Загружается, подождите...

Кловейт (Clovate)


міжнародна назва: клобетазол пропіонат;

основні фізико-хімічні властивості: біла, жирна, м’яка маса, що просвічується;

склад: 1 г мазі містить 0,5 мг клобетазолу пропіoнату;допоміжні речовини: пропіленгліколь, сесквіoлеат сорбітан, вазелінбілий.

Лікарська форма. Мазь длязовнішнього застосування, 0,5 мг/г.

Фармакотерапевтичнагрупа. Кортикостероїди для застосування в дерматології. Код АТС D07A D01.

Фармакологічнівластивості.Фармакодинаміка. Клобетазолу пропіонат є найсильнішим синтетичним глюкокортикостероїдом,призначеним для місцевого застосування. Має дуже сильну протизапальну,протисвербіжну та протиалергічну дії. Завдяки місцевій судинозвужуючій діїзменшує ексудативні реакції. Фармакокінетика. Легко проникає через шкіру в організм (абсорбціяне перевищує 1%). Біотрансформується головним чином у печінці. Виводиться зорганізму у вигляді сполук з глюкуроновою кислотою, а в невеликій кількості - внезміненому вигляді із сечею і в меншій кількості – з жовчю. Всмоктуванняклобетазолу пропіонату через шкіру збільшується при застосуванні на ніжнійшкірі в ділянці складок, при застосуванні на шкірі з пошкодженим епідермісомабо на шкірі, пошкодженій запальним процесом. Крім того, всмоктуваннязбільшується при частому застосуванні препарату чи після застосування навеликих ділянках шкіри. Всмоктування клобетазолу пропіонату через шкіру в осібмолодшого віку більш виражено, ніж у дорослих.

Показання для застосування.Місцеве лікування гострих і тяжких, неінфікованих, сухих запальних захворюваньшкіри, які реагують на лікування глюкокортикостероїдами і перебіг якихсупроводжується стійким свербежем або надмірним кератозом, коли лікування більшслабкими глюкокортикостероїдами є неефективним. Кловейт показаний

присеборейному дерматиті, контактній екземі, атопічному дерматиті, застаріломупсоріазі (за винятком пустульозного і розповсюдженого бляшкового), приеритематозному лишаї, поліморфній еритемі, червоному дискоїдному вовчаку,плескатому лишаї з інтенсивним свербежем, імпетигінозній екземі.Спосіб застосування тадози.Місцево, легко втираючи невеликукількість мазі в пошкоджену поверхню шкіри 1-2 рази на добу. Не слідзастосовувати мазь під оклюзійну пов’язку.Не слід проводити лікування більше2 тижнів без перерви.

Побічна дія.Можутьвиникнути вугри, стероїдна пурпура, пригнічення росту епідермісу, атрофіяпідшкірної клітковини, сухість шкіри, гіпертрихоз або облисіння, гіпо- абогіперпігментація шкіри, атрофія шкіри і стрії, телеангіектазії, періоральнийдерматит, запалення волосяних фолікулів, атрофічні смуги, вторинна інфекція.Рідко можуть виникати кропив’янка або плямисто-папульозний висип. При місцевомузастосуванні на шкірі повік препарат іноді може призвести до розвитку глаукомиабо катаракти.

Протипоказання.Не слід застосовувати мазь Кловейт при бактеріальних, вірусних ігрибкових інфекціях шкіри, при рожевих і звичайних вуграх, при періоральномудерматиті (dermatitis perioralis), у разі генітального і періанальногосвербежу, після вакцинопрофілактики і у разі підтвердженої підвищеноїчутливості до пропіонату клобетазолу або до інших глюкокортикостероїдів і припідвищеній чутливості до допоміжних складових препарату.Не застосовувати для лікування дітей до 2 років і жінок у періодивагітності та годування груддю.

Передозування. Може спостерігатися після тривалого застосування навеликій поверхні шкіри у формі зменшення резистентності організму до інфекцій,гіпертензії, набряків. У цих випадках відміняють застосування препарату.

Особливостізастосування.Після нанесення мазі на шкіру не слід накладати бинтову пов’язку чизастосовувати клейончату пов’язку, яка спричиняє збільшення вологості іпідвищення температури шкіри.При тривалому застосуванні на великій поверхні тіла збільшуєтьсячастота випадків побічної дії і небезпека появи набряків, гіпертензії,підвищення рівня глюкози у крові, зменшення резистентності організму.Увипадку розвитку інфекції у місці застосування мазі необхідно припинитизастосування мазі Кловейт до повного одужання. Треба обережно застосовуватипрепарат на шкірі обличчя у зв’язку з підвищеним всмоктуванням і більш високоюймовірністю появи побічної дії препарату у формі тривалого розширення дрібнихкровоносних судин (телеангіектазії), атрофії підшкірної клітковини у ділянцігуб навіть після короткочасного застосування. Також дуже обережно слідзастосовувати препарат на шкірі повік або на шкірі у ділянці повік прилікуванні хворих на вузькокутову або ширококутову глаукому, а також катарактучерез небезпеку посилення виявлення захворювання.Обережно застосовувати при вже наявних атрофічних станах підшкірноїклітковини, особливо в осіб похилого віку.Вплив на здатність керувати транспортними засобами таобслуговувати рухомі механізмиЛікарський засіб не обмежує психофізичну працездатність,здатність керувати транспортними засобами та обслуговувати рухомі механізми.Взаємодія з іншимилікарськими засобами.Під час лікування кортикостероїдами не слід проводити профілактичніщеплення.

Умови та термін зберігання. Зберігати у недоступному для дітей місці притемпературі не вище 25oС. Термін придатності – 3 роки.Перед застосуванням препарату слід перевірити дату придатності,зазначену на упаковці.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z