Загружается, подождите...

Кокарбоксилазигідрохлорид (Cocarboxylasihydrochloridum)


міжнародна та хімічна назва:3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-4-метил-5(4,6,6-тригідрокси-3,5-діокса-4,6дифосфагекс-1-іл)тіазолійгідроксиду Р,Р´-діоксид;

основні фізико-хімічні властивості: біла пориста маса зі слабким специфічнимзапахом у скляних ампулах;

склад: 1 ампула містить 0,05 г кокарбоксилази гідрохлориду;допоміжна речовина: натрію карбонат.

Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину дляін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Препарати вітаміну В1. Код ATС: A11DA03.

Фармакологічні властивості:

· фармакодинаміка.Кокарбоксилаза - кофермент ензимів, які беруть участь в обміні вуглеводів.У комплексі з білком та іонами магнію є коферментом карбоксилази, яка каталізуєдекарбоксилювання та карбоксилювання альфа-кетокислот. Препарат є коферментомтранскетолази, яка бере участь у білковому обміні, синтезі медіаторів, упентозо-фосфатному шляху обміну глюкози. Поліпшує трофіку нервової тканини.Екзогенний вітамін В1 (тіамін) для участі у цих процесах повиненшляхом фосфорилювання метаболізуватися у кокарбоксилазу - готову формукоферменту, яка утворюється з тіаміну під час його обміну в організмі. Слідвзяти до уваги, що властивості кокарбоксилази лише частково адекватніаналогічним тіаміну: кокарбоксилазу не використовують для лікування гіпо- таавітамінозу В1;

· фармакокінетика.Виводиться з організмупечінкою та нирками.

Показання для застосування. У комплексній терапіїпечінкової та нирковоїнедостатності; печінкова та діабетична кома, передкоматозні стани; ацидоздіабетичного походження, дихальний ацидоз при хронічному легенево-серцевомусиндромі; недостатність коронарного кровообігу, захворювання серця, якісупроводжуються екстрасистолією, пароксизмальною тахікардією, мерехтливоюаритмією та іншими порушеннями ритму; легкі форми розсіяного склерозу;прееклампсичні стани та еклампсії; периферичні неврити, патологічні процеси зпорушеннями вуглеводного обміну.

Спосіб застосування та дози. Застосовують внутрішньом'язово (інодівнутрішньовенно та підшкірно) після розчинення водою для ін'єкцій в асептичнихумовах. У дорослих препарат застосовують внутрішньом'язово по 0,05-0,1 г1 раз на добу. Курс лікування визначає лiкар. У дітей кокарбоксилазигідрохлорид застосовують у дозі 0,025-0,05 г 1 раз на добу. При цукровомудіабеті (ацидоз, кома) добова доза препарату становить 0,1-1,0 г (протягом 5-10діб) з проведенням специфічної антидіабетичної терапії.

Побічна дія. Можливі алергічні реакції (кропив’янка, свербіж,гіперемія, набряк у місці введення).

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату.

Передозування. Проявляється посиленням симптомів побічної дії, яківимагають застосування протигістамінніх засобів.

Особливості застосування. Не виявлені

.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Застосуваннякокарбоксилази гідрохлориду посилює кардіотонічну дію серцевих глікозидів тапідвищує їх переносимість.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей,захищеному від світла місці при кімнатній температурі. Термін зберігання – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z