Загружается, подождите...

Клотрекс (Clotrex)


основні фізико - хімічні властивості: мазь від жовтого або жовто-коричневого дотемно-бурого кольору однорідної консистенції зі слабким специфічним запахом;

склад: 1 г мазі містить 10 мг клотримазолу, 1 мг гентаміцину сульфату (у перерахунку на гентаміцин зактивністю 600 мкг/мг і суху речовину), 50 мг екстракту календули, 20 мгекстракту деревію;допоміжні речовини: пропіленгліколь, поліетиленоксид 400,поліетиленоксид 1500, емульгатор № 1, вода очищена.

Форма випуску. Мазь.

Фармакотерапевтична група. Протигрибкові засоби для місцевого застосування. КодАТС D01A C51.

Фармакологічні властивості. Фармакодинаміка.Клотрекс – ефективний протимікозний, протибактеріальний засіб ізпротизапальними та репаративними властивостями.Протигрибкова складова препарату – клотримазол (похідне імідазолів), впливаючина клітинну мембрану грибків, порушує її проникність для амінокислот, глюкози,фосфатів, іонів К+ та Na+ тощо, що призводить до лізисумікроорганізму. Клотримазол проявляє широкий спектр дії та ефективний відноснодерматофітів (Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes і Epidermophyton floccosum),дріжджоподібних (Candida albicans,Candida pseudotropicalis, Candida neoformans) та пліснявих грибів (рід Aspergillus). Аміноглікозид – гентаміцин, що входить до складу засобу, потенціює діюпрепарату відносно грампозитивних стафілококів (у тому числі резистентних допеніциліну і цефалоспоринів) та стрептококів. Клотрекс впливає на деякіграмнегативні бактерії (Bacteroides spp., Gardnerella vaginalis, а також наMalassezia furtur, Corinebacterium minutissimum). Екстракти календули тадеревію прискорюють процеси регенерації та епітелізації ранового дефекту.Гідрофільна основа, яка має високу гіперосмолярнуактивність, сприяє поглинанню запального ексудату, знижуючи тим самимконцентрацію бактерій у вогнищі запалення, токсинів, які вони виділяють, іпродуктів розпадунекротизованих тканин.Фармакокінетика. Не описана.

Показання для застосування. Дерматофітії (мікози стоп та кисті,гладкої шкіри), викликані чутливими до препарату штамами, кандидозні ураження,різнобарвний (висівкоподібний) лишай, еритразми;ураження шкіри, викликані пліснявими грибами роду Aspergillus;піодермії, у тому числі гангренозної форми, поверхневий фолікуліт, фурункульоз,сикоз, пароніхії, інфіковані акне та себорейний дерматит; екземні виразки,мікотичної чи бактеріальної етіології, вторинні бактеріальні інфікування пригрибкових та вірусних інфекціях шкіри; інфіковані рани.

Спосіб застосування та дози. Мазь Клотрексзастосовують для лікування у дорослих та дітей старше 12 років, наносять тонкимшаром на уражені ділянки шкіри 2 - 3 рази на день під оклюзійну пов’язку абобез неї. Курс лікування залежить від характеру,тяжкості перебігу захворювання та площі ураженої поверхні і становить усередньому від 2 до 4 тижнів. При тяжкому перебігу захворювань шкіри, лікуванняможна продовжити до 5 - 6 тижнів.

Побічна дія. Можливі підвищена індивідуальна чутливість докомпонентів препарату, рідко – місцеві алергічні реакції у вигляді висипу, свербежу, кропив’янки.

Протипоказання. Підвищена чутливість до компонентів препарату;період вагітності та лактації; діти до 12 років.

Передозування. У зв’язку з низькою абсорбцією передозування призовнішньому застосуванні препарату малоймовірне.

Особливості застосування. Під час лікування препаратом не слід застосовуватикреми, мазі, пасти, лініменти. Препарат наносять тільки на ушкоджену ділянку.

Взаємодія з іншими лікарськими засобами. Не рекомендується одночасне застосуванняКлотрексу з маззю ністатину або амфотерицину, що може зменшити ефективністьпрепарату.

Умови та термін зберігання. Зберігають у недоступному для дітей, сухому,захищеному від світла місці при температурі від 8 0С до 15 0С.Термін придатності – 2 роки.
а б в г д е ж з и й к л м н о п р с т у ф х ц ч ш ю я
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z