Загружается, подождите...

Кокарбоксилази гідрохлорид (Cocarboxylasehydrochloride)


міжнародна та хімічна назви: сocarboxylasum; 3-[(4-аміно-2-метил-5-піримідиніл)-метил]-4-метил-5-(4,6,6-тригідрокси-3,5-діокси-4,6-діфосфагекс-1-іл)тіазолій хлорид Р1Р’ – діоксид);

основні фізико-хімічні властивості: пориста маса білого кольору зі слабкимспецифічним запахом, гігроскопічна;

склад: 1 ампула містить кокарбоксилази гідрохлорид – 0,05 г; допоміжна речовина: натрію карбонат.

Форма випуску. Порошок ліофілізований для приготування розчину дляін’єкцій.

Фармакотерапевтична група. Прості препарати вітаміну В1.Кокарбоксилаза. Код АТС А11D A03**.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка. Препарат відіграє важливу роль у вуглеводному тажировому обміні. У циклі трикарбонових кислот (цикл Кребса) він каталізуєдекарбоксилювання та карбоксилювання α-кетокислот. Дефіцит кокарбоксилазивикликає підвищення рівня піровиноградної кислоти в крові, що спричиняєрозвиток ацидозу.Фармакокінетика. Після парентерального введення добре всмоктується, ворганізмі не депонує. Екскретується з сечею.

Показання для застосування. Метаболічний ацидоз, гіперглікемія, гіпоглікемія,ацидоз при цукровому діабеті, печінкова та ниркова недостатність, дихальнийацидоз при кардіореспіраторній недостатності, недостатність коронарногокровообігу, захворювання серця, що супроводжуються екстрасистолією,пароксизмальною тахікардією, миготливою аритмією та іншими порушеннями ритму,легкі форми розсіяного склерозу, преекламптичні стани і еклампсія, периферичніневрити, патологічні процеси з порушенням вуглеводного обміну.

Спосіб застосування

та дози. Кокарбоксилазу вводять підшкірно,внутрішньовенно або внутрішньом’язово. Порошок перед введенням розчиняють в 1мл води для ін’єкцій. Доза препарату призначається індивідуально і залежить відзахворювання та тяжкості стану хворого. Дорослим вводять внутрішньом’язово 50 –100 мг/добу одноразово. Курс лікування – 15 – 30 днів. При необхідності(діабетична кома) можна вводити повторно через 1-2 години. Надалі переходять напідтримуючу терапію – 50 мг 1 раз на добу. При недостатності кровообігупрепарат вводять за 2 години до приймання препаратів наперстянки 2-3 рази надобу по 50 мг. Дітям вводять підшкірно або внутрішньом’язово: до третього місяця життя– 25 мг 1 раз на добу; від 4 місяців до 7 років – 25-50 мг 1 раз на добу, 8-18років – 50-100 мг 1 раз на добу. При необхідності вказані добові дози можнавводити у два прийоми.

Побічна

дія. Можливі алергічні реакції, при внутрішньом’язовомувведенні – гіпере-мія, свербіж, набряк у місці ін’єкції.

Протипоказання. Індивідуальна гіперчутливість до препарату.

Передозування. Симптоматичне лікування, направлене на нормалізаціюдіяльності дихання та серцево-судинної системи; припинення прийому препарату.

Особливості застосування. Слід враховувати можливість підсилення кардіотонічноїдії серцевих глікозидів.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Кокарбоксилаза підсилює кардіотонічну діюсерцевих глікозидів та покращує їх переносимість.

Умови та термін зберігання. У захищеному від світла місці. Термін придатності – 3 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z