються ефекти серцевих глікозидів. Адсорбенти,в’яжучі та обволікаючі засоби можуть зменшувати всмоктування компонентівКодетерпу.

Умови татермін зберігання. Зберігативнедоступному для дітей, сухому, захищеному від світла місці при температуріне вище 25 0С. Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z